4. studija

Jelgavniece iedrošina - nekvalitatīvu pakalpojumu sniedzēji jāsūdz tiesā!

4. studija

Kāpēc kopš gada sākuma pamatīgi augušas OCTA polišu cenas?

Kāpēc «Rīgas namu pārvaldnieks» liedz remontam izmantot iedzīvotāju uzkrātos līdzekļus?

Nama iemītnieki Rīgā neizpratnē – apsaimniekotājs neļauj iztērēt uzkrājumu remonta pabeigšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lokomotīves ielas 60 daudzīvokļu nama iedzīvotāji jau vairākus mēnešus nevar pabeigt kāpņutelpas logu nomaiņas darbus, jo "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) neakceptē iedzīvotāju uzkrājuma novirzīšanu papilddarbiem, kuru nepieciešamība atklājās remontdarbu laikā un kurus iepriekš nav bijis iespējams paredzēt. Tikmēr mājas apsaimniekotājs skaidroja, ka šo papilddarbu dēļ tiktu iztērēts viss mājas uzkrājums, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

Rūpes par namu uzņēmies mājas iedzīvotājs Gints Kauniste, kurš vēlējies veicamos darbus izpildīt kvalitatīvi, arī rīkojis konkursu, lai izraudzītos labāko meistaru logu nomaiņai kāpņu telpā.

"Strādāja cītīgi, nevis nedēļu atbrauc un pazūd. Skrupulozi visu darīja. Nomainot logus, atklājās tādi izdrupumi malās, grūti paredzēt sākumā, demontējot vecos logus, cik tie būs lieli un apjomīgi.  Papildus mēs no tās rūgtās pieredzes, no kaimiņmājas mācījušies, nolēmām nostiprināt konstrukcijas, lai neveidojas plaisas iekšpusē. Faktiski visu šo ceļu mēs konsultējāmies ar logu, durvju aiļu asociācijas ekspertiem, lai viss būtu kārtībā," skaidroja Kauniste.

Logu nomaiņas laikā atklājies, ka mājai nepieciešami vēl papildu  uzlabojumi.

"Nomainot logus, nevar paredzēt, cik lieli būs izdrupumi, nomainot vecos logus. Māja veca, mēs paredzējām apjomu, bet viņš bija nepietiekams, aizdarīšanas materiālu [vajadzēja], lai aizlāpītu šos izdrupumus," viņš skaidroja.

Kauniste arī norādīja, ka izdrupumos jāielaiž putas, jāuzliek sietiņš un jānošpaktelē, lai viss būtu aizdarīts.

Mājas iedzīvotāji gadiem veidojuši uzkrājumu, tāpēc nolēmuši veikt arī nepieciešamos papildu darbus, taču mājas apsaimniekotājs RNP pateicis, ka papildu darbus neatbalstīs un logu pabeigšanas darbiem no mājas uzkrātiem līdzekļiem naudu nepiešķirs.

Kauniste sacīja: "Faktiski, ka mēs nevaram pabeigt darbus, ielikt tās ailes, jo pārvaldnieks meklē dažādus ieganstus, velk laiku. Te pat ir kaut kādas vēstules; mēs uzrakstām pārvaldniekam, viņš [atbild] mēnesi – 30 dienas, atbild pa maksimumu, nevis mēģina risināt situāciju. Mēs taču maksājam viņam atlīdzību, viņš dzīvo no mūsu rēķiniem."

Lai arī Kauniste apgalvoja, ka komunikācija ar “Rīgas namu pārvaldnieku” notikusi bieži, apsaimniekotājs uzskata, ka komunikācija nav bijusi veiksmīga, turklāt tāmes sadārdzinājums esot nepamatoti liels.

RNP pārstāve Una Grenevica raidījumam sacīja: "Konkrēti tie ir 10 000, par ko tiek palielināta kopējā tāmes pozīcija. Gana apjomīgi, tas paredz iztērēt visu mājas uzkrāto kapitālu. Nekāda komunikācija diemžēl nav sekojusi no pilnvaroto pārstāvju puses, tādēļ nolēmām apturēt šo pasākumu."

Šādas strīdīgas situācijas neesot visai biežas, kad namu pārvaldnieks nevēlas segt neparedzētus darbus, atzina Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekošanas asociācijas valdes priekšsēdētājs Ģirts Beikmanis.

Viņš teica: "Pēc aprakstītās situācijas, visticamāk, RNP iepriekšējā gadā ir veicis kaut kādus aprēķinus, kaut kādus pārvaldīšanas piedāvājumus, organizējis ar īpašniekiem, no tā veidojas nākošā gada pārvaldīšanas tāme."

Par iespējamiem plānotajiem darbiem, kas būtu nepieciešami mājai, norāda arī namu pārvaldnieks, tomēr neprecizēja, kādi būtu veicamie darbi.

"Drīzāk atbildes reakcijā viņi pauda to, ka mums nav tiesības to pieprasīt, bet patiesībā ir, jo mums ir jāseko līdzi, jo mājā nedzīvo tikai trīs cilvēki, kā šajā gadījumā, kad pilnvarotās personas ir trīs, tā ir daudzdzīvokļu māja, visi uzkrātie līdzekļi tiek iztērēti vienam šādam darbam, mēs labi redzam, ka tas darba plāns ir vēl gana garš, kas būtu jāveic gan šogad, gan nākamgad, jā, mājas ir jāremontē," sacīja RNP pārstāve.

Bet tikmēr logu licēji palikuši bešā un mājas logu ailēs svilpo vējš.

"Lūdzu, ļaujiet pabeigt darbus, tās ailes ir vaļā. Nokrišņi, bija sniegs, kaut kādi lieti, viņi nedrīkst iekļūt konstrukcijās un viņas bojāt, mēs esam iestiguši trīs mēnešus, neskatoties uz to, ka likums mūsu pusē," sacīja Kauniste.

Viņš uzskata, ka viss izmaksas ir pamatotas, par ko informēts arī RNP, savukārt apsaimniekotājs paliek pie sava un gaida tāmes precizējumu.

"Mēs gaidām šo informāciju. Ja viņi mums iesniegs ekspertu slēdzienus, mēs visu izskatīsim, tas ir tāds atvērts jautājums, tāpēc no mūsu puses arī ir šāda rīcība, jo summa ir iespaidīga. Aicinām uz komunikāciju, mums ir iecirkņa vadītājs vairākkārtēji ticies, mēs aicinām, bet mums ir vajadzīgs skaidrojums no viņu puses, kāpēc šādi darbi, izmaksas un šāda situācija," norādīja Grenevica.

Bet Kauniste pauda: "Ja trīs mēnešus var šo situāciju muļļāt ar dažādiem ieganstiem, arī šobrīd tie mūsu līdzekļi ir pietiekami, vienkārši pārvaldnieks saka, ka jūs mūs neesat pārliecinājuši, ka tie darbi ir iekļauti sākotnēji, bet attiecīgi tāmi jau ir apstiprinājis. Pārvaldnieks ar atpakaļejošu datumu sāk apšaubīt to, ka apstiprinājis šo tāmi."

Tikmēr Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Beikmanis skaidroja: "Šajā gadījumā tiesiskā valstī visu nosaka tiesa. Ja konflikts nav atrisināms sarunu ceļā, tad agri vai vēlu tas nonāk tiesā, un tiesa tad tālāk lems, kam ir taisnība, kādas prasības ir pamatotas, bet šajā brīdī no vienas puses ir dzīvokļu īpašnieku iniciatīva par pasākumiem, ko viņi vēlas, ko viņi daļēji ir īstenojuši, vienojušies un atraduši darba veicēju, un no otras puses ar esošo mājas kopīpašuma pārvaldnieku, kurš ir varbūt rēķinājies ar pilnīgi citiem darbiem un kuriem tādējādi līdzekļu droši vien nepietiek."

Iedzīvotāji vērsušies arī Rīgas domē, uzrunājot augstākstāvošas personas. Atbildes pagaidām nav, bet gaida to pienākam likuma noteiktajā kārtībā – 30 dienu laikā. Ja situācija neatrisināsies, nāksies jautājumu risināt tiesiskā ceļā, skaidroja iedzīvotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti