4. studija

Vīrietis, solot dažādus pakalpojumus, izkrāpis vairāk nekā 100 tūkstošus eiro!

4. studija

Kur janvārī nonāk simtiem tūkstošu Ziemassvētku eglīšu?

Cik bieži un kas pārbauda gāzes padeves drošību mājsaimniecībās?

Kam jārūpējas par gāzes vadu drošību, un kas jāzina gāzes balonu lietotājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Gāze mēdz būt bīstama. To pierāda arī nesenie notikumi Āgenskalnā, kad, visticamāk, gāzes eksplozijā tika izpostīta daudzdzīvokļu ēka. Kam būtu jāpārbauda gāzes drošība ēkā un cik bieži?

Kā apliecina iedzīvotāji Āgenskalnā, gāzes pieslēgumu vai balonus viņu mājoklī neviens īpaši nepārbauda. Arī gāzes balonu iegāde, transportēšana un pieslēgšana bieži vien ir cilvēku pašu ziņā.

"Latvijas propāna gāzes" Abonentu daļas vadītāja Dace Narme pastāstīja, ka par mājas iekšējām komunikācijām, tai skaitā par iekšējiem gāzes vadiem, atbild daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas kopīpašnieki un apsaimniekotājs, kurš apsaimnieko konkrēto māju. Gadījumā, ja apsaimniekotājs ir noslēdzis līgumu ar konkrētu komersantu, tad par iekšējo gāzes vadu apkalpošanu atbild komersants.

Par gāzes balona pieslēgumu atbild pats gāzes balona lietotājs. Ir svarīgi ievērot gāzes balona lietošanas instrukciju un nepirkt gāzes balonu pie nelegāliem tirgotājiem.

Cilvēkam, kurš uztraucas par savu un kaimiņu drošību ir jāprasa, lai apsaimniekotājs savlaicīgi apsekotu iekšējos gāzes vadus.

Konkrēto nelaimes gadījumu Āgenskalnā "Latvijas propāna gāze", kamēr notiek izmeklēšana, komentēt nevēlas, vien piebilst, ka dzīvojamai mājai Melnsila ielā 2 nav uzņēmuma gāzes vada pieslēguma.

VUGD Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks Dainis Lagzdiņš norāda, ka ļoti bieži pie gāzes balona izraisītām nelaimēm ir vainojama balona pavirša un kļūdaina nomaiņa. Taupības nolūkos iedzīvotāji nevis izsauc speciālistus, kuri uzstādītu gāzes balonu, bet iegādājas balonu tirdzniecības vietā un cenšas to pieslēgt saviem spēkiem.

Turklāt izsauktie speciālisti, nomainot gāzes balonu, vienlaikus pārbaudītu, kādā stāvoklī ir gāzes plīts. Nereti nelaimes cēlonis ir tieši nolietojusies vai bojāta gāzes plīts vai tās pieslēguma vietas.

Izsaukt speciālistus, kuri gan piegādās, gan uzstādīs gāzes balonus var, piemēram, no internetā atrodamiem specializētiem uzņēmumiem

Ja mājsaimniecībā ir gāzes balons, tad jāņem vērā šādi drošības noteikumi:

•           gāzes balonus drīkst iegādāties tikai pie oficiāliem tirgotājiem;

•           visdrošāk gāzes balona maiņu uzticēt profesionāļiem;

•           ja balons tiek nomainīts pašu spēkiem, obligāti jāievēro instrukcija;

•           visas savienojumu vietas, vai nav gāzes noplūdes, jāpārbauda ar ziepjūdeni;

•           nedrīkst gāzes noplūdi pārbaudīt ar uguns palīdzību;

•           gāzes balonus nedrīkst uzstādīt un glabāt uz balkoniem un lodžijām, jo saules gaismas iedarbībā tie var eksplodēt;

•           gāzes balonus nedrīkst uzstādīt un glabāt pagrabos un cokolstāvos. Iemesls: ja izceļas ugunsgrēks, balona sprādziena rezultātā ēka var sagrūt, apdraudot iedzīvotājus un glābējus.

Plašāk par gāzes balonu lietošanu un drošības noteikumiem var lasīt šeit.

Pirms gāzes balonu tirdzniecības uzsākšanas komersantam nepieciešams reģistrēt tirdzniecības vietu Patērētāju tiesību aizsardzības centra uzturētajā Gāzes balonu tirdzniecības vietu reģistrā.

Pārliecināties, vai gāzes balons ir iegādāts pie reģistrēta tirgotāja, var šeit.

KONTEKSTS:

Pārdaugavā, Melnsila ielā 2, naktī uz ceturtdienu, 31. decembri, uzsprāga, daļēji sagruva un aizdegās trīsstāvu dzīvojamā ēka. Negadījumā cieta seši cilvēki un viens gājis bojā. Sprādziena skartajā ēkā Melnsila ielā 2 aizvien turpinās seku novēršanas darbi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti