4. studija

10 pazīmes, ka Tev ir....

4. studija

4. studija

Tautieši sūdzas par garām rindām pēc pases

Lielbritānijā dzīvojošie latvieši sūdzas par garām rindām pēc pases

Ja ģimene, kurā ir bērni jaunāki par 15 gadiem vēlas ceļot, tad ir jānokārto bērniem pase. Ja Latvijā to var izdarīt bez īpašām problēmām, tad ar neērtām situācijām ir saskārušies tautieši Lielbritānijā.

Kā stāsta Lielbritānijā dzīvojošais Alekss, viņa dēlam Markusam pasei bija beidzies derīguma termiņš un vecā pase bija jāapmaina pret jaunu. Latvijas vēstniecībā Lielbritānijā piedāvāts noformēt pasi jūlijā, kad ģimenei jau bija jābūt Latvijā. "Tā kā rindas viņiem ir šausmīgi garas," noteica Alekss.

Tā kā jauno pasi sagaidīt nebija iespējams, nolemts dēlam pasi nokārtot Latvijā. Tāpēc vēstniecībā lūgta atgriešanās atļauja, ko mēdz izsniegt īpašos apstākļos. Taču šāda atļauja atteikta, jo tā netiek izsniegta iepriekš plānotu braucienu gadījumā.

Arī Latvijas Ārlietu ministrijā (ĀM) atzīst, ka ārzemēs pases saņemšanai nepieciešams ilgāks laiks, nekā tas būtu Latvijā.

"Atrodoties ārvalstīs, ir jārēķinās ar ilgāku laiku [pases saņemšanai], jo tas ir atkarīgs no tā, cik bieži, cik ilgs paies laiks, lai diplomātu pasts aizgādātu uz vēstniecību pieprasītās pases. Rindas var samazināt caur pieteikumiem. Kad cilvēks pierakstās, tad konkrētā laikā ierodas," stāstīja ĀM pārstāve Vita Dobele.

Tiesa, tautieši ir neapmierināti, jo arī uz pierakstu esot garum garas rindas. Turklāt daudziem ir visai sarežģīti ar mazu bērnu ierasties vēstniecībā, par to liecina diskusijas sociālajos tīklos.

"Bērniņa izskats jau mainās. (..) Līdz ar to, lai identificētu šo personu, tad ir jābūt pašiem klāt. Rindas noteikti mazina šie izbraukumi ar pasu darbstacijām uz tām vietām, kur Latvijas valstspiederīgie dzīvo. Tuvākajā laikā, piemēram, vēstniecība Īrijā plāno šādus izbraukumus . Tāpēc aicinu sekot līdzi interesējošās vēstniecības mājaslapai, piebilda ĀM pārstāve.

Anglijā gan pases tikpat kā netiekot lietotas un lielākoties tās vajadzīgas, izbraucot no valsts. Tāpēc arī Alekss nav pievērsis uzmanību dēla pasei un nav arī iedomājies, ka tas var aizņemt tik ilgu laiku.

Uz Latviju tomēr aizbraukuši, kā pats saka, pateicoties iejūtīgiem darbiniekiem uz robežas.

"Īstenībā mēs ar Markusu aizbraucām uz Latviju bez visas pases. Francijas muitnieki bija ļoti iejūtīgi salīdzinoši ar vēstniecību, Anglijas muitnieki bija ļoti iejūtīgi. Cilvēki, saprot, kā situācijas veidojas, bet Latvijas vēstniecībā nē," noteica Alekss.

Tiem, kuri nedzīvo Latvijā, ir jārēķinās ar vismaz ar piecām nedēļām, lai tiktu pie pases.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti