Profesiju skatlogs

"Profesiju skatlogā" ugunsdzēsējs Renārs Žeļezkins

Profesiju skatlogs

"Profesiju skatlogā" bārmenis Andris Reizenbergs

"Profesiju skatlogā'" fotogrāfs Kaspars Zborovskis

Profesiju skatlogs: fotogrāfiem ir liela atbildības nasta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Katram fotogrāfam ir sava konkrēta niša, kas pašam jāatrod, taču visus vieno liela atbildības nasta, jo tieši caur fotogrāfijām cilvēki atceras savus nozīmīgākos dzīves notikumus, Latvijas Radio 5 raidījumā “Profesiju skatlogs” vērtēja fotogrāfs Kaspars Zborovskis. 

Zborovskis fotogrāfa karjeru uzsāka jau 16 gadu vecumā, kad pēc devītās klases absolvēšanas devās uz Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu, kur šobrīd apgūst fotogrāfijas dizaina specialitāti. 

“Fotogrāfija ir ļoti plašs un abstrakts jēdziens, kuru var sadalīt vēl ļoti daudz nišās un nozarēs. Nišas ir tas, ko tu vēlies atrast, jo katrs fotogrāfs nodarbojas ar ko savu, jo tu nevari darīt visu, rezultāts nebūs tik labs, ja nekoncentrējies uz vienu konkrētu lietu,” viņš norādīja. 

Jāņem vērā, ka fotogrāfs ikdienā nes milzīgu atbildību, pirmkārt, par tehnisko pusi, nodrošinot fotogrāfiju kvalitāti, bet arī par vizuālo un estētisko. 

“Iedomājies, cilvēki precas, kāzas ir viens no notikumiem, kuru cilvēki grib atcerēties visu dzīvi, un tas, kā viņi atcerēsies to visu, ir atkarīgs no fotogrāfa, tā ir milzīga atbildība,” vērtēja Zborovskis. 

Nozīmīga darba daļa ir arī komunikācija  ar cilvēkiem, jo tieši satiekot jaunus cilvēkus vai esot dažādos pasākumos un prezentējot sevi kā fotogrāfu, iespējams iegūt nākamos klientus. Ļoti būtiski ir uzturēt arī sociālo tīklu profilus, kuros publicēt savus darbus. 

Zborovskis uzsvēra, ka fotogrāfam ļoti svarīga ir arī izglītība.

“Es ieteiktu visiem cilvēkiem, kas meklē fotogrāfus, pārliecināties tiešām vai nu par praktiskajām iemaņām, vai arī paskatīties izglītību.

Es nezinu par kursiem, kursi parasti ir ļoti maza daļa no fotogrāfijas, tehnikumā man fotogrāfijai ir atvēlēti veseli četri gadi,” viņš stāstīja. 

Šobrīd Zborovskis, mācoties tehnikumā, apgūst gan to, kas ir kompozīcija, gan mācās par krāsām, par to, kā sagatavot kvalitatīvu izdrukāto rezultātu, apgūst zināšanas par tehniku, iemācās kontrolēt nepieciešamās gaismas daudzumu un citas nianses. 

Viena no fotogrāfa profesijas pozitīvajām iezīmēm ir iespēja satikt daudz interesantus cilvēkus no visas pasaules, viņš vērtēja: 

“Vispatīkamākie momenti noteikti ir, kad klients jau ir saņēmis fotogrāfijas un viņš arī uzraksta tev atpakaļ un ir ļoti pateicīgs. Ļoti bieži ir gadījumi, kad cilvēki sarunā jau nākamo projektu.”

Savukārt visizaicinošāk strādāt ir ziemas un rudens sezonā, kurā darba ir mazāk, tāpēc svarīgi prasmīgi plānot savas finanses. Tāpat jauniešiem, kas plāno kļūt par fotogrāfiem, jāņem vērā, ka konkurence Latvijā ir liela, turklāt sākotnēji nepieciešamas investīcijas, vērtēja Zborovskis.  

“Pirmā lieta ir finanses šajā jomā, jo noteikti kādā brīdī būs nepieciešams investēt tehnikā, jo ir vajadzīgs gan dators, kur bildes apstrādāt, gan optika, gan pati kamera un daudzi citi nieki,” viņš piebilda. 

 

"Profesiju skatlogs"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti