4. studija

Koki Krišjāņa Barona ielas malās - bruģa žņaugos

4. studija

Zili zaļi brīnumi: profesionāļu dārzos?

«Mīlnieku slēdzenes» - Parīzē, Rīgā un Jelgavā

«Mīlas slēdzeņu» cienītājiem pārmet gan ainavas bojāšanu, gan neizpratni par īstu mīlestību

Nereti savā kāzu dienā jaunlaulātie kā mūžīgas mīlestības apliecinājumu mēdz pieslēgt uz tiltiņiem tā sauktās mīlas slēdzenes.

Tomēr citiem iedzīvotājiem, kā arī pilsētu vadībām pret šādu tradīciju ir dalītas un nereti pat negatīvas jūtas. „Tas nu galīgi neder. Es domāju, ka tā vispār nav mūsu tradīcija. Tā ir no kaut kurienes ievazāta,” pukojas Gunārs.

„Muļķīgi. Es meitai teicu, ka divas trešdaļas no viņiem jau ir izšķīrušies,” kritiski nosaka Ināra. Neapmierināta ir arī psihoterapeite Ināra Vārpa.

„Ja es esmu pilnīgi godīga, tad ejot pāri šim tiltiņu man dažkārt ir bijusi tāda nepatīkama sajūta, ka es eju cauri kaut kādai kapsētai vai kaut kādai lūžņu glabātuvei,” norāda Vārpa.

SIA "Rīgas meži" pārstāvis, kas apsaimnieko slēdzeņu pārbagāto Bastejkalna tiltiņu, telefonsarunā atzina, ka cīnīties pret šīm slēdzenēm esot bezjēdzīgi un kopumā tās pat tiltiņu padarot pievilcīgāku tūristiem.

Savukārt Satiksmes departaments ik gadu savā pārziņā esošos tiltus apseko un, ja slēdzenes traucē gājējiem vai pārlieku noslogo konstrukcijas, tās likvidē. „Visi mīlnieki var savākt savas slēdzenes gada laikā, zvanot mums pa tālruni un piesakot tikšanos uz noliktavu, bet pēc gada mēs viņas utilizējam,” norāda Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante.

Jelgava ir viena no tām retajām pilsētām, kas aizliegusi slēdzenes kārt tiltu margās.

Lai pilnībā neaizvainotu šo mīlas slēdzeņu slēgšanas piekritējus, pilsētā uzstādītas speciāli šim nolūkam paredzētas Mīlestības ābeles. „Tādējādi mēs iegūstam vides objektus. Cilvēki var apskatīt uzkārtās atslēgas, un tās saglabājas ilgstoši. Tās netiek nogrieztas nost,” saka Jelgavas pilsētas galvenā māksliniece Laura Vizbule.

Tomēr psihoterapeite Vārpa pārmet jaunlaulātajiem māžošanos un pārlieku sekošanu modei.

„Un tad man gribas teikt – „Jaunieši, varbūt tad vispirms nobriestiet, pieaudziet, noticiet īstai mīlestībai, nobriestiet mentālā līmenī, psiholoģiskā līmenī un tad jums nevajadzēs mīlestību saslēgt!

Tad viņa jums arī vienmēr būs ikdienišķi līdzās, nevis kaut kur ieslēgta Bastejkalnā vai vēl tālāk Ņujorkas Centrālparkā,” saka Vārpa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt