4. studija

Kur jāizmet svētku eglīte- atkritumu kontenerī vai līdzās tam?

4. studija

4. studija

Grib patriekt arī Āgenskalna puķu kiosku tirgotājus

Pārstājis darboties arī vietējo iemīļotais Āgenskalna puķu tirdziņš

Pēdējās dienas ir skaitītas ne tikai Āgenskalna tirgum, bet arī turpat blakus esošajiem puķu kioskiem.

Vietā, kur cauru gadu pircēji vai vienkārši sabiedriskā transporta gaidītāji varēja priecēt acis ar krāšņiem ziediem, tagad valda pelēka pamestība. Puķu pārdevēju izlikšana uz ielas turpina iedzīvotājos sēt aizdomas, ka šajā lietā viss nav tīrs un aiz pēkšņās tirgus slēgšanas slēpjas nezināmu personu negodprātīgi nodomi.

Kā stāsta puķu pārdevēji, zeme pieder pašvaldībai, bet kioski – bijušajam Āgenskalna direktoram.

Starp viņu un tagadējo tirgus vadību norisinās tiesvedība, un puķu pārdevēji uzskata, ka ir savā veida šī konflikta upuri.

“Mums ir līgums, ka mēs te varam strādāt. Bet viņi pateica tā: “Ja jūs no šejienes neaiziesiet, tad mēs uzliksim sētu, noplombēsim visas durvis un jūs tāpat nevarēsiet strādāt,” stāsta Biruta, kas puķu kioskā strādā 20 gadus. “(..) Mums ir iestrādāts savs klients, kas nāk un prasa. Katrs zina, ko grib šeit atrast: kāzu pasūtījumi, bēru pasūtījumi. Tas viss tagad aiziet nebūtībā,” bilst Biruta.

Arī puķu kiosku, kas atrodas uz ielas, slēgšana ir saistīta ar remontu, nevis sazvērestībām, apgalvo Centrāltirgus pārstāvis Aleksandrs Šuņins.

“No 1. janvāra mēs slēdzam visu tirgu. (..) Tas ir iemesls. Tirgus ir ciet,” norāda Šuņins.

No Āgenskalna tirgus uz Centrāltirgus teritoriju ir pārnākuši strādāt pieci darbinieki. Kad jaunais gads “uzņems apgriezienus ” noteikti būs arī nomnieki, kuriem esot piedāvāts jauns nomas līgums Centrāltirgus teritorijā, norāda Centrāltirgus.

Janvāra vidū beigsies Āgenskalna tirgus galvenās ēkas konservācijas projekta iepirkums, un Rīgas domes Pilsētas Īpašuma komiteja gaida no Centrāltirgus vadības Āgenskalna tirgus attīstības stratēģijas plānu, kā arī mudina Āgenskalna tirgus attīstītājus izskatīt iespēju tirgus teritorijā organizēt tirdzniecību arī laikā, kamēr tirgus ēka tiek remontēta.

“Vai tas ir zem jumta, vai no mašīnām… Tā ir Centrāltirgus atbildība. Bet ir normāli rīkot šādu tirdzniecību. Tas, vai tas ir reizi nedēļā vai katru dienu, ir cits jautājums,” norāda Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Viņš paredz, ka Āgenskalna tirgus būs remontā vismaz trīs gadus no tehniskā projekta izstrādes uzsākšanas brīža.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti