4. studija

Liels vai mazs - maksā vienād

4. studija

Meklējam vietu «ar odziņu» Kurzemes pusē!

Loga priekšā - automazgātuve

Rīdziniekus uztrauc topošā automazgātava rokas stiepiena attālumā no mājām

 

Kāda Rīgas nama iedzīvotāju Uldi nepamierina, ka pavisam tuvu daudzdzīvokļu mājai, kurā viņš dzīvo, kādi uzņēmēji sākuši celt automazgātavu, kuru turklāt nav pabeiguši.

Pie tam ceļš, kad ved uz daudzdzīvokļu namu pagalmu, tagad ir sabojāts. To arī paveikuši neuzbūvētās automazgātavas saimnieki. Uldis stāsta, ka ceļš vienā no galiem ir bloķēts ar betona bluķiem.

Uldi uztrauc ne tikai izdangātais ceļš, bet arī tas, ka šāda tipa automazgātava atrodas pārāk tuvu dzīvojamai mājai, kas, pēc viņa uzskatiem, ir pretrunā Ministru kabineta (MK) noteikumiem

“MK noteikumi Nr. 380 paredz to, ka atvērta tipa automazgātavas nedrīkst būt tuvāk par 100 metriem no dzīvojamām mājām. Te 100 metri nekādā veidā nesanāk un līdz ar to, tas projekts ir apstājies. Būvvalde bija izsniegusi atļauju, bet, kad sāku interesēties, tad tas viss aptājās un, visdrīzāk, neturpināsies,” stāsta Uldis.

Taisnību rīdzinieks meklējis dažādās institūcijās. Tomē viņš uzskata, ka uz viņa jautājumiem neviens īsti atbildēt nevēlas. “Būvvalde visu laiku “atrakstās”. Piemēram, es uzdodu jautājumu, kāpēc viņi [uzņēmēji] tādu [objektu] ir uzbūvējuši? Jā, viņi [būvvalde un uzņēmēji] pamainījuši projektu. Tagad projekts ir savādāks – tiem paredzēti vārti. Kaut kas citāds… Bet kāpēc tad tika izsniegta būvatļauja projektam, kurš nedrīkstēja atrasties?” retoriski jautā Uldis. Komunikāciju ar Rīgas domi viņš salīdzina ar zobu raušanu, jo pašvaldība mēdz neatbildēt likumā noteiktajā laikā.

Būvvaldes pārstāve Ilze Žūka apstiprina, ka automazgātava patiešām atradusies tuvāk daudzdzīvokļu mājai, nekā MK noteikumos paredzētie 100 metri.

Viņa skaidro, ka iepriekš automazgātava bijusi atvērts objekts bez slēgtiem vārtiem. Automazgātavu būvvalde apstiprinās vien tad, ja uzņēmēji ierīkos slēgtos vārtus.

Tāpat arī ceļam pēc būvdarbiem jābūt savestam kārtībā. Uldis gan ir nobažījies par to, vai ceļš tiks salabots, jo būvdarbi jau labu laiku nenotiek. Pati firma no komentāriem atsakās.

Tikmēr būvvaldes darbinieki ir pārliecināti, ka šajā objektā viss notiek, lai arī ar aci tas nav redzams. “Darbi šobrīd nav apstājušies. Ir pārreģistrēta būvatļauja. Varbūt fiziski neviens neredz, ka tur ir būvdarbi. Bet tajā pašā laikā būvvaldē tiek sniegti ģeodēziskie uzmērījumi un tiek saskaņota dokumentācija. Šāda dokumentācija ir jāiesniedz, līdz ar to nav nekāda pamata uzskatīt, ka attīstītājs nevēlas nodot ekspluatācijā,” norāda Žūka.

Lai arī tiek solīts, ka automazgātavai priekšā būs vārti, tomēr nav skaidrs - vai slapjums, kas nāks no šejienes, netraucēs vietējos iedzīvotājus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt