Dienas ziņas

Nīgrandniekam J.Blūmam – 90

Dienas ziņas

Noskaidroti labākie sporta deju dejotāji

Valmierā izveidota Mehatroniķu skoliņa

Mehatronikas skoliņā Vidzemes Augstskolā sagatavo potenciālos studentus

Ik gadu daļa no jauniešiem, kas sāk mācības augstskolā, neiztur pat pirmo sesiju un izstājas. Vidzemes Augstskolā (ViA) uzskata, ka viens no iemesliem ir izpratnes trūkums par izvēlēto nozari, tāpēc pirmo gadu vidusskolēniem pieejamas mehatronikas nodarbības augstskolā.

Mehatroniķu skoliņa – tā sauc reizi mēnesī notiekošas nodarbības, uz kurām skolēni ierodas no Valmieras, Rūjienas un Smiltenes. Šoreiz te top barošanas bloks, ko jaunieši izmantos bateriju vietā visos savos turpmākajos eksperimentos.

“Doma ir tāda, ka pavasarī mēs šos blokus dodam skolēniem līdzi un tad viņi var paši eksperimentēt mājās, iegādāties dažādus detaļu komplektus, montēt un eksperimentēt,” stāsta  ViA Mehatroniķu skoliņas pasniedzējs Valdis Vīksna.

Nodarbības apmeklē skolēni, kas mācās 9.klasē un vidusskolā. Sākumā apgūst vienkāršākas lietas un izmēģina, kā regulēt strāvas padevi, un pēc tam jau arī ko sarežģītāku, ko skolā nemāca un kas jau līdzvērtīgs augstskolā pirmajā krusā apgūstamajam.

“Vēlos kaut ko saistīt nākotne ar mehatroniku. Nekad iepriekš nebiju lodējis un to visu apguvu šajās nodarbībās,” stāsta 11.klases skolēns Norberts no Rūjienas.

“Es īsti nezināju, kas ir mehatronika. Tā kā mani interese fizika un eksperimenti, es pamēģināju atnākt uz mehatroniku un paskatīties, kas te notiek. Izrādījās, ka šeit īstenībā ir daudz kas noderīgs, jo, piemēram, man mājās saplīsa eglīšu lampiņas un tāpēc, ka es šeit iemācījos labi lodēt, es varēju salodēt atpakaļ un salabot,” skaidro 11.klases skolniece Elīna.

Ideja par Mehatroniķu skoliņu radās no pašiem skolēniem, kad pērnā gada pavasarī augstskolas pārstāvji viesojās vidusskolās.

Izmēģinājuma nodarbība notika aprīlī, bet rudenī tās saka rīkot jau regulāri.

“Skolēni ne vienmēr, kad piesakās augstskolā IT vai mehatronikas virzienā, reāli apzinās visu to saturu, kas tur ir ietverts. Šis ir viens no veidiem, kā vairāk dot to sākotnējo ieskatu. Protams, mēs arīdzan saņemam daudz sagatavotu potenciālo studentu pirmajā kursā,” stāsta ViA Zināšanu un tehnoloģiju centra direktors Kaspars Osis.

Pavasarī nodarbības izvērtēs, lai saprastu, vai tās turpināt arī nākamgad. Ņemot vērā, ka daudzi no šiem jauniešiem tad vēl turpinās mācības skolā, iespējams, jāveido divas grupas – viena kā turpinājums jau šai un otra jauna.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt