Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Seniorus aicina uz apmācībām

Pensionāru budžets, digitālās prasmes un veselīgs dzīvesveids – bezmaksas apmācības senioriem

Kā sabalansēt savu budžetu, iestājoties pensijas gadiem, digitālo tehnoloģiju apgūšana, kā arī fiziskās un garīgās veselības uzlabošanu mājas apstākļos – šādas tēmas piedāvā apgūt bezmaksas apmācību projektā esošajiem un topošajiem pensionāriem “Vecums nav šķērslis”.

Apmācību tēmas ir visdažādākās – sākot ar to, kā, iestājoties pensijas gadiem, sabalansēt savu budžetu un apgūt digitālās tehnoloģijas, un beidzot ar fiziskās un garīgās veselības uzlabošanu mājas apstākļos.

Lai gan strādājošie bieži vien gaida, kad tad beidzot iestāsies pensijas gadi un vienreiz dzīvē varēs atpūsties, nereti pensionēšanās ir kā neliels šoka moments. Ko man tagad darīt? Ir pārāk daudz brīvā laika un nav ne jausmas, kā to aizpildīt. Šeit talkā var nākt Rīga Stradiņa universitātes (RSU) kopā ar vietējiem un starptautiskiem sadarbības partneriem izveidotais projekts “Vecums nav šķērslis”, kas sevī ietver dažādas apmācības.

“Mūs zināmā mērā pensija vecuma gadi baida. Ko mēs darīsim, kā būs?

Manuprāt, šis ir ideāls variants, lai pensionāriem būtu krāsaināka dzīve,” pauda RSU docētāja Dagnija Staķe.

“Mums ir ļoti skaists rudens, bet nāks diezgan barga ziema. Tumša, slapja. Vismaz ir kaut kāda nodarbošanās, kā nodarbināt savas smadzenes, lai nepaliktu garlaicīgi dzīvot,” sacīja  projekta “Vecums nav šķērslis” vadītājs Mārtiņš Valters.

Projekta laikā bez maksas ar visdažādākajām zināšanām un prasmēm tiek bagātināti pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēki, kuri pēc tam iegūtās prasmes var nodot citiem senioriem. Šis ir jau otrais šāda veida projekts, kas tiek īstenots Latvijā, un tā laikā izstrādāti mācību materiāli par 10 dažādām tēmām.

“Piemēram, dzimtas koka veidošana, kas, manuprāt, ir ļoti interesanta. Kā saglabāt psihisko veselību. Izglītība mūža garumā. Ir arī zināšanas par veselības aprūpi, ko cilvēki var saņemt no valsts, no pašvaldības,” uzskaitīja Staķe.

Papildus tam pieejamas lekcijas par to, kā organizēt ekskursijas, kā sabalansēt savu budžetu, kā veidot savu uzņēmumu vai nevalstisko organizāciju, kā apgūt digitālās tehnoloģijas, kā trenēt atmiņu un citas. Viena no visiem tik ļoti nepieciešamām tēmā saistīta ar savas fiziskās veselības uzlabošanu mājas apstākļos.

“Ļoti interesanti videomateriāli ar ļoti vienkāršiem vingrinājumiem, kurus mēs varam izpildīt mājās,” stāstīja Valters.  

Ikviens seniors var pieteikties apgūt prasmes vairākās tēmās. Katras tēmas apgūšana aizņems četras piecas dienas.

“Mīnuss šajā brīdī ir tāds, ka mācības nevar notikt klātienē. Mēs visi ļoti labi zinām, kas pie tā ir vainīgs. Tā ir epidemioloģiskā situācija. Taču tiešsaistes pluss ir tas, ka var piedalīties neierobežots skaits interesentu. Nav ļaunuma bez labuma,” atzina Staķe.  

Pieteikšanās nodarbībām ir pavisam vienkārša. “Jāieraksta pārlūkprogrammā meklētājā vecumsnavskerslis.lv, jānospiež “Enter”, un parādās pirmā lapa. Pirmajā lapā galvenajā izvēlnē  labajā pusē ir “Mācību materiāli”. Uzklikšķiniet uz “Mācību materiāli”, un jums atvērsies pirmā projekta mācību materiāli un otrā projekta mācību materiāli. Paskatieties tēmu sarakstu otrajam projektam. Paskatieties, kuras tēmas jūs interesē. Paskatieties kursa aprakstu, kas tur lācītim vēderiņā ir. Ja patīk, tad piereģistrējieties,” aicināja Valters.

Organizatori cer, ka projekta beigās redzēsim zinošākus, aktīvākus, kā arī psiholoģiski un fiziski veselākus Latvijas seniorus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt