Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Eiropiešu domas par ES

Dienas ziņas

Gatis Eglītis no «Vienotības» uz JKP

Izdota grāmata «Nīkrāce cauri gadsimtiem»

Pēc 20 gadu ilga darba klajā laiž grāmatu par Nīkrāci un tās ļaudīm

Katram pagastam vajadzētu savu grāmatu, kurā būtu apkopotas iedzīvotāju atmiņas – tā atzīst Skrundas novada Nīkrāces pagasta ļaudis. Nupat klajā nākusi vietējās skolotājas Dzintras Liekmanes grāmata “Nīkrāce cauri gadsimtiem”. Viņa neslēpj, ka šis mazais pagasts ar savu interesanto vēsturi ir neliels gabaliņš no Kurzemes vitrāžas laikagriežu spogulī.

Tici sev, un tu spēsi sasniegt visu – tā kādam no grāmatas “Nīkrāce cauri gadsimtiem” atbalstītājiem ieraksta tās autore Nīkrāces pamatskolas vēstures un sociālo zinību skolotāja Dzintra Liekmane. Var teikt, ka šis teiciens ir par viņu pašu – sākumā nemaz nebijis domas rakstīt grāmatu, tikai apkopot cilvēku atmiņas par Nīkrāci, jo tās pēc tam nebūs izlasāmas nevienā grāmatā.

Kad pamazām sākušas krāties viena nīkrācnieka atmiņas pēc otras, tad bijusi doma tās saglabāt Nīkrāces pagasta vēstures istabā. Tomēr gan pagasta vadība, gan citi ļaudis mudinājuši tās apkopot grāmatā, un nu aptuveni 20 gadu ilgais darbs ietilpināts 300 lappušu biezā grāmatā, kas izdota apgāda “Jumava” sērijā “Vēsturiski stāsti un fakti”.

“Ir gandarījums, kad saņemu paldies. Daudzi cilvēki ir priecīgi, uzzinot savu piederīgo likteni. Viņi ir meklējuši ziņas par piederīgajiem lielos arhīvos, un pēkšņi viņi izlasa grāmatu,” norāda Liekmane.

Grāmatā ir pagasta vēsture no pat 13.gadsimta līdz mūsdienām. Lai apkopotu informāciju, autore esošos un bijušos nīkrācniekus uzunājusi, gan tiekoties ar viņiem, gan telefoniski, gan rakstiski. Pamazām sakrāti ne tikai stāsti, bet arī fotogrāfijas. “Es mēģināju iekļaut dzīvesstāstus. Man liekas, ka tā ir tā īstā vēsture. Oficiālo vēsturi var izlasīt jebkurā grāmatā, bet cilvēka stāstītajam ir cita vērtība,” norāda Liekmane.

Grāmatas atklāšanas reizē paldies tika teikts gan grāmatas finansiālajiem atbalstītājiem, gan tiem cilvēkiem, kuru atmiņas nu ir iemūžinātas grāmatā.

Par ieguldīto darbu Dzintra Liekmane ieguvusi arī Skrundas novada Goda balvu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt