4. studija

Kas notiek Biķernieku mežā?

4. studija

Ko pirkt par pabalstu - malku vai grādīgo?

Dzīvo bez apkures 4 gadus

Liepājā daži iedzīvotāji jau četrus gadus dzīvo bez apkures

Vairākiem Ūliha ielas iedzīvotājiem Liepājā apkure atslēgta jau no 2012.gada, kad mājas saimnieks uzstādīja jaunu apkures sistēmu, kas radījusi lielu troksni. Mājas saimnieks gan apgalvoja, ka jaunā sistēma ļaujot izkontrolēt parādniekus, kas nevēlas ielaist savā dzīvoklī nolasīt skaitītāja rādītājus.

“Pēc renovācijas, kas notika 2012.gadā, apkures sistēma vispār ir nefunkcionāla, tajā dzirdami tādi trokšņi, kas vispār nav pieļaujami ne veselībai, ne dzīvībai,” sacīja mājas iedzīvotāja Solvita Jansone.

Troksnis bijis tik skaļš, ka traucējis ne vien mājas iemītniekiem, bet bijis dzirdams pat uz ielas.

Dzīvokļa īpašniece Jansone apgalvoja, ka visskaļāk trokšņi bijuši dzirdami tieši viņas dzīvoklī.

“Šajā vienkāršotās renovācijas procesa laikā ir pieļauti rupji būvniecības pārkāpumi, tajā skaitā nav dokumentācijas,” atzina Jansone.

Mājas vecākais Ilmārs Alžāns gan uzrādīja visus dokumentus un uzskata, ka ar apkures sistēmas renovāciju mierā nav parādnieki, jo ierīkotais paralēlais pieslēgums ļauj izkontrolēt, cik katrs dzīvoklis patērē siltumu.

"Jansone ir parādā 1400 eiro par komunālajiem maksājumiem.

Biju taisījis apsekošanu no 5.stāva līdz 2.stāvam, tur viss kārtībā, nekas nebija aiztikts, bet Jansone nelaida iekšā, un faktiski es Jansones dzīvoklī no 2004.gada neesmu bijis, nevienu skaitītāju neesmu redzējis,” savu vainu notikušajā noliedza saimnieks.

Mājas vecākais sasaucis iedzīvotāju sapulci, lai lemtu, ko darīt ar parādniekiem un tiem, kas nelaiž savā dzīvoklī nolasīt skaitītāja rādītājus.

“Divās kopsapulcēs par to ir balsots – ja Jansone nelaidīs iekšā dzīvoklī apsekot un neļaus santehniķim novērst to bojājumu, tad tiks atslēgta no apkures, kā arī no karstā ūdens,” atzina saimnieks.

Tad arī mājas iedzīvotāji nobalsoja, ka trokšņojošais stāvvads, kas pievada siltumu Jansones dzīvoklim, ir jāpārzāģē.

Jansone par notikušo iesūdzēja mājas pārvaldnieku tiesā.

Tikmēr būvvalde ir devusi savu atzinumu, kas ir labvēlīgs Jansonei.

“Mēs varam apliecināt, ka tika veikta patvaļīga būvniecība. Ir veiktas piecas ekspertīzes. Konstatēts, ka ir izveidots nepareizs pieslēgums Jansones kundzes dzīvoklim vienam stāvvadam. Ir bijis lēmums ar uzdevumu par to, ka būtu pirmkārt jāsakārto radiatora pieslēgums pareizi un varētu izlemt jautājumu par apkures sistēmu kopumā,” apliecināja Liepājas pilsētas būvvaldes juriste Dace Riekstiņa.

Mājas vecākais skaidroja, ka atjaunot apkuri neesot nekādu problēmu, ja vien Jansone ļaus iekļūt viņas dzīvoklī, lai veiktu apsekošanu. Viņš starp iedzīvotājiem vēlreiz veiks aptauju par to, vai nepieciešams apkuri atjaunot.

Mājas vecākais norādīja, ka gadījumā, ja Jansone vēlas, lai apkuri atjauno, viņai būšot jāsedz arī izmaksas par apkures pieslēgšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti