Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar LVSADA priekšsēdētāju Valdi Keri

Senioriem 20 eiro atbalsts pienākas automātiski

Pensionētiem senioriem 20 eiro pabalstu par vakcināciju decembrī ieskaitīs automātiski

Vakcinētiem pensionāriem 20 eiro atbalstu mēnesī izmaksās automātiski, atgādināja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA). Nav nepieciešams rakstīt iesniegumu vai doties pabalstu pieprasīt aģentūras klientu apkalpošanas centros. Pabalstam atsevišķi jāpiesakās tiem 60 gadu vecumu sasniegušajiem senioriem, kuri vēl nav pensionējušies.

Valdība ir lēmusi, ka laikposmā no šā gada 1. novembra līdz 2022. gada 31. martam tām Latvijā dzīvojošām personām, kuras ir sasniegušas 60 gadu vecumu un ir pabeigušas pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai saņēmušas medicīnisko atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju,  tiks izmaksāts 20 eiro pabalsts mēnesī.

“20 eiro pienākas jebkuram Latvijas iedzīvotājam, kuram ir sešdesmit gadi un vairāk un kuri ir pabeiguši pilnu vakcinācijas kursu. Ja mēs runājam, vai ir kaut kas jādara, lai saņemtu šos 20 eiro, tad pensionāriem, kuri saņem no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pensiju, nav jādara itin nekas. Mēs 20 eiro izmaksāsim automātiski. Ir vēl arī tādi cilvēki, kuriem, piemēram, ir sešdesmit gadi un viņi saņem regulāri invaliditātes pensiju vai regulāri kādu  citu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pakalpojumu, arī viņiem nav jādara itin nekas,” skaidroja VSAA pārstāve Iveta Daine.

Decembrī izmaksās 40 eiro, proti, par diviem mēnešiem kopā. Arī janvārī, februāri un martā pensionāru kontos automātiski ieskaitīs katru mēnesi pa 20 eiro.

Citādāk ir ar cilvēkiem, kuri sasnieguši sešdesmit gadu vecumu, bet nav pensionējušies vai nesaņem citus regulārus VSAA pakalpojumus.

“Tiem, kuriem ir 60, 61, 62 gadi, bet viņi vēl strādā un nesaņem pensiju no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, no šiem cilvēkiem mēs gaidām iesniegumus. Var iesniegt elektroniski internetā iesniegumu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai par to, ka vēlas saņemt 20 eiro, noteikti norādot konta numuru,” stāstīja Daine.

Ja nav pieejas datoram un interneta pieslēgumam, tad var kaut vai uz baltas papīra lapas brīvā formā uzrakstīt iesniegumu, norādot personas datus un bankas konta numuru, un šo iesniegumu nosūtīt pa pastu vai arī iesniegt jebkurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras klientu apkalpošanas centrā.

“Pensionāri saņems kopā ar vecuma pensiju decembrī šo pirmo maksājumu. Tiem cilvēkiem, kuri iesniedz iesniegumus, tiks izmaksāti pirmie 40 eiro [par diviem mēnešiem] decembrī līdz Ziemassvētkiem. Domājam, ka ap 20. decembri,” skaidroja VSAA pārstāve.

Jāņem vērā, ka nekādi pierādījumi par to, ka cilvēks ir vakcinējies, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai nebūs jāuzrāda.

“Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra šo informāciju saņems no Nacionālā veselības dienesta. Šobrīd mēs vēl nezinām, kurš ir vakcinējies un kurš nav. Ir svarīgi, lai būtu noslēgts vakcinācijas kurss. Ja pienākas divas vakcīnas devas, tad ir jābūt divām. Ja viena, tad viena,” skaidroja Daine.

20 eiro pabalstam nav nepieciešams  brīdis, kad ir pieejams sadarbspējīgs vakcinācijas sertifikāts. Galvenais, lai ir pabeigts pilns vakcinācijas kurss, nevis sagaidīts brīdis, kad cilvēks pēc potēšanas kursa beigām ieguvis imunitāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt