4. studija

4.studijas viešņa - psihoterapeite, narkoloģe INĀRA VĀRPA

4. studija

Kāpēc, maksājot par auto stāvvietu, aplikācija pieprasa jūsu personas kodu?

Vai aptieka drīkst tirgot zāles, kurām pēc dažām dienām beigsies derīguma termiņš!

Ko darīt, ja aptiekā pārdod zāles, kurām drīz beigsies derīguma termiņš?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Kādi ir aptieku un farmaceitu pienākumi attiecībā uz zāļu derīguma termiņu un ko darīt, ja aptiekā “iesmērēja” zāles, kurām pēc pāris dienām beigsies derīguma termiņš, skaidroja LTV raidījums “4. studija”.

Raidījuma skatītāja Sandra informēja, ka 28. oktobrī iegādājusies aptiekā zāles, bet, atnesot mājās, secināja, ka zāļu derīguma termiņš ir šī gada oktobris.

Veselības inspekcijas Zāļu kontroles nodaļas vadītāja Lilija Jakupane skaidroja - farmaceits aptiekā, izsniedzot klientam recepšu zāles, pārliecinās, vai pacients šīs zāles izlietos līdz norādītā derīguma termiņa beigām, ņemot vērā ārsta norādīto devu lietošanu, biežumu, intervālu un tā tālāk.

Ja pacients iegādājas bezrecepšu zāles, farmaceitam jāinformē pacients, ja līdz zāļu derīguma termiņa beigām ir palicis mazāk par diviem mēnešiem, skaidroja Veselības inspekcijā.

Sandras iegādātās zāles bija recepšu medikamenti, un to parastā ieteicamā deva ir pa vienai tabletei divreiz dienā. Līdz ar to 50 tabletes trīs dienu laikā diez vai varētu izlietot, nenodarot kaitējumu savai veselībai.  

Veselības inspekcijas Zāļu kontroles nodaļas vadītāja Jakupane atzina, ka pašlaik normatīvajos aktos nav paredzēta kārtība, kas ļautu vienkārši atdot zāles atpakaļ aptiekai. Aptiekā gan var nodot nederīgas zāles, kurām ir jau beidzies derīguma termiņš.

Un normatīvie akti paredz, ka aptieka nedrīkst izplatīt nederīgas zāles, kurām ir beidzies derīguma termiņš.

Teorētiski šajā gadījumā Sandrai būtu bijis vai nu jau pirkuma dienā jādodas  atpakaļ uz aptieku un jāmēģina vienoties par zāļu apmaiņu pret tādām, kam derīguma termiņš ir vismaz mēnesi ilgāks.

Viņa arī var vērsties Veselības inspekcijā, iesniegumā minot konkrēto aptieku un pievienojot recepti.

Iesniegumu var iesniegt rakstveidā, sūtot to pa pastu uz inspekcijas adresi Rīgā, Klijānu ielā 7, nosūtīt ar elektronisko parakstu parakstītu iesniegumu e-pastā vai arī izmantot šim nolūkam Vienoto valsts un pašvaldību pakalpojumu portālu www.latvija.lv. Veselības inspekcija garantē, ka pārbaudi par šo gadījumā uzsāks, tiklīdz būs saņēmusi iesniegumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti