PVD aicina pārtiku iegādāties, uzglabāt un gatavot droši

Lai nesabojātu veselību svētku laikā un arī ikdienā, Pārtikas un veterinārais dienests aicina produktus iegādāties, uzglabāt un gatavot droši.

Iepirkties vajadzētu tikai legālās tirdzniecības vietās, nevis pie „ratiņtirgotājiem” vai citās aizdomīgās vietās. Tāpat svarīgi, piemēram, ledusskapī svaigus dārzeņus vai sieru neturēt blakus jēlai gaļai vai zivīm.

Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja Tatjana Marčenkova stāstīja, ka dienests pieturas Pasaules veselības organizācijas 10 zelta likumiem drošas pārtikas gatavošanai.

PVD pārstāve Tatjana Marčenkova: Aicinām pārtiku iegādāties, uzglabāt un gatavot drošiAnnija Petrova
  „Ir jāizvēlas droša pārtikas un pārtikas produktu apstrādes metode, jāgatavo ēdieni rūpīgi, un šos ēdienus vēlams ēst tomēr nekavējoties, neatstāt uz ilgāku laiku bez atbilstošas temperatūras,” atgādināja PVD pārstāve.

  „Produkti un šis ēdiens jāuzglabā drošos apstākļos, un tas domāts arī par temperatūru, jāpasargā arī no dažāda piesārņojuma, kas varētu rasties apkārtējā vidē. Piemēram, mājās cilvēki tur ļoti bieži dzīvniekus – kaķus un suņus. Tādā gadījumā ir tomēr jāsargā šis ēdiens. Nepieļaut jēlo, negatavo ēdienu un produktu saskarsmi ar gatavajiem produktiem, lai jēlo produktu suliņas vai daļiņas neiekļūtu gatavajos ēdienos. Līdz ar to, ja šis jēlais būtu piesārņots ar kaitīgām baktērijām, lai tas nenokļūtu uz svētku galda,” stāstīja Marčenkova.

  „Pats svarīgākais – bieži jāmazgā rokas, jāuztur attiecīgi virtuve rūpīgā un pedantiskā tīrībā. Un jāsargā pārtika visos iespējamos veidos. Un pats galvenais – jālieto tīrs ūdens,” uzsvēra PVD pārstāve.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Ikdienai
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti