Ķepa uz sirds

Pārbraucu uz citu valsti, kaķus ņemu visur līdzi – dzīve vairākos kontinentos nav šķērslis pārcelties kopā ar mīluļiem!

Ķepa uz sirds

Mans suns ēd citu suņu atstātos suvenīrus! Kā rīkoties saimniekam?

Kā izgatavot rotaļlietas sunim pašu spēkiem?

Pašu spēkiem izgatavotas rotaļlietas mīlulim. Iesaka suņu apmācības trenere

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Dzīve pilsētā, raugoties no suņa viedokļa, nav nemaz tik interesanta. Iespējas medīt, ostīt, meklēt dzīvoklī ir ļoti ierobežotas. Arī pastaigu etiķete pieprasa, lai suns turas cieši blakus saimniekam un ne par ko neinteresējas. Kā īsts gaismas stars šajā rutīnā ir vienīgi rotaļas. Izrādās, dažādas rotaļlietas sunim var vienkārši izgatavot arī pašu spēkiem.

Bieži vien suņu apmācībā tiek uzsvērts, ka rotaļu uzsāk un pabeidz saimnieks. Tā tiek parādīts, kurš ir saimnieks, nostiprinot vajadzīgo hierarhiju.

Suņu apmācības trenere Līga Zvirgzdiņa-Grebina uzskata, ka labi strādā arī maigāka, demokrātiskāka pieeja.

Viņa Latvijas Televīzijas raidījums "Ķepa uz sirds" skaidroja: "Tas, ka suns nāk pie jums spēlēties, nekādā veidā nenozīmē, ka suns mēģina pār jums dominēt vai kādā veidā būt augstāks par jums. Viņš vienkārši grib spēlēties."

Tomēr nereti aizņemtiem cilvēkam ikdienā nav tik daudz laika, cik suns gribētu, tāpēc mūsdienu komercpiedāvājums nodrošina plašas iespējas sunim spēlēties arī vienatnē. Ja rotaļlietas negribas pirkt, tad tādas var izgatavot arī saimnieks pats.

Zvirgzdiņa-Grebina pastāstīja: "Suņiem ļoti patīk plastmasas pudeles. Īpaši, ja mēs tur ieliekam akmentiņus vai ēdienreizes devu vai gardumiņu. Tur var sadurt caurumus, lai viņi var krist ārā. Ja liek akmentiņus, tad vienkārši tīru, lai grab, lai radinātu suni pie trokšņiem."

Vēl var izmantot dvieli vai suņa sedziņu, kurā ietin kādu gardumu.

"Vienkārši pielaist suni klāt un lai viņš tur mēģina tikt klāt, kā nu viņš māk. Lai viņš baksta ar purnu vai ķepiņām – tā ir pilnīgi viņa atbildība, kā viņš tiks pie gardumiem vai mantiņām. To mēs noteikti varam izmantot, kas katram ir mājās," viņa ieteica.

Tas notiek šādi:

  • Saliek segā vai dvielī ēdienu,
  • aizrullē ciet.
  • Meklēšanas uzdevumos var dot suņa dienas uzturdevu, ne tikai našķus.

No dažādiem atgriezumiem var arī pagatavot ostāmo paklājiņus, kur starp bārkstīm var saslēpt ēdienu un ļaut sunim tos atrast.

Suns ar ostāmo paklājiņu, ko var pagatavot no dažādiem audumu atgriezumiem.
Suns ar ostāmo paklājiņu, ko var pagatavot no dažādiem audumu atgriezumiem.

Šajās izklaidēs svarīgi ir ļaut sunim justies brīvi. Ja tas nevar atrisināt satītas segas rēbusu, un izdomā, ka vieglāk līdz kārumam ir izgrauzties, tad to vajag atļaut. Tāpēc ieteikums izmantot dvieļus un sedziņas, kurus saplucināt nebūs žēl.

Ar suni var spēlēt arī uzpirksteņu spēli, tomēr jāņem vērā, ka tā jums var nebūt pārāk interesanta – suns nesekos ar acīm glāzītei, bet vienkārši saodīs pareizo, un praktiski nekad nekļūdīsies.

Var likt lietā arī tukšu olu kasti un izturīgāku striķi – nosien striķi, piemēram, durvju ailā, uzkarina uz tā olu kastīti, kurā ielikti našķi, un ļauj sunim pūlēties pie tiem tikt.

Jaunu spēļmantiņu radīšana ir vienkārša – vajag tikai mazliet piepūlēties. Šeit gan jāatceras, ka, ja rotaļlieta būs pieejama visu laiku, tad suns par to zaudēs interesi.

Ķepa uz sirds

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti