Kā labāk dzīvot

Sejas aizsargmaskas: eksperti aicina izvēlēties medicīniskās maskas vai respiratorus

Kā labāk dzīvot

Sabiedrība ir polarizējusies: vērtējam iespējas to saliedēt un plaisas mazināt

Labo darbu nedēļa: cilvēki iesaistās arvien vairāk un vēlas palīdzēt

Par brīvprātīgajiem var kļūt ne tikai jaunieši, bet arī gados vecāki cilvēki

Brīvprātīgo darbu var veikti ne tikai jaunieši, jo Latvijā un arī pasaulē valda stereotips, ka to veic jauni cilvēki, kuriem ir daudz brīvā laika un nav ģimenes. Bet pie mums arvien vairāk piesakās ne tikai trīsdesmitgadnieki, bet arī daudz vecāki cilvēki, kuri ir nostabilizējušies un zina savas dzīves vērtības, to Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" atklāja labdarības organizācijas "Palīdzēsim.lv" dibinātāja un vadītāja, viena no Labo darbu nedēļas idejas autorēm Ilze Skuja.

Cilvēki vēlas darīt labos darbus

Katru gadu cilvēki iesaistās un vēlas darīt labos darbus. "Tā ir paša iniciatīva, kā veikt labo darbu," norādīja labdarības organizācijas "Palīdzēsim.lv" dibinātāja un vadītāja, viena no Labo darbu nedēļas idejas autorēm Ilze Skuja, piebilstot, ka "katrs labais darbs ir pieminēšanas vērts," arī jaunieši aktīvi iesaistās labo darbu nedēļā.

Zemgales reģiona mazpulku koordinatore Gundega Jēkabsone norādīja, ka recepte ir kopā būšanas prieks un nosvinēt padarītā darba rezultātu. Arī sabiedriskā aktīviste Inese Vaivare piekrita, ka dzirkstelīte darīt labos darbus aug ģimenē un ikdienā: "Ja bērns ģimenē redz, ka cilvēki dara labus darbus un par to priecājas, tad arī jaunietis un bērns būs priecīgs tādus paveikt, jo saprot, ka tas rada gandarījumu." 

"Manuprāt, ir svarīgi, ka labie darbi kļūst par cilvēka ikdienu, ka mēs katrs kaut vai divas stundas nedēļā veltām kādam labam darbam," pauda Inese Vaivare.

Atbildības sajūta mobilizē cilvēkus palīdzēt vairāk

Atbildības sajūta par sabiedrību krīzes laikā mobilizē cilvēkus palīdzēt citiem. Vaivare stāstīja, ka šobrīd aktīvi tiek meklēti tādi palīgi Rīgas sociālās aprūpes namos, kas var aiziet, piemēram, uz vienu stundu nedēļā padziedāt ar veciem cilvēkiem. 

"Latvijā cilvēkiem ir kauns lūgt palīdzību, jo tad tevi uzskatīs par vāju un nevarīgu. Protams, ir sabiedrības grupas, piemēram,  cilvēki gados, par kuriem iedomājamies, ka viņiem vajag palīdzību, bet viņiem ir grūti lūgt palīdzību. Mēs baidāmies būt trausli un atklāti savā būtībā," stāstīja Inese Vaivare.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt