Dienas ziņas

Gulbenes–Alūksnes bānītim 113. jubileja

Dienas ziņas

Piensaimniekiem maksās par nepiegādāto pienu

Kuldīgā jauns tehniskās jaunrades centrs

Kuldīgā jaunieši nodarbojas ar automodelismu un mācās nirt ar akvalangu

Kaut arī Kuldīgā bērnu un jauniešu centram ir atsevišķa ēka, tehniskajai jaunradei piemērotu telpu trūka un pulciņi notika dažādās vietās. Par to gan vairs nebūs jāsatraucas, jo Kuldīgā atklāts Tehniskās jaunrades centrs mūsdienīgās telpās, kur interešu grupas darbosies zem viena jumta.

Atvērto durvju dienā Kuldīgas tehniskās jaunrades centrā vislielākā drūzmēšanās vērojama automodelisma telpā. Te ir izveidota viena no labākajām trasēm Baltijā, tā ir ar astoņiem celiņiem un 34 metrus gara. Tas nozīmē, ka te viss atbilst, lai notiktu starptautiskas sacensības, un azarts te nav mazāks kā ar lielajām mašīnām, jo meistarīgāko vadītāju modelīši traucas pat ar ātrumu vairāk nekā 100 kilometriem stundā. Šāds pulciņš Kuldīgā vēl nav bijis.

“Šeit taisīsim pašas mašīnas, ar kurām bērni varēs piedalīties sacensībās, jo tikai ar tādām spēj paši piedalīties sacensībās, kuras paši gatavojuši bez pasniedzēja iejaukšanās un bez vecāku palīdzības,” stāsta automodelisma pulciņa vadītājs Toms Girvaitis.

Līdz šim tehniskās jaunrades pulciņi Kuldīgā notika dažādās, bieži vien mācībām nepiemērotās vietās, tāpēc tika nolemts meklēt telpas, kur viss būtu vienuviet. Nu tās ir pilsētas centrā un ērti pieejamas arī cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Kopumā pašvaldība ieguldījusi 200 tūkstošus eiro.

 “Es domāju, ka tas ir liels solis pretī attīstībai, tas raisīs bērniem vēlmi piedalīties pulciņos vairāk, jo šobrīd tehniskā jaunrade ir arī tas, kas tiek akcentēts valstī,” atzīst Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra direktore Inese Astaševska.

Tehniskās jaunrades centrā ir arī lidmodelisma, multimediju, radio, televīzijas un akvalangistu pulciņš. Pedagogi atzīst, ka te iegūtais noder visai dzīvei, nereti pat izraudzītajai profesijai.

“Pieci vai seši audzēkņi strādā zem ūdens profesionāli. Kļuva par nirējiem, kas strādā ostās, apkalpo zemūdens kuģus. Man ir liels gandarījums,” stāsta akvalangistu pulciņa vadītājs Ivo Lūsis.

Tehniskās jaunrades centrā meklēs iespējas to papildināt arī ar lego robotikas nodarbībām. Kopumā Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centrā ir ap 40 dažādu pulciņu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti