Lucavsalas pludmalē atceļ peldēšanās aizliegumu

Pēc atkārtotām pārbaudēm secināts, ka ūdens Lucavsalas pludmalē atbilst kvalitātes prasībām un peldvietā var droši peldēties, informēja Rīgas domes Mājokļu un vides departaments.

Pašvaldībā skaidroja, ka saņemtie SIA "Vides audits" peldūdens analīžu rezultāti atbilst Ministru kabineta noteiktajām peldūdens kvalitātes prasībām, līdz ar to Lucavsalas peldvietā atkal ir atļauts peldēties.

Tāpat peldēties atļauts visās Rīgas jūras līča peldvietās Vakarbuļļos, Daugavgrīvā un Vecāķos, oficiālajās pilsētas peldvietās "Rumbula" un "Ķīpsala", kā arī Lucavsalas līcī un Bābelītes ezera peldvietā.

Lai atveldzētos, iespējams doties arī uz Grīziņkalna un Ziedoņdārza bradājamiem baseiniem, norādīja domē.

KONTEKSTS:

Pagājušās nedēļas sākumā galvaspilsēta piedzīvoja tik ilgstošu un intensīvu lietu, ka nācās veikt neattīrītu notekūdeņu izlaides Daugavā. Neattīrīto kanalizācijas ūdeņu avārijas izlaides parasti notiek pie Voleriem. Taču pagājušo otrdien iedarbinātas vēl divas avārijas izlaides.

Spēcīgo lietavu laikā Rīgas notekūdeņu apjoms pieauga par 125 procentiem. Lai neapdraudētu attīrīšanas iekārtu darbu, avārijas izlaides procesā Daugavā tika nopludināti 77 tūkstoši kubikmetru neattīrītu notekūdeņu, tajā skaitā kanalizācija.

Ņemot vērā, ka lielo lietusgāžu laikā Daugavā lietus un sadzīves kanalizācijas pārslodzes dēļ nonākuši neattīrīti notekūdeņi, līdz ūdens analīžu rezultātu saņemšanai Rīgas pašvaldība ieteica nepeldēties trīs peldvietās Daugavā – Lucavsalā, Lucavsalas līcī un Ķīpsalā, kā arī jūras līča peldvietā Vecāķos. Pēc tam spēkā vien bija aizliegums peldēt Lucavsalas pludmalē līdz atkārtotu pārbaužu rezultātu saņemšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti