Ārpus Rīgas

Kurzemē cer uz straujāku elektroautomobiļu izplatību

Ārpus Rīgas

Salacgrīvas maģistrālās ielas rekonstrukcija

Kārsavas novada iedzīvotāji saņem humāno palīdzību no Somijas

Kārsavas novada iedzīvotāji saņem humāno palīdzību no Somijas

Kārsavas novada pašvaldība saņēmusi humāno palīdzību no Somijas organizācijas “Star of Hope”. Tās ir drēbes un mēbeles, kas tiks izdalītas Kārsavas novada maznodrošinātajiem un trūcīgajiem iedzīvotājiem.

Kārsavas novada Mērdzenes pagasta pārvaldes vienā no telpām saliktas viena uz otras kastes ar apģērbu. Mērdzenes pagasta sociālā darbiniece Ināra Sarkane stāsta, ka šī ir jau trešā reize, kad novads saņem humāno palīdzību. Iedzīvotāji ar nelieliem ienākumiem to gaida.

“Vairāk interesē apģērbi, it sevišķi bērniem, tekstīlijas pieprasītas: palagi, ja pieci bērni, katram vajag gultiņu uzklāt, tad diezgan dārgi visiem pirkt,” stāsta Mērdzenes pagasta sociālā darbiniece Ināra Sarkane.

Kārsavas novada Sociālais dienests, sadarbojoties ar „Velku biedrību”,

palīdzību saņēma no Somijas organizācijas, kas atsūtījusi gan apģērbu, gan nedaudz arī mēbeles, kopumā gandrīz 11 tonnas.

“Ir ģimenes ar bērniem, kuriem jāsagatavo bērni skolai, un ir tiešām trūcīgas ģimenes, un tas tomēr viņiem ir liels atbalsts, kad viņi var saņemt gan apģērbu, gan viņi var sameklēt mazlietotas drēbītes, gan savam skolēnam mācību vietu iekārtot mājās ar galdu, krēslu, jo citiem arī tā nav,” atzīst Kārsavas novada Sociālā dienesta vadītāja Andžela Malakāne.

Ja trūcīgajām vai maznodrošinātajām personām nepieciešamas mēbeles, jāraksta iesniegums, lai sociālie darbinieki varētu izvērtēt konkrēto situāciju un piešķirt mēbeles tiem, kuriem patiešām tas nepieciešams. Savukārt par apģērbu neesot jāuztraucas, pietiks visiem. Laura no Mērdzenes pagasta atnākusi apskatīt atvesto apģērbu, sieviete viena audzina puiku, pastāvīga darba nav, tāpēc ir grūti.

“Uz kursiem eju tagad, ''simlatniekos'' 2017.gadā. Labi, ka palīdzība ir, jo bērniņam vajag, jo dzīvoju viena ar mammu,” stāsta Laura.

Laura atzīst, ka no atsūtītajām lietām var atrast daudz ko noderīgu gan pašiem, gan mājai:

“Ļoti daudz drēbju dabūju sev, arī gultas veļu un segas, ļoti labi. Man noder viss. Mēbeles es pierakstīju pirmo reizi, uzrakstīju bērnam rakstāmgaldu, skapi.”

Kārsavas novadā trūcīgā un maznodrošinātā statuss piešķirts 750 personām.

Novadā kopumā deklarēti vairāk nekā 5 800 iedzīvotāju. Sociālā dienesta vadītāja Andžela Malakāne atzīst, ka šobrīd, strauji samazinoties iedzīvotāju skaitam, mazāk paliek arī maznodrošināto un trūcīgo personu.

“Bet tas nenozīmē, ka šo trūcīgo maznodrošinātu skaita samazinājums ir saistīts ar viņu materiālās situācijas uzlabošanos. Protams, ir daļa, kuriem ir uzlabojusies situācija, bet tās nav daudzas personas, kuras ir dabūjušas darbavietu, jo mūsu novadā ir augsts bezdarba līmenis,”  norāda Malakāne.

Humānās palīdzības apģērbu iedzīvotāji varēs saņemt pēc nepieciešamības. Savukārt mēbeles, izvērtējot iedzīvotāju iesniegumus un apsekojot dzīvesvietu, tie, kuriem tas steidzami nepieciešams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt