Ķepa uz sirds

Sirds slimības mājdzīvniekiem

Ķepa uz sirds

Markus Riva ciemos pie ķepām

Liepājas ielu kaķi

Liepājā agresīva sieviete piedraud ar ieroci un aizliedz sterilizēt pieklīdušās kaķenes

Jau vairākus gadus Liepājā bez maksas katru gadu sterilizē vairāk nekā 500 kaķus, taču pagaidām kaķu koloniju skaits nav būtiski mazinājies. Liepāja ir viena no tām pašvaldībām, kur daļa vietējo iedzīvotāju visiem spēkiem pretojas ielu kaķu sterilizēšanai.

Bezsaimnieku kaķu sterilizēšanas programma “Noķer – sterilizē – atlaid” Liepājā strādā jau kopš 2008.gada. Šo gadu laikā sterilizēti gandrīz 4000 kaķu.

“Principā līdzekļi mums pietiek un arī ir cilvēki, kas labprāt brauktu, palīdzēt un sterilizāciju veiktu, bet liela problēma ir māju iedzīvotāji, kuri iedomājas, ka mēs viņus ķeram, lai likvidētu, sataisītu belašos, vai pabarotu lapsas,” stāstīja dzīvnieku aizsardzības biedrības “Liberta” vadītāja Ildze Leimante.

Kāda nama pagalmā lielākā daļa kaķeņu ir nesterilizētas.Tur atrodas mazi kaķēni, kuri ziemu diez vai izdzīvo, un vairākas kaķenes, kuras pavisam drīz dzemdēs. Taču vietējā kundze to izliekas neredzam. Viņa uzskata, ka kaķu sterilizēšana vai mazo kaķēnu nogādāšana patversmē nav pieļaujama.

Dzīvnieku aizsardzības biedrībai “Liberta” viņa kaķus ķert neļauj, piedraudot, ka “visus nošaus pēc kārtas ar gāzes pistoli.”

Lai savaldītu agresīvo sievieti, tika iesaistīta arī pašvaldības policija. Tomēr arī policijas klātbūtne sievieti neattur no bravurīgās uzvedības. Lai biedrības brīvprātīgās nespētu kaķiem tikt klāt, sieviete tos centās sadzīt aiz žoga, sakot, ka tur esot kaķu mājiņas, kas gan  vairāk atgādināja pamestu un piemēslotu teritoriju.

Ar tikpat agresīvu rīcību nākas saskarties arī pašvaldības patversmes dzīvnieku ķērājam Igoram Cukanovam. Viņš pavisam nesen tika pat pie zilas acs!

“Es kaķi bāzu iekšā būrītī un viņš uzreiz iesita un teica – tu kā bende. Ir dažādi cilvēki,” norādīja Cukanovs.

Arī paši liepājnieki nav mierā ar lielo skaitu klaiņojošo kaķu un uzskata, ka kaķenes nepieicešams pēc iespējas vairāk sterilizēt.

"Katrai pašvaldībai vajadzētu izstrādāt iekšējos noteikumus, ja pie mājas vietējie iedzīvotāji traucē veikt šo darbu, tad mājai būtu jāmaksā sods par to, ka viņi tīšuprāt tur dzīvniekus, kas ir cietsirdīga izturēšanās, jo viņi apzināti viņus tur un apzināti vairo," norādīja dzīvnieku aizsardzības biedrības vadītāja.

Tāpat pašvaldība ķeršanas reidos plāno arī iesaistīt pašvaldības policiju un palielināt ielu kaķu sterilizēšanas programmas finansējumu - 1200 kaķu sterilizēšanai.

Pašvaldības patversmes vadītāja kā risinājumu redz arī obligāto čipēšanas ieviešanu mājas kaķiem, jo pēdējos gados Liepājā aizvien vairāk uz ielas nonāk tieši mājās kaķi.

Tomēr efektīvākais veids, kā cīnīties ar ielu kaķu skaita palielināšanos, ir un būs to sterilizēšana, tādējādi neļaujot tiem vairoties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt