Rīta Panorāma

Sandra Strēle «Nostalģija» - lielformāta darbos un īpašā koncertā

Rīta Panorāma

Intervija ar Jāni Stībeli, Ilutu Alsbergu, Oskaru Sproģi un Raimondu Macatu

Intervija ar Ilmāru Tolstovu

Priesteris Tolstovs novēl Lieldienās apstāties un «veikt dzīves inventarizāciju»

Tuvojoties Lieldienām, Rīgas Kristus Karaļa draudzes prāvests Ilmārs Tolstovs novēl Latvijas iedzīvotājiem šajā laikā apstāties, atrast laiku meditācijai un “veikt savas dvēseles, dzīves inventarizāciju”.

LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Tolstovs dalījās ar novērojumiem, ka gavēnis pirms Lieldienām kļūst aizvien populārāks: “Cilvēki, kuri agrāk tam nepievērsa uzmanību, arvien vairāk sāk saprast, ka tās 40 dienas pirms Lieldienām ir būtiskas. Motīvi un veidi ir dažādi. Ja ir bijis labs sagatavošanās laiks, tad arī Lieldienu sajūta un prieks ienāk sirdī.”

Priesteris piekrīt, ka ne visiem gavēnis ir kristīgās ticības jautājums. Viņš skaidro, ka gavēnis ir universāla prakse un tas ir klātesošs daudzās pasaules reliģijās.

Lieldienu laikā Tolstovs novēl iedzīvotājiem apstāties un atrast laiku meditācijai: “Un arī pārdomāt – veikt savas dvēseles, dzīves inventarizāciju. Paskatīties, kā es līdz šim esmu dzīvojis, ko es varētu pamainīt un varētu savā dzīvē darīt citādāk. Tāpat kā Ziemassvētki arī Lieldienas ir apstāšanās punkts.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti