4. studija

Spīganas, maldugunis, velni un citi mošķi, kas uzglūn jāņabērniem

4. studija

Meklējam vietas «ar odziņu»! Mellenes jābrauc lasīt uz Mētrienu!

Cik ģimenei izmaksā izbrauciens ar kuģīti pa Rīgas kanālu?

Padārgos braucienus ar kuģīti Rīgas kanālā pārsvarā izmanto ārzemnieki

Iespēju ar kuģīti vizināties pa Rīgas kanālu pārsvarā izmanto ārzemnieki, jo vietējiem iedzīvotājiem šāda izklaide ir par dārgu.

Uz to norāda gan kāda LTV raidījuma „4. studija” skatītāja, gan uzņēmums, kas rīko izbraucienus.

“Ar meitām atbraucām ekskursijā uz Rīgu, nolēmām pavizināties pa kanālu ar kuģīti. Līdzīgu atrakciju parasti veicam arī ārzemēs,” raidījumam raksta Inta.

„Biju pārsteigta, ka brauciens pa Rīgas kanālu maksā 18 eiro no cilvēka, kas mums trijām izmaksāja gandrīz 60 eiro.

Brauciena laikā kuģīša kapteinis ar braucējiem nesarunājās, neko par garām slīdošiem objektiem nepastāstīja. Mēs jau uz Rīgu atbraucam reti, gribētos ko uzzināt vairāk; kur nu vēl ārzemnieki, kas tikai galvas vien uz visām pusēm grozīja un centās ko saprast…,” par savu pieredzi stāsta Inta.

Bastejkalnā atpūtniekus vizina četri kuģīši. Uzņēmuma pārstāvji apzinās, ka cenas vietējiem iedzīvotājiem šķiet visai augstas, tomēr gribētāju šo pakalpojumu izmantot netūkstot. „Mēs izmantojam šo dabas doto vai mākslīgi izrakto kanālu. Mums ir stundu garš brauciens. Mūsu kompānijā ir četri kuģīši, un vedam ikvienu gribētāju. Pārsvarā tomēr nāk tūristi. Vietējie domā, ka visu ir redzējuši. Tūristi ir no visas pasaules, no Austrālijas, no Eiropas. Vienīgi laikam no Antarktīdas nav bijuši,” stāsta viens no kuģīša kapteiņiem Arnis.

Arī uzņēmuma pārstāve Laura norāda, ka galvenokārt ar kuģīšiem vizinās ārzemnieki.

„Pamatā tie ir tūristi, jo latvieši saka, ka ir diezgan dārgi. Bet ir arī latvieši, kas nāk ar ģimeni, ar bērniem, jo bērni grib. Ģimene grib labi pavadīt laiku,” saka Laura. Viņa atzīst, ka 18 eiro ir „dārga naudiņa”, tomēr atgādina, ka kapteiņiem ir jāmaksā alga par darbu, ir jāpērk benzīns un kuģīšiem ik pa laikam ir vajadzīgs remonts.

Cena par braucienu esot tik augsta, jo uzņēmuma pārstāvji uzskata, ka brauciens ir ekskluzīvs. „Šis ir tāds mazliet ekskluzīvāks kuģis, viņu sauc „Darling”. Viņam ir sarkankoka apdare un 110 gadi. Pirms 10 gadiem viņš tika nopirkts un speciāli atvests no Zviedrijas. Mēs cenšamies to kvalitāti turēt ļoti augstu. Cilvēki, kas var atļauties, arī izmanto,” saka kapteinis Arnis.

„4. studijas” aptaujātie tūristi piebilst, ka 18 eiro uzskata par adekvātu cenu braucienam ar kuģīti. „Lieliski! Mierīgi, klusi, bija ļoti interesanti,” stāsta tūrists no Krievijas vārdā Dmitrijs. „Cena ir normāla par šādu braucienu,” viņš piezīmē. Arī Petra no Somijas uzskata, ka cena ir laba. „Mēs bijām deviņi cilvēki, tāpēc saņēmām atlaidi. Mums bija jāmaksā 15 eiro no cilvēka, tas šķita adekvāti,” viņa norādīja.

Dienas laikā viens kuģītis izvedot apmēram 100 cilvēkus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt