Labdarības maratona «Dod pieci!» komanda saņem Eiropas Pilsoņu balvu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Eiropas Parlamenta (EP) Eiropas Pilsoņu balvas komiteja paziņojusi 2017. gada balvas laureātus no visas Eiropas Savienības (ES) un no Latvijas tā piešķirta labdarības maratona “Dod pieci!” komandai. Šo apbalvojumu ik gadu piešķir par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu, veicinot Eiropas Savienības iedzīvotāju savstarpējo sapratni un saliedētību.

Labdarības maratona “Dod pieci!” komandu izvirzīja Eiropas Tautas partijas (ETP) Latvijas EP deputāti - Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš un Artis Pabriks.

“Mēs paši degam par “Dod pieci!” un tas mums ir kas vairāk nekā labdarības maratons. Tas ir veids, kādā attīstīt sabiedrisko mediju, valsti, runāt par mūsu cilvēkiem un veidot labāku sabiedrību. Trīs gadu laikā esam runājuši par vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašām vajadzībām un cilvēkiem, kas pārcietuši onkoloģisko slimību ārstēšanu. Un mēs turpināsim, jo redzam, cik ļoti svarīgi sabiedrībai ir runāt par lietām, par kurām bieži izvēlamies klusēt, paiet tām garām un izlikties, ka tas mūs neskar,” stāstīja labdarības maratona “Dod pieci!”  komandas pārstāve, Latvijas Radio 5 galvenā satura redaktore Anna Platpīre.

“Esmu pateicīgs “Dod pieci!” komandai par to, ka viņi sabiedrību un īpaši jauniešus saistošā veidā pievērš labdarībai, liekot saprast, ka arī skolēni un studenti var ietaupīt pāris eiro no savas kabatas naudas, lai ziedotu vientuļiem pensionāriem, smagu slimību skartajiem un citiem līdzcilvēkiem, kuriem līdzekļi tajā brīdī ir daudz vairāk nepieciešami. Šādi projekti palīdz veidot līdzatbildīgu sabiedrību, kas spēj paraudzīties pāri savas mājas sētai un savām problēmām," norādīja Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks.

Šobrīd Latvijas Radio 5 norit aktīvs darbs, plānojot šī gada maratonu. Viens no “Dod pieci!” idejas autoriem un Latvijas Radio 5 programmu vadītājs Toms Grēviņš stāsta, ka arī šī gada maratons izgaismos kādu problēmu un piedāvās tās risinājumu. Trijos gados, kopš labdarības maratons pastāv, tajā runāja par vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašām vajadzībām, kā arī cilvēkiem, kas pārcietuši onkoloģisku slimību ārstēšanu. 

„Tas, ka “Dod pieci!” ir novērtēts, tā ir ļoti laba sajūta, kad tiek saņemts jebkurš novērtējums, sākot no cilvēka, kas ir vienkārši iemetis piecu eiro banknoti stikla studijā pirms Ziemassvētkiem, beidzot, protams, ar kaut ko tik lielu un grandiozu. (..) Šādas lietas liek neapstāties un ar pilnu joni iet uz priekšu un turpināt iesākto un šajā gadījumā strādāt pie jau ceturtā “Dod pieci!”, kurš decembrī būs klāt un noteikti atkal pārsteigs daudzus ar visādām jaunām idejām un jaunām lietām, kuras jūs no mums sagaidīsiet,” stāstīja Grēviņš. 

Apbalvojums ietver Eiropas Pilsoņu balvas goda medaļu, ko pasniedz laureāta dzimtenē - svinīgā ceremonija Latvijā notiks rudenī. Visus laureātus no ES valstīm vienkopus šī gada 11. oktobrī sveiks arī īpašā pasākumā Eiropas Parlamentā Briselē. 

Eiropas Pilsoņu balvu Eiropas Parlaments iedibināja un piešķir kopš 2008. gada. Iepriekš no Latvijas balvu saņēmusi Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja Biruta Eglīte (2013), Latvijas Lauku sieviešu apvienības vadītāja Rasma Freimane (2012) un labdarības fonda Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta (2015).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti