4. studija

Kuram mežā priekšroka?

4. studija

Atkritumu šķirošanas plusi un mīnusi

20 dienas bez siltā ūdens

Mājā trīs nedēļas nav ūdens; par avāriju atbildīgajā dzīvoklī neviens iekļūt nevar

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Mūsdienās regulāra siltā ūdens padeve vairs nav nekāda ekstra, tomēr kādas daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem bez siltā ūdens nācās pavadīt trīs nedēļas. Izrādās, ka par avāriju atbildīgās personas dzīvoklī nevar iekļūt ne pārvaldnieks, ne policija.

"Uzvārījām vienu tējkannu, pielējām klāt auksto, un attiecīgi bērnus ātri, ātri apmazgājām, un vismaz bērniem bija tā tīrība. Bērni atnāk no bērnudārza, un tomēr visas rokas lipīgas, mutes netīras. Tā mēs te skalojāmies, mazgājāmies. Ar vīru praktiski piekopām opciju izmantot savus sporta zāles abonementus. Paldies "City Fitness". Ar traukiem bija tāpat - bļodā vai nu ar silto ūdeni sajaucot, vai cīnījāmies ar auksto, ātri ātri nomazgājot," pastāstīja mājas iedzīvotāja Dace Baumgarte.

Siltais ūdens kāpņu telpā, kurā dzīvo Dace ar savu ģimeni, pazuda 1.septembrī. "Rīgas namu pārvaldniekā" sieviete noskaidroja, ka avārija notikusi kaimiņu dzīvoklī, kurā nevarot iekļūt, tāpēc siltā ūdens padevi neesot iespējams atjaunot.

"Un katru reizi, kā es zvanu, ir viens un tas pats scenārijs - viss ir procesā, mēs nevaram sazvanīt dzīvokļa saimniekus. Attiecīgais dzīvokļa saimnieks stāstīja, ka viņš ir izbraucis ārpus Latvijas, kaut gan sētnieki un kaimiņi viņu redzēja no rīta ejam uz darbu. Varbūt cilvēkam ir kas slēpjams, bet nedaudz ir jāpieslēdzas pie cilvēciskā faktora, ka vairāk nekā 30 nama iedzīvotāji ir palikuši bez ūdens, tai skaitā divi mazi bērni. Ir cilvēkiem jāiet uz darbu, bērnudārziem. Šīs trīs nedēļas bija, es teikšu, briesmīgas," stāstīja Dace.

Viņa ir neizpratnē - ja jau tiešām neviena nav mājās, un visai pārējai mājai nākas ciest, vai tiešām pārvaldnieks durvis nevarēja atvērt ar policijas iejaukšanos.

"Rīgas namu pārvaldniekā" skaidro, ka tas nav iespējams: "Absolūti izprotot situāciju, tomēr tas nav iespējams, jo īpašumā iekļūt pārvaldniekam nav tiesību. Ir atsevišķi dienesti un gadījumi, kur normatīvajos aktos paredzēts, ka noteiktos apstākļos šie dienesti drīkst iekļūt privātīpašumā. Pārvaldnieks noteikti šai sarakstā nav, līdz ar to mums nav šāda pilnvarojuma."  

Tāpat arī pašvaldības policijā norāda, ka, ja nav izveidojusies dzīvībai bīstama situācija, bez tiesas sprieduma policija svešas durvis vaļā lauzt nedrīkst.

Iespējams, šo un līdzīgas situācijas varētu risināt, mainot apsaimniekošanas līgumu, kur varētu iekļaut punktu - ja dzīvokļa īpašnieks ilgstoši nav sasniedzams un viņa īpašumā izveidojusies avārijas situācija, pārvaldnieks ir tiesīgs uzlauzt durvis. Taču šādam līgumam varētu nepiekrist vairums dzīvokļu īpašnieku. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti