4. studija

Latvijas Infektoloģijas centrs gatavojas nopietnai gripas epidēmijai

4. studija

Dzīvokļos auksti, bet «Rīgas namu pārvaldnieks» uzsver - par apkuri būs jāmaksā!

Ķekavas novada «Krustkalnu» ciematā dzīve rit tumsā un dubļos...

Krustkalnu ciemata iela - dubļos un tumsā; apgaismojumu sola, par asfaltu atbildes nav

Ķekavas novada Krustkalnu ciemats strauji attīstās, un vietējie iedzīvotāji jau sen cer un gaida, kad beidzot ciemata ceļi tiks noasfaltēti, nebūs ar bedrēm, kā arī - kad beidzot šie ceļi būs apgaismoti.  Apgaismojumu pašvaldība sola pavasarī, savukārt par asfaltēšanu skaidru atbildi sniegt nevar, ziņoja LTV raidījums “4. studija”.

Pēc lielākām lietusgāzēm vai pavasarī, kad sniegs un ledus sāk kust, ceļi kļūst ne vien neizbraucami, bet arī neizbrienami. Apgaismojuma arī nav un, ja mājās netiek pa dienas gaismu, tad tumsā jāiet pa bedrēm. Šeit dzīvo daudz bērnu, kuri rudenī un ziemā dodas uz skolas autobusu un no tā pa tumsu un dubļiem.

Ķekavas novada pašvaldības Īpašumu pārvaldes vadītājs Edgars Melnieks pastāstīja, ka šobrīd notiek Zālītes ielas apgaismojuma projektēšana un projektam ir jābūt gatavam līdz šī gada nogalei.

“Ja laikapstākļi ļaus mums to darīt, iespējams, jau nākamā gada pavasarī Zālītes ielas posms no Kartupeļu ielas līdz Mežmalas ielai būs apgaismots,” sacīja Melnieks.

Ar asfalta segumu situācija ir ne tik spīdoša - 2018. gada pavasarī vairākkārt rīkots iepirkums, lai noskaidrotu, kurš tad varētu Zālītes ielu asfaltēt, bet diemžēl pirmajā reizē piedāvājums trīs reizes pārsniedza novada plānoto cenu. Nākamās divas reizes vispār neviens nepieteicās.

Pašvaldībā aprēķināts - lai noasfaltētu Zālītes ielu no Kartupeļu līdz Mežmalas ielai, ir nepieciešami vismaz 350 000 eiro, un šobrīd vietējā vara Krustkalnes iedzīvotājiem nevar skaidri atbildēt, vai šos darbus varētu paveikt nākamgad, aiznākamgad vai vēl vēlāk.

“Mēs gribam noasfaltēt visas ielas, bet diemžēl naudas ir tik, cik ir,” atzina Melnieks.

Izskatās, ka ne tik drīz turīgā Ķekavas novada Krustkalnu ciemā visi ceļi būs gludi un līdzeni, taču pavasarī vismaz Zālītes iela beidzot būs apgaismota un, iespējams, tuvākajos gados, tiks pat noasfaltēta un izskatīsies līdzīgi kā Mežmalas iela. Pēc tam pašvaldība pievērsīšot uzmanību apgaismojuma izbūvei citās lielākajās ielās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti