Profesiju skatlogs

"Profesiju skatlogā" portāla vadītājs Raitis Streičš

Profesiju skatlogs

"Profesiju skatlogā" kartogrāfs Andris Zelmanis

"Profesiju skatlogā" friziere Agnese Beča

Profesiju skatlogs: radošais, bet smagais friziera darbs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Friziera darbs ir ļoti radošs, taču vienlaikus arī fiziski smags, Latvijas Radio 5 raidījumā “Profesiju skatlogs” atzina friziere Agnese Beče. Topošajiem frizieriem viņa ieteica papildus skolai iegūt zināšanas semināros un meistarklasēs, būt radošiem un neaizmirst par pamata zināšanām matemātikā. 

“Ikdiena ir ļoti radoša. Tā, ka nevienā mirklī nav garlaicīgi. Vienmēr satiec jaunus cilvēkus, klientus, pastāvīgos klientus. Tā ir, es teiktu, tāda ballīte ar draudzenēm, kuras laikā tu vēl viņas paspēj sapucēt,” pieredzē dalījās Beče. 

Viņa norādīja, ka iespēja katru dienu būt māksliniecei ir labākā frizieres darba daļa. 

“Izaicinošākais ir garās darba stundas, kas jāpavada uz kājām, saspringti pleci, rokas, tāds fiziskais nogurums, bet neko citu negatīvu es īsti nesaskatu,” Beče vērtēja. 

Viņa atzina, ka pārsvarā nākas strādāt 11 stundas dienā, kuru laikā ne tikai jāveic tiešais frizieres darbs, bet arī jāsagatavojas katram klientam, jāsakārto telpas, jāpasūta materiāli. Komunikācija ar klientiem bieži turpinās arī pēc darba laika beigām.

“Kad sāku strādāt, likās, kā to vispār var izturēt, taču laiks paiet ļoti ātri un citreiz pat nepamani, kad ir jau pulksten astoņi vai deviņi vakarā,” friziere piebilda. 

Viņa norādīja, ka pati par frizieri mācījusies skolā, taču skola sniedz tikai daļu no nepieciešamajām prasmēm ikdienā, jo frizieru arodā nepārtraukti ir jaunumi un tendences, kurām jāseko: “Tas, ko es ieteiktu visiem jaunajiem, ir meistarklases, semināri un pašiem ikdienā skatīties, kas ir aktuāls. Izglītība – tā var būt iegūta skolā vai semināros, bet noteikti jābūt zināšanām.”

Tāpat bieži ar klientiem jāpavada ļoti ilgs laiks, līdz ar to ļoti nepieciešamas ir labas komunikācijas prasmes. 

“Es sākumā vispār biju ļoti kautrīga. Tu strādā pretī spogulim tā, ka tevi visu laiku redz. Pirmais, tev ir jābūt drošam, sarunājoties ar klientiem, un [otrais] – jābūt atvērtam. To noteikti iemācās ar pieredzi,” viņa piebilda. 

Friziera darbā lieti noder arī skolā iegūtās pamata zināšanas matemātikā. “Trešais [kas jāsaprot frizierim], kas var būt liksies drusku nesaistīts ar frizieri, – tā ir matemātika. Jāatceras formulas, krāsas, kur ko jaukt, visādas lietas, kas īstenībā ir ļoti svarīgas,” atklāja Beče. 

Viņa secināja, ka friziera darbs obligāti arī jāmīl, citādi ilgstoši strādāt fiziski nogurdinošu darbu tik garas stundas vienkārši nebūs iespējams. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti