Pārtikas revidents

"Pārtikas revidents". Nākotnes pārtika

Pārtikas revidents

Kādus rīsus vislabāk izvēlēties?

Pārtikas revidents. Saldējums

Kuri ir barojošākie un liesākie Latvijā populārie saldējumi? Analizē «Pārtikas revidents»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

No Latvijā populāriem saldējumiem visvairāk kaloriju, tauku un cukura ir “Magnum” mandeļu saldējumā, “Daim” karameļu saldējumā un “Karlsons” saldējumā ar ābolu un upeņu piedevu, secinājis LTV raidījums “Pārtikas revidents”

Savukārt vismazāk kaloriju, tauku un cukura ir saldējumos “Jungle Pop” kolas , “Kāruma” biezpiena saldējumā ar mango glazūru un “Twister” ananasu saldējumā, izpētījis raidījums. 

 

ĪSUMĀ:

Pārtikas revidents iegādājās 13 dažādus Latvijas veikalos populārus piena-krējuma, kā arī saldētās sulas saldējumus un arī šerbetus. Vērtēta tika šo produktu uzturvērtība, proti, cik daudz kaloriju, tauku un cukura tie satur.

Produktu izmērs un svars ir dažāds, tāpēc aprēķini tika veikti vienai konkrētā saldējuma porcijai, jo atšķirībā no saldējumiem, kas ir fasēti kārbās, cilvēki visbiežāk apēd vienu saldējuma porciju, kura apjomu un svaru noteicis ražotājs.

Barojošākie un diētiskākie

Četri no raidījuma izvēlētajiem piena-krējuma saldējumiem pārsniedz uztura speciālistu ieteikto kaloriju daudzumu dažādām uzkodām un našķiem – tās ir līdz 200 kalorijām diennaktī. Vairāk par ieteicamo satur “Magnum” saldējums ar Madagaskaras vaniļu, piena šokolādes glazūru un mandelēm (280 kcal),  “Daim” karamelizētais saldējums ar kraukšķīgu karameļu gabaliņiem un piena šokolādi (250 kcal), “Karlsons” – kārtainajā plombīra un šokolādes saldējumā ar ābolu un upeņu piedevu glazūrā (243 kcal), kā arī “Pols - klasiskais” (203 kcal) saldējums.

Savukārt vismazāk kaloriju bija “Tio” vaniļas plombīra (174,4 kcal), “Rūjienas” dzērveņu (154 kcal) un “Kāruma” biezpiena vaniļas saldējumā mango glazūrā (54,4 kcal). Turklāt “Kāruma” biezpiena saldējums satur piecas reizes mazāk kaloriju nekā “Magnum”, kas ierindojas šī topa augšgalā.

Sulas saldējumi

Pastāv uzskats, ka dažādas saldētās sulas un sorbeti ir, iespējams, diētiskāks produkts nekā piena-krējuma saldējums, tāpēc raidījums aplūkoja arī šāda veida saldējumu.

Visvairāk kaloriju, proti 148, bija “TU” saldējuma šerbetā “Zemeņu smūtijs”, bet vismazāk – “Twister” ananasu saldējumā ar zemeņu-citronu augļu saldējumu un citrona-laima garšu. Tas saturēja tikai 69 kalorijas jeb teju četrkārt mazāk nekā kalorijām bagāts piena-krējuma saldējums.

Tauki un cukurs

Raidījums arī apskatīja, cik daudz tauku un cukura satur dažādi Latvijas veikalos pieejamie porciju saldējumi. Tauki un cukurs cilvēkam dod labsajūtu un mieru, bet jāņem vērā, ka tā vienlaikus ir arī kombinācija, kas mēdz izraisīt pieradumu pie kāda pārtikas produkta. Turklāt veselības eksperti neiesaka dienā uzņemt vairāk nekā 25 gramus cukura.

Starp piena-krējuma saldējumiem līderpozīcijās atkal izvirzās “Magnum” (vienā porcijā ir 17,2 grami tauku un 24 grami cukura), “Karlsons” (vienā porcijā 16,8 grami tauku un 20,8 grami cukura) un “Daim” (vienā porcijā 15,6 grami tauku un 24 grami cukura) – tajos cukura un tauku ir visvairāk. Piemēram, apēdot “Daim” vai “Magnum”, tiek uzņemta dienā ieteicamā cukura devu, kas ir 25 grami jeb 5 līdz 6 tējkarotes.

Vismazāk tauku un cukura ir “Druvas” cigoriņu (vienā porcijā 8,9 grami tauku un 14,9 grami cukura), “Rūjienas” dzērveņu (vienā porcijā 6,2 grami tauku un 15,7 grami cukura) un “Kāruma” biezpiena saldējumā mango glazūrā (vienā porcijā 1 grams tauku un 8,4 grami cukura). Turklāt arī šeit vadībā izvirzās “Kārums”, kurš taukus teju nesatur, bet cukura šajā saldējumā ir gandrīz trīs reizes mazāk nekā krēmīgajās “Daim” un “Magnum” saldējuma porcijās.

Starp dažādām saldētām sulām un sorbetiem augstākais tauku un cukura saturs tika konstatēts “TU” saldējuma šerbetā (vienā porcijā 3,4 grami tauku un 25 grami cukura). Turklāt cukurs gan šajā, gan arī “Jungle Pop” kolas saldējumā (vienā porcijā 17,3 grami cukura, 69,4 kcal un 0 grami tauku un 17,3 grami cukura) bija pat vairāk nekā iepriekš apskatītajos piena-krējuma saldējumos.

Savukārt vismazāk tauku un cukura šoreiz ir “Avene” (vienā porcijā 2,9 grami tauku un 13,7 grami cukura) un “Twister” (vienā porcijā mazāk nekā) 0,5 grami  tauku un 12 grami cukura) saldējumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti