4. studija

Vai aptiekās, kuras atrodas medicīnas centros un poliklīnikās, zāles maksā dārgāk?

4. studija

Vai tas, ka lidostā netiek pārbaudīti personu apliecinoši dokumenti, apdraud drošību?

Kā lielgabarīta atkritumu izvedēji aprēķina priekšmetu tilpumu un pakalpojuma cenu?

Lielgabarīta atkritumos mēbeles nodot ir izdevīgāk izjauktā veidā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Nododot atkritumu apsaimniekotājam mēbeles kā lielgabarīta atkritumus, par to ir jāmaksā, bet to var izdarīt izdevīgāk, ja mēbeles izjauc un noskrūvē arī to kājas.

LTV raidījuma "4. studija" skatītāja Māra pirms lielgabarīta atkritumu izvešanas aprēķināja tilpumu savu laiku nokalpojušajām mēbelēm, kuras piekrita izvest uzņēmums "Eco Baltia vide". Pēc viņas aprēķiniem, sanāca 1,8 kubikmetri. Taču atkritumu izvedēju aprēķinātais tilpums sanāca 4 kubikmetri. Tātad par to izvešanu jāmaksā divreiz vairāk.

"Vēlējos nodot gan gultu, gan dīvānu kā lielgabarīta atkritumus. Nomērīju, nofotografēju, tieši kā bija teikts priekšrakstos – aizsūtīju bildes un vienojāmies par izvešanas datumu. Pēc maniem aprēķiniem, gulta un dīvāns bija 1,8 m3 noapaļojot, bet rēķinā bija norādīts, ka jāmaksā par 4 m3 izvesto atkritumu," pastāstīja Māra.

Par viena kubikmetra izvešanu ir jāmaksā vairāk nekā 20 eiro, kā rezultātā par dīvāna un gultas izvešanu Māras kundzei ir izrakstīts rēķins nevis 42, bet gan 84 eiro apmērā.

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumā skaidroja, ka aprēķinus balsta tajā, cik daudz vietas konkrētā mēbele aizņem mašīnā. "Acīmredzot šajā gadījumā nesaprašanās ir radusies tādēļ, ka dīvāns aizņem telpu, aizņem vietu automašīnā.

Mēs rēķinām to vietu autotransportā, ko tas dīvāns aizņem.

Ja mēs paņemsim sekciju vai lielāku grāmatu skapi: ja tas grāmatu skapis ir izjauktā veidā un salikts pa plauktiņiem atsevišķi, tad tas aizņem mazāk vietas, bet, ja tas ir vesels grāmatu plaukts vai šajā gadījumā dīvāns ar kājām, tad tas aizņem tik, cik aizņem telpu. Līdz ar to, ja klients grib ietaupīt naudiņu, tad varētu noskrūvēt kājas nost vai izjaukt skapīti. Un tas varētu dot šo naudas ietaupījumu," skaidroja SIA "Eco Baltia vide" direktors Andris Ziemelis.

Ja uzņēmuma darbinieki būtu paskaidrojuši šo niansi, tad Māras kundze kājas mēbelēm būtu noskrūvējusi, bet nekas tāds viņai netika izstāstīts.

"Protams, tā labā prakse būtu tāda, ka darbinieks pasaka, par kādu apjomu ir runa. Tā ir tā labā prakse, bet dzīves situācijas mēdz būt dažādas, un var tā saruna neveidoties tik laba," sacīja Ziemelis.

Tātad ikvienam – pirms lielgabarīta atkritumu izvešanas dīvānus, sekcijas, krēslus izjaukt, lai nebūtu jāmaksā par tukšu gaisu. Savukārt atkritumu apsaimniekotāju darbiniekiem derētu uz vietas gan izmērīt, gan informēt klientus par to, cik liels apjoms ir noteikts, un izskaidrot, kā tiek iegūts konkrētais tilpums.

Tāpat ikvienam ir iespēja lielgabarīta atkritumus pašam vest uz poligonu, kur transportlīdzeklis tiek nosvērts, iebraucot poligonā un pēc tam arī izbraucot no tā. Tad jāmaksā par svaru, nevis tilpumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti