4. studija

Vai Vērmanes dārzs pārvēršas par nožogotu tirgus placi?

4. studija

Ceturtā studija

Kā "Rail Baltica" būvniecība jau nākamnedēļ ietekmēs satiksmi Rīgas centrā?

«Rail Baltica» būvdarbu dēļ nākamnedēļ būtiskas satiksmes izmaiņas Prāgas un Dzirnavu ielā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

"Rail Baltica" būvniecība arvien vairāk jūtama Rīgas centrā, un jau no nākamās pirmdienas ir gaidāmas būtiskas satiksmes organizācijas izmaiņas Dzirnavu un Prāgas ielā, kas ietekmēs kā sabiedriskā transporta pasažierus, tā gājējus, velosipēdistus un autovadītājus, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

Būvsabiedrības "Bererix" pārstāvis Andis Linde norādīja: "Saskaņā ar mūsu darbu plānu mums 6. jūnijā ir nepieciešams sākt demontēt dzelzceļa pārvadu pār Prāgas ielu. Mēs daļēji dienvidu puses sijas demontēsim un, protams, lai būtu droši visiem apkārtējiem un sevišķi tiem, kas varētu būt apakšā zem šī pārvada, tad uz demontāžas laiku mēs slēdzam šo Prāgas ielas posmu."

Tas nozīmē, ka zem tā nevarēs braukt ne automašīnas, ne tramvaji, ne gājēji, ne velosipēdisti.

Šī ir dzīvīga vieta gājējiem, kuri dodas uz autoostu vai tirgu, tādēļ uzņēmumā plāno pēc četrām dienām atvērt kustību gājējiem tunelī, kad būs demontētas virsējās sijas.

Savukārt automašīnām un sabiedriskajam transportam šis tunelis būs slēgts divas nedēļas – no 6. līdz 19. jūnijam, bet gājēji to atkal varēs izmantot jau no 10. jūnija.

Arī Dzirnavu ielā zem vilcienu pārvada satiksme tiks slēgta, taču, iespējams, šeit plānotos remontdarbus izdosies pabeigt ātrāk, nekā šobrīd ir norādīts informatīvajā plakātā. "Dzirnavu ielā mums ir nedaudz nopietnāki darbi, jo tur ir daudz vairāk siju, un mēs plānojam tos darbus veikt nedaudz ilgāk. Tas punkts varbūt ir mazāk nozīmīgs no gājēju plūsmas viedokļa, izņemot to, ka tur ir viena no izejām uz dzelzceļa staciju. Bet ļoti nozīmīgs no sabiedriskā transporta viedokļa, jo tur no Abrenes ielas galapunkta ļoti daudz maršruti brauc caur Dzirnavu ielu, līdz ar to mēs, diskutējot ar iesaistītajām pusēm, esam vienojušies, ka mēs ļoti centīsimies arī divās nedēļās demontēt būtiskās konstrukcijas un atvērt visiem ātrāk nekā trijās nedēļās, cerams, ka divās nedēļās."

Tā kā zem abiem pārvadiem tiks ierobežota arī sabiedriskā transporta kustība, SIA "Rīgas satiksme" ir veikusi izmaiņas maršrutos. Prāgas ielā tas skar tramvaju kustību. Uzņēmuma pārstāve Inese Rozīte skaidroja: "1. maršruta tramvajs vairs neiebrauks Centrāltirgū, kā tas bija uz laiku, bet kursēs taisni, pa 13. janvāra ielu. Savukārt 2. un 10. tramvaju maršrutam uz demontāžas darbu laiku tiks mainīts maršruta nosaukums un galapunkts neatradīsies vairs tur, kur tas bija līdz šim, bet Radio loka tuvumā."

Savukārt Dzirnavu ielas pārvada slēgšana ietekmēs vairākus autobusu un vienu trolejbusa maršrutu.

"Galapunktā iebraucot, kas ir Abrenes ielā, gan arī izbraucot no Abrenes ielas galapunkta, transportlīdzekļi ir novirzīti pa apvedceļu, kas lielākoties ir pa Gogoļa ielu un Turgeņeva ielu," skaidroja Rozīte.

Viņa arī skaidroja: "Pieturvietās, kas ir pārceltas, vai ir iekāpšana un izkāpšana citā vietā pārcelta, tad tur būs pieturvietās izvietota informācija – pieturvietas plāksne, un mūsu satiksmes pārraugi kontrolēs, fiziski atradīsies šajās vietās un palīdzēs klientiem, skaidrojot, kas tās ir par izmaiņām un kur labāk iet, lai sasniegtu savu maršrutu."

Visa informācija par maršrutu izmaiņām ir atrodam SIA "Rīgas satiksme" vietnē.

Tikmēr vilciena pasažierus remontdarbi īpaši neietekmēs. Vienīgā izmaiņa – izkāpjot no vilciena, pa peronu nevarēs aiziet uz Dzirnavu ielu.

Tomēr tas nebūs viss, tagad paspēs veikt darbus tikai vienā no pārvadu pusēm.

Būvsabiedrības pārstāvis Andis Linde skaidroja: "Kad stacijai pārbūvēsim ziemeļu pusi, tad attiecīgi arī otrādi – dzelzceļa satiksme notiks pa jaunuzbūvētām konstrukcijām un savukārt līdzīgas darbības veiksim ziemeļos."

Tilti varētu atkal tikt slēgti pēc diviem gadiem.

Būvnieki skaidroja, ka darbu laikā būtisks izaicinājums ir saglabāt vilcienu satiksmi, tāpēc visi darbi netiek veikti uzreiz.

Arī pie abiem pārvadiem tiks izvietoti informatīvi plakāti un shēmas, kas parādīs, kā autovadītājiem un gājējiem virzīties, lai nokļūtu līdz savam galamērķim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti