Rīta Panorāma

Rīta Panorāma izmēģina Driftu

Rīta Panorāma

Intervija ar Gustavu Mārtiņu Upmani

Mājokļa drošība tumšajā laikā

Pret zagļiem tumšākajā laikā iesaka cīnīties ar gaismu

Rudenī un ziemā ir tumšāks, un zādzību skaits pieaug pat trīs reizes. Apsardzes firmas "Koblenz Drošība" valdes priekšsēdētājs Raivis Terniks iesaka pret zagļiem cīnīties ar gaismu.

Terniks stāsta, ka no oktobra līdz decembrim - līdz ziemai, kad uzsnieg sniegs -, ir tumšāks un zagļi jūtas netraucēti. Pieaug zādzību skaits, īpaši no privātmājām Pierīgā, no biroju un tirdzniecības ēkām Rīgā un ap galvaspilsētu. Tā liecina gan apsardzes firmu, gan policijas statistika.

Tieši apgaismojums, pēc viņa teiktā, ir labs preventīvs pasākums, kas aizbaida garnadžus. Eksperimentā Zviedrijā esot secināts, ka, salīdzinot apgaismotu un tumšāku ielu, otrajā bijis par 70% augstāks noziedzības līmenis.

Terniks iesaka apgaismojumu pie mājas, kas deg visu laiku, vai arī prožektorus, kas ieslēdzas, reaģējot uz kustību. "Vai viltīgs paņēmiens - atstāt ieslēgtu gaismu dzīvoklī vai mājā kādā no telpām. Tas atbaida zagļus. Pats galvenais, lai īpašums neizskatās pamests," stāstīja Terniks.

Tāpat viņš cilvēkiem iesaka izvairīties no autobusu pieturām un tumšākiem stūriem, izvēloties maršrutu, kur ir vairāk apgaismojuma. Vēlams arī sabiedriskajā transportā sēdēt tuvāk autovadītājam, apgaismotākā vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti