Rīta Panorāma

Atklātās komēdijas «Klases salidojums 2» pirmizrāde jau rīt

Rīta Panorāma

Intervija ar Mārtiņu Grunti

Ziedi, kas nav jālaista

Māksliniece rada vairākus metrus augstus mākslīgos ziedus

Parasti mākslīgie ziedi ir to dabiskajā izmērā, bet var būt divus vai pat trīs metrus augsti, savukārt zieda galva - tik liela, ka to grūti satvert rokās. Latvijas Televīzija turpina ceļu to ziedu pasaulē, kas nav jālaista.

"No sākuma es sāku pīt grozus no papīra trubiņām. Un izdomāju, ka kaut kā jādekorē. Un tad atradu materiālu, no kura var veidot mazus ziediņus, tas bija vienu milimetru plānais foamirāns,  un sāku veidot. Un, protams, ar to viss nebeidzās – sāku veidot brošiņas, sāku taisīt dažādus vainadziņus, kamēr nonācu pie lielajiem ziediem," stāsta lielizmēra ziedu meistare Jeļena Egliņa.

Lielo ziedu veidošanai Jeļena izmanto divus materiālus – foamirānu, kuram ir pieejama liela krāsu daudzveidība, un izolonu – tas ir balts, bet šo materiālu iespējams krāsot un tonēt.

"Es parasti skatījos internetā, kādi viņi izskatās, vai arī noplūcu un apskatīju to ziedu. Un tad veidoju mazus šablonus, un tad palielināju un taisīju lielus šablonus. Un, tāpat kā taisīju mazos ziediņus, tā sāku veidot lielos. Lai šo zieda lielo galvu izveidotu, vienu dienu vajag. Tādēļ ka ir jāsagriež viss, jāieveido, jāsatonē, un forma jāveido ar silto gaisu katra ziedlapa atsevišķi. Un tad ir jālīmē kopā, un diena tā arī paiet - no agra rīta līdz vēlam vakaram," skaidroja Egliņa.

Tā kā materiāls, no kura viedo ziedus, ir viegls, arī zieds, lai arī liels, ir ļoti viegls un gaisīgs. Šo lielo ziedu kompozīciju ir viegli izjaukt. Nepilnu divu gadu laikā Jeļenas veidotie ziedi iepriecinājuši daudzus. Tie var kalpot kā skaisti dekori ne tikai iekštelpās, bet arī ārpus telpām, jo ir ūdens izturīgi, kā arī laika gaitā nezaudē ne savu krāsu, ne formu.

Jeļena gatavo dažāda veida ziedus, bet ne tikai – no šī materiāla tiek veidotas arī ogas un pat spārni.

"Tad es sāku veidot spārnus gan maziem bērniem, gan pieaugušiem cilvēkiem. Mums pat ir viens zirgs, kuram ir spārni. Man ir veicies ar cilvēkiem, kas man ir apkārt. Cilvēki ar trakām idejām, piemēram, kā fotogrāfe un videogrāfe Sintija Cērpiņa no Cēsīm. Viņa ir iedomājusies, ka grib veidot fotosesiju Valentīndienā ar sarkanu kleitu un spārniem. Līdz ar to viņa izteica man šo ideju, un mēs izveidojām sarkanus spārnus," saka māksliniece.

Jeļena saka, ka radošajai iztēlei nav robežu, bet vissvarīgākais ir ģimenes atbalsts un palīdzība ziedu veidošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti