Labrīt

"Rail Baltica" trases izpētē atrod vēsturiskus ogļu un darvas uzkalniņus

Labrīt

Brīvības iela Ilūkstē – vēstures un Sēlijas cilvēku atspulgs

Kā sausums ietekmē dārzeņu ražu

Karstajā laikā mudina dārza augus pastiprināti laistīt un mulčēt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pašreizējos laika apstākļos dārza augi pastiprināti jālaista, un mitruma noturēšanai augsni vērts pārklāt ar mulču, to telefonintervijā Latvijas Radio stāstīja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Augkopības nodaļas vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.

Pēc viņa sacītā, šī sezona dārza darbos sākusies visai specifiski - pēc salīdzinoši vēlā pavasara strauji iestājusies vasara. Pašreizējie laika apstākļi ir līdzvērtīgi tiem, kādus parasti novēro vasaras vidū.

Karstais un sausais laiks negatīvi ietekmējis kauliņkokus un bumbierus. Arī graudaugiem nav labvēlīga straujā attīstība, teica Narvils, norādot, ka trūcīgākās augsnēs jau sāk veidoties plaisas.

Narvils norādīja: ja tuvākajās nedēļās Latvijā nebūs lietus, tad situācija kļūs "neapskaužama" un kritiska. "Diezgan straujiem soļiem [situācija] kļūst kritiska," teica centra speciālists.

Viņš norādīja, ka viens no veidiem, kā pasargāt dārza augus no sausuma, ir to laistīšana. Pastiprināta laistīšana nepieciešama kāpostiem un nesen stādītiem augiem. Vēl augus vajadzētu mulčēt, kas palīdzēs augsnē noturēt mitrumu. Mulčai var izmantot gan zāli, gan mizas.

"Mulča palīdz taupīt mitrumu. Tas tiešām strādā un strādā labi. Tas nozīmē, ka atlikušos ūdens resursus var novirzīt augiem, kas nav nomulčēti," teica Narvils un aicināja būt piesardzīgiem ar jaunu augu stādīšanu un sēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti