Dienas ziņas

Izstrādā Aizputes pils attīstības redzējumu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Gulbenes 2. vidusskolā uzlabo skolēnu drošību

Pēc vecāku rosinājuma Gulbenes 2. vidusskolā ierīko kontroles barjeras

Tagad mēs zinām, kas ienāk skolā un kad dodas prom, – tā par ieguvumiem no jaunās drošības sistēmas Gulbenes 2. vidusskolā saka tās direktore. Iniciatīva palielināt drošību nākusi no bērnu vecākiem, kuri bažījas par svešu personu patvaļīgu iekļūšanu skolā. Tāpēc skolā ierīkotas kontroles barjeras, kas ar elektroniskajām kartēm fiksē skolas apmeklējumu.

Gulbenes 2. vidusskola ir pirmā izglītības iestāde visā novadā, kas ieviesusi drošības kontroles sistēmas jeb turniketus. Drošības barjeras ierīkotas, lai kontrolētu skolēnu plūsmu un nepieļautu nepiederošu personu iekļūšanu skolas ēkā. Tā kā vestibils savieno veco un jauno skolas korpusu, skolēniem mainot klašu telpas, gaitenī pastāvīgi vērojama kņada, kuras laikā no ielas nepamanītas var ienākt svešas personas.

Kā stāsta skolēni, turniketi uzlabo drošību, taču reizēm tie bremzē skolēnu kustību, ienākot vai izejot no skolas. “Sākumā man likās, ka tas ir nevajadzīgi, bet tagad, kad jau ir pierasts, tad forši,” saka skolniece Elīna.

“Kā jau draugs teica par tiem maniakiem, un sveši cilvēki arī nevar ienākt. Skolotāji var sekot, ka nekavē stundas,” spriež skolnieki Ingars un Dilans.

Pretējās domās gan ir skolniece Diāna: “Man liekas, ka viņi nav īsti vajadzīgi, jo ienākt var arī bez kartiņām un neko neprasa. Tā ir tīrākā laika kavēšana.”

Iecere palielināt drošību skolā nākusi no skolēnu vecākiem, jo daudzi joprojām atceras cietsirdīgo rīcību pirms 17 gadiem, kad vienā no Gulbenes bērnudārziem ienācis svešinieks vairākiem bērniem un audzinātājai nežēlīgi atņēma dzīvību.

Līdz ar kontroles barjeru ieviešanu skolēniem, pedagogiem un skolas darbiniekiem piešķirtas identifikācijas kartes.

Plānots jauno kontroles sistēmu savienot arī ar e-klases sistēmu, lai reģistrētu laiku, kad skolēns ieradies vai izgājis no skolas.

“Tā ir ļoti ātra ziņa vecākiem – vai bērns ir skolā, vai kāda iemesla dēļ viņš līdz skolai nav nonācis,” saka Gulbenes 2.vidusskolas direktore Edīte Kanaviņa.

Elektroniskā karšu sistēma pielāgota arī norēķiniem ēdnīcā. Tā kā Gulbenes 2.vidusskolā 1.-9. klasēm no valsts un pašvaldības finansējuma piešķirtas brīvpusdienas, tās saņemot, skolēni reģistrējas ar elektronisko ID karti, atvieglojot skolas norēķinus ar ēdinātāju. Tāpat skolēni savas kartes varēs izmantot arī bezmaksas braucieniem ar skolas autobusu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti