Revidents

Revidents. "Kā pierakstīties rindā pie ārsta?"

Revidents

Revidents. Kā pierakstīties rindā pie ārsta?

Kāpēc laika prognozes dažkārt ir nepareizas

Kāpēc laikapstākļu prognozes mēdz būt neprecīzas? Atbild Toms Bricis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Laikapstākļu prognozes reizēm mēdz būt neprecīzas, jo pietrūkst datoru jaudas, lai aprēķinātu visus ietekmējošos procesus, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Revidents" skaidroja LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis.

Jaunais “Revidents”

Latvijas Televīzijas (LTV) jaunajā sezonā raidījums “Pārtikas revidents” maina nosaukumu un pievēršas plašākam tematu lokam.

Turpmāk pirmdienās plkst.18.55 LTV pirmajā kanālā būs skatāms jauns raidījumu cikls “Revidents”, kas katru nedēļu revidēs un risinās dažādus sadzīviskus, praktiskus un ikdienā noderīgus jautājumus. Raidījumu vadīs LTV žurnāliste Ieva Strazdiņa, kura ne tikai sarunāsies ar raidījumā atainoto nozaru speciālistiem un sabiedrības pārstāvjiem, bet arī ļausies dažādiem eksperimentiem, lai pārliecinātos par to, kā saņemtos padomus pavisam vienkāršā veidā realizēt dzīvē.

Lai iegūtu precīzas laikapstākļu prognozes, nepieciešami precīzi dati no visas pasaules – gan tas, kādi ir pašreizējie laikapstākļi citviet, gan tas, kā šeit un ārvalstīs darbojas atmosfēras fronte. Jāņem vērā arī vēja virziens un atrašanās vieta, par kuru paredzētas prognozes.

Turklāt ar to vēl nav gana – visprecīzāk laikapstākļus var paredzēt, zinot arī precīzu informāciju par zemes reljefu, apbūvi, par šķēršļiem nokrišņu zonas ceļā.

Bricis laika prognozēšanu salīdzināja ar cilvēku, kurš sper pa bumbu: "Ja zinām, cik spēcīgi tu iespersi pa bumbu, kas tai būs pa ceļam un kāda ir virsma, vai tur priekšā ir kādi priekšmeti, tad mēs, zinot fiziku, varam izrēķināt, cik tālu tā bumba aizlidos."

Taču problēma ar laikapstākļu paredzēšanu ir tā, ka līdz galam nav zināms ne tas, cik spēcīgi "pa šo bumbu ir iesperts", nedz kādi šķēršļi tai būs priekšā. Līdz ar to meteorologi var izrēķināt tikai aptuvenās prognozes, kas dažkārt ir precīzākas, dažkārt ne.

"Dažreiz laika ziņās saka: "Vietām īslaicīgs lietus vai daudzviet īslaicīgs lietus, brīžiem skaidrosies."

Jā, tas izklausās tā, it kā kāds sēž un izfantazē tos tekstus, bet ir reizes, kad tiešām ir pilna Latvija ar sīkiem, sīkiem mākonīšiem, kas ik pa laikam uznes lietusgāzes.

Un kur tieši tie trāpīs – to ar šī brīža datoru jaudām nav iespējams izrēķināt," stāstīja laika ziņu redaktors.

Bricis minēja vēl kādu skaidrojošu salīdzinājumu – ja uz galda uzvilktu 30 krustiņus un izbērtu zirņus, nebūtu iespējams pateikt, kuram punktam precīzi zirņi trāpīs, bet droši var teikt, ka uz galda uzbira zirņi.

"Un tas arī ir tas "daudzviet īslaicīgi līs, brīžiem skaidrosies". Tādas situācijas diemžēl mūsu platuma grādos ir gana bieži," atzina Bricis.

 

"Revidents"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti