Madonas novadā jaunajā tūrisma sezonā jauni piedāvājumi

Aktīvā tūrisma sezona tūdaļ būs klāt. No maija durvis vērs tie muzeji, kempingi un viesu mājas, kam ziemas sezona ir klusais laiks. Madonas novadā jaunajā sezonā ir arī aptuveni desmit jauni piedāvājumi.

Brīdi pirms aktīvās vasaras tūrisma sezonas uz  kopīgu tikšanos Madonā pulcējās  novada tūrisma pakalpojumu sniedzēji. Šobrīd Madonas novadā ir ap 100 aktīvās atpūtas un apskates objekti.

Madonas novada pašvaldības Tūrisma informācijas centra speciāliste Ilze Riekstiņa stāsta, ka novadā ir aptuveni 50 naktsmītnes un atpūtas vietas. Šajā sezonā ir aptuveni 10 jaunumi tūrisma piedāvājumā, “dažnedažādi, bet tas, manuprāt, mūsu novadam ir diezgan daudz,” saka Riekstiņa. 

Viens no minētajiem jaunumiem ir “Bišu drava skolēniem”, kas dos iespēju iepazīt mazās medus vācējas klātienē.

Saimniecības  “Kalna medus” pārstāvis Sandris Akmans stāsta, ka ir “iegādāti kostīmi bērniem, gaidīsim gan ģimenes ar bērniem, gan skolēnu klašu ekskursijas dravā, kur varēs skolēni ieskatīties, kas notiek stropos, kādas puķes, kādi ziedi zied pļavās, un praktiskās nodarbībās izbaudīt pļavas burvību”.

Tikšanās laikā ar filozofiskām atziņām  par klientu piesaistes noslēpumiem dalījās veiksmīga  tūrisma uzņēmuma “Dzīvā sudraba muzejs” saimnieks, austrumu medicīnas speciālists - Oļegs Auzers. Klātesošie plaši tika informēti  par  pašvaldības atbalstu uzņēmējdarbībai un finansējuma piesaistes iespējām LEADER programmā, kā arī par kaimiņu novadu tūrisma aktualitātēm.

“Tūrismā robežu nav, un Ērgļi mums visu laiku ir ļoti tuvi bijuši, agrāk bijām viens novads, un mēs ļoti labi draudzējamies, tāpat ar Vecpiebalgu un Cesvaini. Visur vairāk vai mazāk šie ceļi vijas cauri Madonai, un arī mēs bieži vien sūtam cilvēkus uz Cesvaini, uz Cesvaines pili. Ērgļos ir savi burvīgi objekti. Mēs kaut kā cenšamies uzturēt draudzīgas attiecības. Tas jau arī rosina atbraukt uz šo pusi, ja plašāks, pilnvērtīgāks piedāvājums,” saka Ilze Riekstiņa.

Tūrisma ceļvedis liecina, ka Madonas novadā šis piedāvājums ir ļoti plašs un daudzējāds. Top trušu pilsētiņa, karameļu darbnīca, atvērta Amatu skola un uzbūvēta sentēvu dūmu pirtiņa. Liels akcents tūristu piesaistei tiek likts arī uz pasākumiem, no kuriem šovasar lielākais - Madonas pilsētas svētki. Tiem madonieši gatavojas jau šobrīd. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti