4. studija

Bērnības sapnis par lidošanu piepildījies!

4. studija

Par ko joko sievietes?

Nordeķu parka melnais sniegs

Nordeķu parkā piesārņojuma dēļ sniegs kļuvis melns; veselībai gan draudu neesot

Līdz ar aukstumu, bezvēju un piesārņojumu no netālās ostas Nordeķu parkā, Rīgā, sniegs ir kļuvis melns. Pēc pastaigas netīri ir ne tikai apavi, bet arī suņi, savukārt dzīvokļos ienākušo piesārņojumu tik viegli ārā vairs nevar dabūt. Valsts vides dienests gan norāda, ka veselībai draudu nav - ir tikai vizuāli nepievilcīgs skats.

Piemēram, vietējās iedzīvotājas Dagnijas baltais suns pēc pastaigas ir melns: ķepas, pavēdere un bārda suņukam nu ir piķa melnumā. “Tik traki nav bijis. Manai “sunei” jau ir septiņi gadi, bet tik melna pēc pastaigas pa sniegu, viņa nav bijusi,” norāda Dagnija. “Jāliek katru dienu mazgāt un nevar dabūt tīru vannu,” viņa sūdzas.

Arī cita vietējā iedzīvotāja Diāna no parka atgriežas netīriem zābakiem. “Redziet, kādi man zābaki? Pa sniegu pastaigāju, un zābaki kļuva melni,” teica Diāna.

Arī citi apkārt dzīvojošie pamanījuši piesārņojumu. “Mums uz balkoniem arī viss ir melns. Grūti iztīrīt. Ja tas vējš pūš virsū, tad viss kļūst melns. Valsts vides dienests saka, ka viss ir normas robežās. Kas to zina, kā viņi rēķina…. Mums ne sevišķi patīk tie ogļu putekļi,” atzīst Nadežda.

Līdzīgi novērojumi ir Dacei. “Nosēžas melni putekļi. Tie ir nomazgājami tikai ar stipriem mazgāšanas līdzekļiem (..) Krājās uz mēbelēm, tādi nosēdumi, kas nav nomazgājami,” norāda Dace.

Valsts vides dienests pēdējo nedēļu laikā saņēmuši daudz sūdzību no cilvēkiem, ka Nordeķu parks pārklāts ogļu putekļiem. Valsts vides dienesta pārstāve Maruta Bukleviča skaidro, ka šādu situāciju ir izraisījuši vairākas nedēļas esošie meteoroloģiskie apstākļi. Tā kā bija krietni aukstāks un bezvējš, tad visa pilsēta pārklājas ar putekļiem.

“Šādus mērījumus veic brīvosta, operatori un vides dienests, nelieli pārsniegumi būtisku kaitējumu nevar nodarīt,” saka Bukleviča. Viņa norāda, ka pārsniegums marta sākumā ir četras reizes, taču pieļaujamais – 35. “Tas, kas notiek šobrīd vairāk ir diskomforts un vizuāli nepatīkami, nekā veselību apdraudoši,” paskaidro Bukleviča.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt