Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Tūjas iedzīvotāji gūst pieredzi daudzdzīvokļu namu apsaimniekošanā

Labākai nama apsaimniekošanai Tūjā kādas daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji apvienojas biedrībā

Tūjas daudzdzīvokļu namos ir neapdzīvoti dzīvokļi, kas rada neērtības pārējiem mājas iedzīvotājiem. No dzīvokļiem aizplūst siltums, jo tie tiek kurināti atsevišķi, un ir gandrīz neiespējami vienoties par mājas siltināšanu vai citiem darbiem. Lai kopīpašums tiktu apsaimniekots, Tūjā vienā no daudzdzīvokļu mājām iedzīvotāji dibinājuši savu biedrību.

“Paši izflīzējām, lai būtu daudzmaz glīti,” stāsta daudzdzīvokļu nama iedzīvotājs Vilis Krūmiņš, rādot daudzdzīvokļu mājas kāpņutelpu, ko ar kaimiņu kopā izremontējis, “tālāk es iesāku tur otrajā stāvā, kaimiņi tur atteicās vidējie, un tad trešajā stāvā arī cilvēki izremontēja.”

Lai remontdarbus tomēr varētu veikt kopīgi un varētu sakārtot arī daudzdzīvokļu nama kanalizācijas un ūdensapgādes sistēmu, jau pusgadu iedzīvotāji pašu izveidotā biedrībā maksā apsaimniekošanas naudu – 10 centus par vienu dzīvokļa kvadrātmetru, kas nozīmē aptuveni 5 līdz 7 eiro par dzīvokli. Nauda šobrīd tiek uzkrāta.

Biedrības “Tūja 4” vadītāja Rūta Kalniņa spriež – ja māju apsaimniekotu kāds uzņēmums, tad tas būtu neizdevīgāk, jo šobrīd iedzīvotāji paši sev neko par ieguldīto darbu nemaksā: “Jāsāk principā ar to, kas nemaksā naudu, jo naudas ir maz. Un tad norunājām, ka mums ir līdz pavasarim jāiztīra pagrabi, apkārtne jāsakārto, kas maz maksā.”

Tūjā šī ir vienīgā māja, kuru iedzīvotāji apsaimniekot izlēmuši kopā, visās pārējās katrs dzīvokļa saimnieks gādā tikai par savu dzīvokli. Vilis Krūmiņš spriež, ka tā jau var darīt, bet tad esot kā ar viņa dzīvokli – no iekšpuses nosiltināts, bet no ārpuses ne. Viņš spriež, ka labāk būtu iztērēto naudu samaksājis par ārsienu siltināšanu.

Viņaprāt, mājas iedzīvotājiem kopējā budžetā noteikti katram jāiegulda vairāk – vismaz 20 centi par kvadrātmetru. Pašlaik mājai ir jāsakārto jumts, kas vienā no mājas stūriem tek, un jānosiltina arī pagrabs.

Biedrības vadītāja gan norāda, ka visiem kopā saimniekot nemaz neesot tik viegli, jo ne visi iedzīvotāji ierodas sapulcēs un darbos iesaistās: “Pa logiem paskatās – ā, jūs talkojat, nu talkojiet, mums tur nav jāpiedalās. Tas ir ļoti, ļoti sāpīgi. Un tāpat ir ar šo – tas, kas piedalās un kaut ko dara, tas neko nesabojās pēc tam.  Tas, kas neko nedara, viņam ir pilnīgi vienalga.”

Remontdarbi nepieciešami arī citām Tūjas daudzdzīvokļu mājām, kuras celtas 60.gados un kuru komunikācijas jau nolietojušās. Citi Tūjas iedzīvotāji arī jau runājuši par biedrību dibināšanu, bet līdz tām vēl nav nonākuši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt