4. studija

Pasūtītā D vitamīna vietā atsūta miega zāles

4. studija

Atbraukušajiem tautiešiem pietrūkst vienotas informācijas

Kam jāsavāc atkritumi, kas gāžas pāri pārpildītiem konteineriem?

Putnu mīļotāju atstātu spēkratu dēļ no Rīgas pagalma nevar izvest atkritumus

Maskavas ielā 266A daudzdzīvokļu nama iedzīvotājiem gads sācies ar dienām ilgi neizvestiem atkritumiem mājas pagalmā. Atkritumu apsaimniekotājs gan norāda, ka netīrība un haoss izveidojies, jo atkritumu mašīna nevar nokļūt līdz konteineriem. Tiem priekšā ir saliktas automašīnas, kas pieder Ķengaraga promenādes cienītājiem, kas tur ieradušies pastaigāties un barot putnus.

Situācija saasinājusies uzreiz pēc gadumijas, kad atkritumi vairākas dienas nav izvesti un sakrājušies milzīgi atkritumu kalni.

“Viss konteiners līdz pat izejai bija aizkrāmēts – no augšas, no apakšas, no visām pusēm. Nu, nav patīkami – no rīta gribi atvērt logu, pavēdināt, un tev tā smaka nāk iekšā logos,” klāsta vietējais iedzīvotājs Niks Lange.

Uzņēmums “Clean R” atzīst, ka pat no Ziemassvētkiem līdz 5.-6. janvārim bija grūtības ar atkritumu izvešanu. “Mēs kā atkritumu apsaimniekotājs nevarējām tikt līdz konteineriem, jo tie atkritumu konteineri, kas ir novietoti tajā pagalmā, atrodas speciālā izbūvētā ielokā, pie kura pieved celiņš – aptuveni 250 metru garš, kas ir diezgan šaurs,” saka SIA “Clean R” izpilddirektors Valerijs Stankevičs.

Jau agrāk tika uzstādīta ceļa zīme, kas aizliedz noteiktos laika posmos novietot automašīnas vienā no ielas pusēm. Atkritumu izvedēji plānoja savu maršrutu, lai konkrētajā adresē izvestu atkritumus, kad automašīnas ir aizliegts novietot, taču tas situāciju nav atrisinājis.

“Diemžēl mašīnas tur tiek novietotas gan pa nakti, gan pa dienu. Atkritumu vedējs nevar tikt garām, līdz ar to šī atkritumu izvešana ir apgrūtināta.

Vasarā mūsu darbinieki pat pamanās pastumt šos smagos konteinerus vairāk nekā 100 metrus līdz tuvākajai vietai, kur mašīna var piebraukt, bet ziemā diemžēl šie laika apstākļi nav atbilstoši tam, lai to varētu izdarīt,” bilst Stankevičs.

Tikmēr iedzīvotājiem nav skaidrs, kam būtu jāsavāc atkritumi, kas ir novietoti blakus konteinerim vai arī ir izbiruši teju pa visu pagalmu: atkritumu izvedējam, sētniekam vai kādam citam.

“Ja atkritumi ir kaut kur citur novietoti, nevis atkritumu konteinerā, tad par to ir atbildīgs teritorijas apsaimniekotājs,” skaidro Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes priekšniece Evija Piņķe. “Parasti tas ir mājai piesaistītais zemes gabals, attiecīgi mājas apsaimniekotājs [savāc] daudzdzīvokļu mājas gadījumā. Atkritumu izvedējs ved tikai to, kas ir ielikts konteinerā,” viņa saka.

Problēmas cēlonis ir tas, ka daudzi brauc uz Maskavas ielas promenādi, lai pabarotu putnus, un novieto savas automašīnas neatļautā vietā, kas apgrūtina atkritumu izvedēju mašīnu piebraukšanu pie miskastēm.

Taču “Rīgas namu pārvaldnieks” sola šo problēmu tuvākajā laikā risināt.

“Šī diemžēl nav pirmā reize, kad veidojas šāda situācija. Šobrīd tiek izskatīti varianti, kādā veidā vai nu pārcelt konteineru laukumu, vai arī mainīt zīmes, lai nebūtu iespēja atstāt automašīnas  un atkritumu transportam būtu nodrošināta piekļuve konteineriem,” norāda SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis Krists Leiškalns.

Taču, kamēr vēl tiek lemts - uzstādīt jaunu zīmi, piemēram, “Iebraukt aizliegts” vai arī pārvietot konteineru laukumu - gan atkritumu apsaimniekotāji, gan “Rīgas namu pārvaldnieks” iesaka nekavējoties ziņot policijai par neatļautā vietā novietotajām automašīnām, jo tas esot viens no efektīgākajiem veidiem, kā ar šo problēmu cīnīties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt