Panorāma

Iesniedz akreditācijas vēstuli karalienei Elizabetei II

Panorāma

Imanta Ziedoņa nepublicētā dienasgrāmata

Latvijas simtgadei plāno krāšņu puķu dobi

Latvijas simtgadē plāno uzburt ziedošu pavasari

Dārznieki un puķkopji jau sāk gatavoties valsts simtgadei. Radusies iecere, ka 2018.gadā pie Brīvības pieminekļa varētu uzburt ziedošu simtgades pavasari, un ziedu stādījumi tiktu veidoti arī Latvijas novados.

Apstādījumos pie Brīvības pieminekļa esam raduši redzēt zaļu mauriņu. Bet pilnīgi iespējams, ka Latvijas simtgades gadā šeit varētu tikt ierīkota valsts svētku galvenā puķu dobe. Dobes projektu dāvina ainavu arhitekts no Nīderlandes, bet tās ierīkošana būtu pašmāju dārznieku un puķkopju ziņā.

Jans Guldemonds 36 gadus ir bijis saistīts ar Eiropas slavenāko ziedu dārzu. Viņš projektēja puķu stādījumus Keukenhofas parkā Amsterdamas pievārtē. 32 hektāros tur ik pavasari uzzied miljoniem sīpolpuķu, veidojot motīvus, krāšņus ziedu paklājus un mākslas darbus. Viņš veidojis arī ziedu dobes Ķīnā, Lielbritānijā un Francijā.

 “Latvieši mīl savu valsti, tāpēc es vienā pusē ap Brīvības pieminekli izveidoju uzrakstu “Es mīlu Latviju”, bet otrā pusē ziedēs latviešu karogs. Dobē būs arī tulpe ar nosaukumu “Latvija”. No tās veidos sarkanu sirdi,” par iecerēm stāsta Guldemonds.

Lai radītu ziedošo mozaīku pie Brīvības pieminekļa, plānots iedēstīt 100 000 sīpolpuķu.

“Paredzētas tulpes un muskares. Jā, tikai šīs. Rozā un sarkanas tulpes. Un arī baltas. Dobei jābūt pietiekami lielai, lai cilvēki varētu saskatīt un izlasīt to uzrakstu, ko tulpes veidos, proti, es mīlu Latviju,” turpina ainavu arhitekts.

Kad Latvija pirms diviem gadiem bija prezidējošā valsts Eiropas Padomē, Guldemonds Nīderlandes tulpju audzētājiem uzdāvināja tulpju dobi pie Nacionālas bibliotēkas.

Lai mudinātu jubilejas gadā dobes veidot arī Latvijas novados un pagastos, ar savu ideju  “Ziedošais simtgades pavasaris” autori iepazīstināja pašvaldību ainavu arhitektus, dārzniekus, studentus un pasniedzējus no Bulduru dārzkopības vidusskolas un Latvijas Lauksaimniecības universitātes.

“Latvijas selekcionāri ļoti labprāt piedalītos kaut kādu apstādījumu veidošanā ar Latvijas selekcijas šķirnēm. Un ir tā kā viens otrs slavens Latvijas selekcionārs savu kolekciju ir uzdāvinājis botāniskajam dārzam. Tā kā arī Botāniskais dārzs varētu ņemt aktīvu dalību,” uzskata sīpolpuķu selekcionārs Juris Švarcs.

Lai apstādījumos pie Brīvības pieminekļa varētu ierīkot simtgades puķu dobi, vēl ir jāsaņem Rīgas domes atļauja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt