4. studija

Kad tiks salabota ūdens notekcaurule Silciema ielā?

4. studija

Kā saglabāt vecās fotogrāfijas?

"Brīnumlīdzeklis" šungīts

Mediķi apšauba tirgotāju slavinātā šungīta ārstniecisko iedarbību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Izplatītāju slavinātais šungīts attīra ūdeni no piesārņojumiem, bet nav atrodami zinātniski raksti, kas pierādītu, ka tas ārstē slimības, norāda mediķi.

LTV raidījuma “4.studija” skatītāji pastkastītēs saņēmuši piedāvājumu iegādāties šungita piramīdas, kuras, ievietojot ūdenī, ļoti labi ārstējot dažādas kaites. Sludinājumos apgalvots, ka ūdens saskarsmē ar šungītu iegūst īpašas dziednieciskas spējas: palīdz nieru, aknu, žultspūšļa slimību gadījumā, gremošanas traktam, atviļņa slimībai, mazina alerģiskas reakcijas un uzlabo organisma vispārējo tonusu.

Vai šādas īpašības patiesi piemīt šungītam?

Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu asociētais profesors Ģirts Stinkulis skaidro, ka šungīts patiesi ir specifisks: “Šungīts ir kaut kas patiesi vecs un unikāls no ģeoloģijas viedokļa. Tas ir mineraloids, specifisks, atrodams reti. Tā nosaukums nāk no Šungu ciema Karēlijā.”

Šungīts ir ļoti sens veidojums – aptuveni divus miljardi gadu vecs. “Tas veidojies, pārveidojoties sākotnējiem degslānekļu veidojumiem. Tā rezultātā tas kļuvis bagāts ar oglekli, līdzīgs oglei, oglekļa saturs tajā 98%. Šungīta īpatnība ir tā, ka tam ir liela porainība, daudz tukšumu un liels brīvās virsmas laukums.

Tas atzīts par lielisku sorbītu – spēj uzsūkt sevī dažādas vielas. Un tā izmantošana kā ūdens attīrītājam.”

Savukārt litoterapeiti šungītu izmanto cilvēku dziedināšanai. “Tam ir daudz blaknes. Ilgstoši nēsājot uz sevi, tā ir nieru mazspēja. Tas pazemina spiedienu. Es neiesaku kā rotaslietu, bet kā gabaliņu, kas aktivizē ūdeni,” stāsta litoterapeite Anita Kanele.

Tātad saskāņā ar zinātniskiem datiem šungītam piemīt absorbējošas īpašības. Bet, vai ūdensglāzē noturēts šungīta gabals maina ūdens struktūru un tas kļūst dziedniecisks? Par to mediķi šaubās.

“Nav pat veikti pētījumi, lai izdarītu secinājumu, ka šāds ūdens labvēlīgi ietekmē kādu no procesiem.

Ūdens dzeršana kā tāda jau labvēlīgi ietekmē organismam. Vai ūdens vēl speciāli jāaktivizē? Es teiktu nē! Jo ūdens tāpat satur minerālvielas, nevajag vēl speciāli bagātināt,” skaidro Uztura speciāliste Eva Kataja.

Bet, ja tomēr vēlamies ievietot savā ūdens glāzē šungītu, kā nenopirkt tā teikt “kaķi maisā”? “Cilvēkiem ļoti jāuzmanās no viltojumiem. Šungīts ir ļoti specifisks, tas ir melns, līdzīgs oglei. Un varētu uzdot kaut ko līdzīgu par šungītu,” norāda Stinkulis.

Ir vai nav īsts, to atšķirt spēj tikai profesionāļi, tāpēc pirms ko iegādāties, vērts noskaidrot, cik uzticams ir piegādātājs un no kurienes preci piegādā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti