4. studija

Atrasts un apcietināts par krāpšanu lielos apmēros apsūdzētais Dairis Ābols!

4. studija

Kāpēc «Rīgas ūdens» vēl gadu pēc navēs plāno sūtīt rēķinus mirušam cilvēkam?

Vai tilts pār Lielupi ir pārāk šaurs un bīstams?

Pēc kombaina nedienām uz Lielupes tilta izskan bažas – vai tilts nav par šauru

Pēc tīmeklī publicētā video, kurā redzams, kā kombains ar lietuviešu numurzīmēm nevar šķērsot tiltu pār Lielupi, kas atrodas uz A9 šosejas, dažiem iedzīvotājiem radies jautājums, vai tas nav par šauru un nerada bīstamību. Savukārt "Latvijas Valsts ceļos" skaidroja, ka negadījumu uz tilta nav bijis, savukārt kombains esot pārvietojies bez speciālās lielgabarīta tehnikas atļaujas, par ko uzņēmums vērsies Valsts policijā.

Pie Latvijas Televīzijas raidījuma "4. studija"  vērsās skatītājs, kuram bija jautājums saistībā ar tiltu pār Lielupi. Proti, to nesen remontēja, bet tas aizvien ir ārkārtīgi šaurs un bīstams. Vai tik tiešām šo tiltu vajadzēja atjaunot, vai tomēr būvēt jaunu un drošāku?

Iedzīvotājs Uldis par šo tiltu norādīja: "Satiksme šeit tik tiešām ir ļoti intensīva, kravas automašīnas kursē viena pēc otras un, kad tās mainās, tad attālums no spoguļa līdz spogulim ir vien daži desmiti centimetru."

Pavisam nesen šo tiltu neveiksmīgi centās šķērsot kombains ar Lietuvas numurzīmēm, izraisot sabiedrības pārsteigumu un pat sašutumu. Skatītājs arī vaicāja, – ja šeit ir bijušas vairākas traģiskas avārijas un zināms, ka tilts ir ļoti šaurs, tad kāpēc tas tika renovēts, nevis būvēts no jauna, lai būtu droši izmantojams visiem transportlīdzekļiem? Viņš arī norādīja, ka, tuvojoties Lielupes tiltam, nav izvietotas gabarītu un svaru ierobežojošās zīmes.

Šī 274 metrus garā un 11,9 metrus platā tilta projektu izstrādāja pirms 65 gadiem – 1957. gadā, pamatojoties uz 1948. gada tehniskajiem noteikumiem. Divus gadus vēlāk to nodeva ekspluatācijā. Pēdējo reizi tilta atjaunošana veikta 2016. gadā.

"Latvijas Valsts ceļu" pārstāve Anna Kononova norādīja: "Apgalvojums par smagajiem ceļu satiksmes negadījumiem uz tilta neatbilst patiesībai, uz tilta tādi negadījumi nav bijuši. Tilta gabarīti ir pietiekami un pāri tam var pārvietoties visa tehnika ar vispārpieņemtajiem atļautajiem gabarītiem, pirms tilta nav jābūt informācijai par gabarīta ierobežojumiem."

Brauktuves gabarīts ir septiņi metri, tātad vienas joslas platums – 3,5 metri, bet slavenajā video redzams, ka kombainam šis tilts tomēr izrādījās pārāk šaurs.

Kombains uz tilta.
Kombains uz tilta.

Kononova skaidroja: "Minētais kombains ir lielgabarīta transporta līdzeklis, uz kuru attiecas prasības par speciālo atļauju saņemšanu priekš pārvietošanās valsts ceļu tīklā. Saistībā ar video "Latvijas Valsts ceļi" ir vērsušies Valsts policijā, jo uz tilta tika sabojātas septiņas metāla drošības barjeras. Vainīgais ir noskaidrots, un uzņēmums vērsīsies pie apdrošināšanas kompānijas, lai saņemtu atlīdzību par nodarītajiem zaudējumiem."

Proti, kombains esot pārvietojies bez speciālās lielgabarīta tehnikas atļaujas un pārvietošanās netika organizēta atbilstoši normatīvu prasībām, tātad nebija pavadošā transporta, kas apturētu satiksmi tilta otrā pusē un kombains varētu droši šķērsot Lielupes tiltu. Šo tiltu nav plānots pārbūvēt, kā arī nav gaidāms, ka blakus varētu būvēt citu tiltu, un arī turpmāk būs jāsamierinās ar tik platām – jeb šaurām – joslām, kādas tās ir šobrīd.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti