4. studija

Kūtsmēsli Latvijas un Lietuvas robežupē Vadakstē

4. studija

4. studija

Kurām pieturām Rīgā pienākas nojume un kurām - nē?

Kāpēc Rīgā dažām transporta pieturām pienākas nojume, bet dažām - nē?

Starppilsētu autobusu pieturu, kas atrodas Rīgā, Juglā, ikdienā izmanto neskaitāmi daudz pasažieru, taču par tādu ērtību kā nojume ir piemirsts.  Turpat blakus “Rīgas satiksmes” pasažieriem nojume pieturā ir, bet starppilsētu pieturā – nav. Rīgas dome skaidro, ka šo pieturu aprīkošana nav pašvaldības uzdevums, Autotransporta direkcija apgalvo pretējo, ziņoja LTV raidījums “4.studija”.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Bērziņa skaidroja, ka jebkura pašvaldība pēc normatīvajiem aktiem ierāda vietu, kur būs starppilsētu autobusu pieturvietas, nodrošinot tās ar minimālajām prasībām - ceļazīmi, ka tā ir pieturvieta starppilsētu autobusiem, un atkritumu tvertni.

Bērziņa skaidroja, ka normatīvajos aktos ir noteikts, ka Autotransporta direkcija sadarbībā ar pašvaldībām var labiekārtot pieturvietas.

“Mēs neesam saņēmuši no Autotransporta direkcijas norādījumus, ka būtu nepieciešamas nojumes vai vēl kaut kas,” sacīja Bērziņa.

Savukārt Autotransporta direkcija skaidroja, ka likumā ir noteikts, ka par pieturu ierīkošanu un labiekārtošanu atbild ceļa īpašnieks un, ja pietura atrodas pilsētas administratīvajā teritorijā, tad par pieturas ierīkošanu un visu labiekārtošanu atbild pilsētas pašvaldība. Un šāda kārtība ir arī jebkurā citā Latvijas pašvaldībā.

“Vienīgais, kas ir Autotransporta direkcijas un pārvadātāja uzdevums - neatkarīgi no pieturas atrašanās vietas uzstādīt tajā kustību saraksta plāksni, lai pasažieri zinātu cikos tas starppilsētu vai vietējās kustības autobuss brauks, lai redzētu pārvadātāja kontaktinformāciju,” norādīja Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone.

Bērziņa atzina, ka departaments piekrīt -  vajadzētu šīs pieturas aprīkot, “taču tie nav mūsu pasažieri, Rīgas pasažieri, tie nav “Rīgas satiksmes” pasažieri, līdz ar to, tas mums ir jārunā kopā ar Autotransporta direkciju”.

“Līdz šim mēs neesam saņēmuši tādus jautājumus no iedzīvotājiem un arī no Autotransporta direkcijas neesam saņēmuši šādu lūgumu izskatīt iespēju uzstādīt pieturvietas,” sacīja Bērziņa.  

Autotransporta direkcijas pārstāve Plone savukārt norādīja, ka direkcija nav nevienu pieturu Rīgas pilsētā iekārtojusi, “jo mēs nemaz neesam tiesīgi to darīt, jo mums nav tam arī piešķirts finansējums”.

“Mēs administrējam valsts budžeta finansējumu sabiedriskā transporta pakalpojumu organizēšanai, bet nevis pieturu labiekārtošanai Rīgas teritorijā, jo tas ir tiešais Rīgas domes pienākums,” sacīja Plone.

Tiesa, abas puses beidzot šim jautājumam ir pievērsušas uzmanību un gatavas meklēt risinājumu.

“Tikko kā šis jautājums kļuva aktuāls, mēs sazinājāmies ar Rīgas domes Satiksmes departamentu, un mēs noteikti šo komunikāciju turpināsim arī tālāk,” solīja Plone.

Arī Satiksmes departamenta pārstāve norādīja, ka departaments ir gatavs pārrunāt šo jautājumu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt