Kādu plānotāju izvēlēties 2021. gadam? 13 dienrāžos ieskatās Eva Johansone

2020. gadu daudziem gribētos aši pārlapot cerībā, ka nākamās 365 dienas būs iespējams pavadīt, cieši apskaujoties, ceļojot un pulcējoties. Varbūt drīz būs iespēja visu sākt no baltas lapas, pierakstot domas par gaišāku nākotni un pārmaiņām. “Twitter” lasu atzīšanos, ka plānotājs bijis visnejēdzīgākais pirkums, jo viss apstādināts, taču citi tos meklē, īpaši – dīkstāvē dzimuši plāni, kas jāpieraksta vienā grāmatā.

Latvijā izdoto plānotāju pētīšana kļuvusi par manu rituālu. Tā kā esmu piedāvājumu iepazinusi arī šogad, tālākais domāts gan tiem, kuri savu ikdienas gaitu pavadoni vēl nav atraduši, gan vienkārši ziņkārīgajiem. Jāsāk ar atzīšanos – divus gadus savus plānus lielākoties pierakstu elektroniski, taču man patīk rakstīt ar roku – kaut vai tikai terapeitiskos nolūkos. 

Jāpiebilst, ka raksta tapšanas brīdī ir virkne plānotāju, kas vēl nav iznākuši vai gluži vienkārši nespēju tikt tiem klāt. Galvenais secinājums – plānotāji lielākoties radīti kā hobijs, kuros ieguldīts daudz laika un sirds. Latvijā izdoto plānotāju vidējā cena svārstās no 15 līdz 25 eiro.

 

"ZIB*" 2021. gada plānotājs 

Bilingviālais plānotājs (latviešu un angļu valodā) ir kladītes izmēra, iesiets cietajos vākos. Par vāku runājot – kā jau pienākas ZIB* – tas ir izdevies tiešām grezns! Vāku rotā zaļa mūžamežu ilustrācija, kuru var aizvērt ar zelta gumiju, kas skaisti saskan ar zelta krāsas vāka gravējumu. To papildina pieskaņota auduma grāmatzīme. 

Man šķiet, ka šis ir skaistākais plānotāja dizains, kādu ZIB*, līdz šim radījis. Arī iekšlapas ir ilustrētas ar ziediem, lapām, dažādās zaļās toņkārtās, turpinot zaļojoša meža noskaņu. Plānotājs ir tieši tik krāsains, lai ietonētu katru nedēļu, bet nenomāktu. Pārdomātais dizains nav “nozadzis” funkcionalitāti. Plānotājs ir parocīgs, viegls, kvalitatīvs. Patiks tiem, kuriem svarīgi pārredzēt nedēļu un veikt papildu pierakstus. Piemērots skicētājiem (lapas gan ir salīdzinoši plānas, flomāsteru un tintes pildspalvu meistardarbi noteikti atstās nospiedumus). Ja rakstīsiet tikai ar lodīšpildspalvu, tad problēmu nebūs. Pārbaudīju. 

Plānotāja 160 lapaspusēs atradīsiet arī svētku dienas, vārda dienas un mēness fāzes. Pirmajos atvērumos iespēja saplānot 2021. gadu, savukārt aizmugurē – ļoti ērta kabatiņa, kur ielikt biļetes, lapiņas un citus niekus. Man personīgi ļoti patīk matētais vāks un stingrā gumijas aizdare. Šis plānotājs patiks dabasmīļiem, kuriem patīk rakstīt. Diemžēl plānotāja izdevēji ziņo, ka šī gada ZIB* dienasgrāmatas jau izpirktas. Novēlu arī nākamgad izveidot tikpat veiksmīgu dizainu!

 

“I’mperfekt” plānotājs 2021. gadam

Gravējums uz sudrabainā “I’mperfekt” plānotāja vāka vēsta: “Šodiena ir vislabākā diena”. Var just, ka šī dienasgrāmata ir silti lolota un centīgi darināta. Atverot vāku, parādās debeszilas iekšlapas un tālāk jau 2021. un 2022. gada pārskats un iespēja jau zināmos plānus uzreiz sarakstīt mēnešu plānotājā, kas atrodas plānotāja ievadā. 

“I’mperfekt” malas ir noapaļotas, tā izmērs ir kompakts un, neskatoties uz kvalitatīvo papīru un cietajiem vākiem, tas ir neizskaidrojami viegls. Lai arī tas ir kladītes izmēra, to droši var stūķēt arī mēteļa kabatā (nedaudz var ielocīt) un ņemt līdzi pilnīgi visur. 

Jau paņemot rokā, var just, ka tas ir parocīgs, lai plānotu gan profesionālos plānus, gan rakstītu dzeju. Mēdz teikt, ka telpām piemīt aura, arī šim plānotājam piemīt kas līdzīgs. Tajā gribas sākt rakstīt. Jo noapaļots, jo mīksts, jo ērts, jo labs papīrs. Varētu teikt, ka perfekts, vienīgi trūkst aploksnītes beigās, lai ieliktu niekus, vai vismaz apjožama gumija, jo šādā grāmatiņā tā vien prasās ielikt noplūktu puķi, kartīti no muzejiem un citas svarīgas dzīves detaļas. 

Nemaz netraucē (nedominē) plānotājā integrētie iedvesmas vārdi un skaistās ilustrācijas katrai nedēļai. Man ļoti patīk mazā kafijas kanniņa vai sēņu rinda, kas uzskicēta uz lapaspuses malas. Tās ir mazas atcerēšanās par dzīves mazajiem, skaistajiem niekiem. Gundegas Dūdumas un citu mākslinieku ilustrācijas lakoniskajā plānotājā ļoti iederas un mazliet iekrāso ikdienišķo. 

Plānotājā ir klasiskais nedēļas plānojums kreisajā pusē, ar iespēju labajā rakstīt visu, ko sirds vēlas. “I’mperfekt” plānotāji pieejami zelta un sudraba nokrāsās. Tajos ir vārda dienas, auduma grāmatzīme, mēness fāzes un neliels saraksts ar plānotāja veidotājiem noslēgumā. Šis “I’mperfect” plānotājs patiks daudzām. 

 

“Padomnieks” nākamajām 365 dienām

Plaukstas lieluma dienrādis tiem, kuriem dienu patīk sākt ar padomu. Dažādu profesiju cilvēki speciāli šīm izdevumam iesūtījuši savus citātus, kas visbiežāk ir  novēlējums vai iedvesmas tekstiņš. Patīkami, ka citāti nav atrasti internetā vai grāmatās, bet tapuši tieši “Padomniekam”. Ir arī praktiski ieteikumi modei, stilam, skaistumam, attiecībām un, protams, padomi karjerai un veselībai. 

Savus padomus iesūtījuši, piemēram, režisors Viesturs Meikšāns, fitnesa trenere Annija Roga, dermatoloģe Lauma Valeine, šefpavārs Māris Jansons u.c. Dienrāža pēdējā lapā ir personību satura rādītājs, lai atrastu sev interesējošo padomdevēju. 

Mēneši sadalīti tēmās, piemēram, janvāris – sportam, jūlijs – ceļošanai, novembris – veselībai. “Padomnieka” autori uzsver, ka tā saturs un dizains piemērots gan sievietēm, gan vīriešiem. 

Dienrādis ir pabiezs (416 lapaspuses), taču nav smags. Mazu somu īpašniekiem patiks “Padomnieka” izmērs (A6) – to var ielikt arī nelielā rokassomiņā vai lielā jakas kabatā. Cietais sējums neļaus dienrādi nobružāt. Kārtīgi izņurcot to, varu teikt, ka ir kvalitatīvs un pie pirmās saskarsmes ar ūdeni vai pēc sirsnīgas lietošanas, neizjuks. 

Dienu izkārtojums ir neparasts – uzsvērts nevis datums, bet 2021. gada diena pēc skaita. Man personīgi patīk šī pieeja – gada atskaite pa dienām. Piemēram, varu redzēt, ko esmu darījusi 74., 109. vai 302. gada dienā. Ir pietiekama vieta arī pierakstiem, es teiktu – vienai rindkopai. 

Atvērumā pārskatāmas divas dienas. “Padomniekam” ir grāmatzīme, kalendāru pārskats 2021. un 2020. gadam, vārda dienu, svētku un atceres dienas. Aizmugurē pieejamas brīvas lapas pierakstiem. Aizvērts dienrādis viscauri iegūst vienotu toni, jo lapu malas nokrāsotas tā vāka krāsā - izskatās gaumīgi. “Padomnieks” piejams trīs krāsās – melnā, zelta un vara. Es teiktu, ka ideāli piemērots tiem, kuriem patīk dienu nevis plānot, bet atskatīties uz to un pierakstīt svarīgākās domas.

 

ISSP plānotājs “Dabas fenomeni” 2021. gadam

Pēc gada pārtraukuma izdots ISSP (International Summer School of Photography) plānotājs 2021. gadam, kura 53 atvērumos publicēti īpaši, atlasīti fotomākslinieku darbi. ISSP ne tikai kaldina veiksmīgu jauno fotogrāfu kalvi, bet jau kopš 2013. gada laikmetīgās fotogrāfijas publicē un izdod ļoti kvalitatīvā plānotājā. 

Šī gada plānotāja tēma ir “Dabas fenomeni”, kas man ir īpaši tuva tēma, tādēļ, iespējams, šoreiz šķiet, ka foto izlase ir īpaši laba. Tā papīrs ir īpaši patīkams rakstīšanai ar roku, plānotājā iekļauti gada kalendāri, pasaules karte, starptautiskie svētki un lapas piezīmēm. Noderīga ir arī grāmatzīme. 

Lai arī izdevuma pamatvaloda ir angļu, tajā publicētas arī latviešu vārda dienas (to novērtēju īpaši, jo pirmajos izdevumos nebija). Lielākā ISSP plānotāja vērtība ir galvenokārt vēl publiski neredzēti laikmetīgās fotogrāfijas autordarbi. Es pati lietoju šo plānotāju, jo man patīk katru nedēļu redzēt jaunu mākslas darbu, bieži vien tā malās veicot piezīmes. Labas drukas un kvalitātes fotogrāfijas vienmēr līdzi somā un uz galda sapulcēs. 

Vietas piezīmēm ir maz, taču pietiekami, lai ieskicētu galveno. Esmu notestējusi, ka diezgan daudz var pierakstīt brīvajās lapās un baltajos laukumos ap fotogrāfijām. Pēc pieredzes varu teikt, ka plānotājam piemīt vērā ņemama izturība – ne lietus, ne somiņas kultūrslānis nekaitē plānotāja izskatam tā, ka to nevarētu saglābt. No ISSP arvien gaidu aploksnīti beigās, kur glabāt svarīgos niekus. Kas būtiski – ērts arī turēšanai uz galda, lapas  neveras ciet. Esmu to rakstījusi jau iepriekš, bet – šī ir kolosāla dāvana ārzemju draugiem!

 

“Purpura” plānotājs 2021. gadam

Šo cietā sējuma plānotāju – īpaši noformējumu un vāku – noteikti novērtētu minimālisma cienītāji. Ieteiktu kā labu latviešu alternatīvu “Moleskine” blociņam. “Purpurs” pārdomāti pirmos atvērumus  atvēlējis parocīgam mēnešu plānotājam. Tukšajās šūnās var pārskatāmi (pietiek vietas) sarakstīt mēneša plānus. Iedomājos, ka nākamgad šīs lapas varētu būt izplēšamas, lai varētu pielīmēt pie ledusskapja.

Plānotāja pēdējā lapā nav kabatiņas, taču to aizstāj elastīga gumija, kas to "aizslēdz", tāpēc vecas kinobiļetes var droši glabāt starp lapām. Plānotājam ir nedēļas atvērums un vieta brīviem pierakstiem katrā atvērumā, kā arī grāmatzīme. Izdevumā atrodams arī 2021. un 2022. gada plāns, Latvijas svētku dienas un, protams, vārda dienas. 

Gribu uzsvērt, ka plānotājam ir ļoti kvalitatīvs papīrs, taču tas nav brīnums, jo “Purpurs” Latvijā jau 13 gadus pazīstams kā dizaina papīrlietu ražotājs. Brīnos, ka viņi tikai tagad radījuši pirmo īsto plānotāju. Veidotāji cer, ka “minimālisma stilā radīts plānotājs kļūs par lielisku sabiedroto ikdienas un brīvā laika plānošanai”. 

Izdevies ļoti labs – skaists, parocīgs, kvalitatīvs, viegls un ar glanci! Patīk, ka uz vāka iestrādāta nelielā “Purpura” metāla plāksnīte, kas kalpos kā firmas zīme. Izdevēji piedāvā vāku dizainu četros toņos – melnu, tumši pelēku, gaiši pelēku un pasteļrozā. Patīk noapaļotie stūri un vāka materiāls, kam ir neierasta faktūra. Iztestēju: ir ļoti izturīgs un droši ņemams līdzi somā – nenobružāsies! Piebildīšu – ļoti demokrātiska cena plānotāja kvalitātei.

 

“Ūdensputna” plānotājs 2021. gadam

Kad plānotājos lasu ieteikumus un padomus, vienmēr nodomāju, ka tas nav man. Šis plānotājs ir izņēmums – tā teksti lapu malās, raksti un piezīmes ir nevis motivējošas un uzmundrinošas, bet gan nomierinošas. Es teiktu, ka šis ir psihiskās labklājības plānotājs, kas paralēli savai dienasgrāmatas funkcijai (plāni, steiga, darbi) tomēr liek apstāties un izvērtēt.

“Ūdensputns”, manuprāt, būs labs nākamo 365 dienu pavadonis tiem, kuri cīnās ar trauksmi, veģetatīvo distoniju un nemieru. Piemēram, plānotājā atrodami 10 punkti pirmajai palīdzībai, ja uznāk dusmas, praktiski padomi, kas palīdzēs mazināt stresu, soļi, kā palīdzēt sev tikt galā ar grūtām emocijām, idejas, kā vairot mieru un prieku u.t.t. Vienvārdsakot, “Ūdensputns” aicina dot sev laiku un rūpēties par sevi. Katru mēnesi apskatīta viena galvenā tēma, kas ietver rūpes par savu ķermeni, jūtu pasauli, attiecībām un prātu. 

Plānotājā iekļautas ar roku zīmētas ilustrācijas par kosmosa tēmu: zvaigznes, saule, planētas un mēness, ko lietotājs var izkrāsot pats. Ērtākai pārskatāmībai mēneši, un nedēļas ir iekrāsotas atšķirīgās krāsās, lai nošķirtu gadalaikus. Iekļautas svētku dienas, vārda dienas, mēness fāzes, horoskopu zīmes un daudz brīvas vietas pierakstiem, ikmēneša kalendāra lielais izklājums, kā arī gumija, lai ievietotās piezīmju lapiņas paliktu tur, kur tās ieliktas, un auduma grāmatzīme. 

“Ūdensputnam” ir gaumīgs dizains, tas ir ērti lietojams. Kreisajā pusē datumi, labajā – vieta piezīmēm un lasāmviela. Nav smags un ir labi pārskatāms; jāpiemin, ka plānotāja vāks ir patīkams pieskārieniem, jo tam piemīt samtains maigums, ko rada “velvet” laminējums. “Ūdensputnam” nav kabatiņas, bet ir daudz vietas (pilnīgi baltas lapaspuses) pierakstiem beigās. Lai labi kalpo visiem, kuriem svarīgi atvēlēt laiku sev.

 

“Manillas” plānotājs 2021. gadam

Paziņu lokā pēdējā laikā dzirdu sajūsmas saucienus par “Manillas” plānotājiem. Ar nepacietību devos uz Tērbatas ielas veikalu, lai tos aplūkotu, diemžēl raksta tapšanas brīdī bija pieejams tikai viens no plānotājiem. Otru – izstrādātāko un iemīļotāko “Manillas dienasgrāmatu” – aplūkoju tikai fotogrāfijās, tādēļ recenziju par to atstāšu uz nākamo gadu. 

Izpētīju vienkāršāko “Manillas” plānotāju, kas pieejams ar trim vāku dizainiem, kam veltīti poētiski nosaukumi – vakara dūmaka, (tumši zaļš), ziedu dārzs (balts ar ziediem) un krāsu karuselis (balts pasteļtoņu triepieniem). Uz aizmugurējā vāka ir ērta kabatiņa, divas pieskaņotas auduma grāmatzīmes un klasiski ērtais plānojums, kurā nedēļas dienas kreisajā pusē, bet labajā pusē – vieta piezīmēm. Interesants risinājums ir līnijas, kas, ieslīdot pretējā lapaspusē, kalpo kā pagarinājums konkrētajam datumam – ja gribas paturpināt tās dienas pierakstus. 

Šajā cietā sējuma plānotājā nav nekā lieka, bet padomāts par būtisko – vārda dienām, atvērumu ar plašu dienu plānojumu katra mēneša sākumā, papildu vietu piezīmēm. “Manillas” plānotāju apjož elastīga gumija. Uz vāka ar folijspiedes apdruku iekalts zelta krāsas gadaskaitlis. Šo plānotāju iesaku tiem, kuriem negribas liekus tekstus. Tikai savējos.

 

"Hanna Anna" plānotājs 2021. gadam - plānotājs lieliem mērķiem

Plānotāji pieejami divās krāsās. Izdevēja man atnes caurlūkot gan melleņu, gan plūmju krāsas plānotājus, piedevām līdzi iedod saldas kūciņas, kuras gatavotas pēc plānotājā atrodamas receptes. Ēdienam te ir nozīme, jo garšīgi izskatās ne tikai plūmju un melleņu vāciņi, bet arī ieteikumi ēst gatavošanai un sešas “Hanna Anna” receptes.

Plānotājs ir plaukstas izmēra, taču pabiezs – 288 lpp. Tomēr, neskatoties uz lappušu skaitu un cietajiem vākiem, pavisam viegls! “Hanna Anna” plānotājs iesiets stingri un kvalitatīvi. Vāks ir matēts, elegants un radošs, lapas caurvij auduma grāmatzīme. Papīrs ir ļoti labas kvalitātes, un būs prieks uz tā aizpildīt gan ikmēneša finanšu plānošanas lapas, gan izmantot brīvās lapas pierakstiem. Šis mazais “Hanna Anna” plānotājs tiešām strukturēts tā, ka ļaus viegli plānot savus pirkumus, veikt uzskaiti un redzēt. Pilna nedēļa redzama vienā atvērumā, ir vārda dienas, svētku un atceres dienas. Neskatoties uz mazo izmēru, padomāts par visu – pirmajās lapās vieta 2021. gada mērķu sarakstam, tālāk gada plāna izveidei pa mēnešiem, un tad jau seko svarīgie datumi. 

Šis tiešām ir “Mazs plānotājs lieliem mērķiem”. Vienīgi jāatceras, ka izmērs un lielais lapaspušu skaits neļaus to ērti turēt atvērtu uz galda – lapas šķirsies ciet. Šis plānotājs ir jānēsā līdzi, un, kā raksta plānotāja izveidotāji: “Dažkārt labākās idejas rodas nepiemērotās vietās – mazo plānotāju varēsi ielikt somiņā, paņemt uz ballīti, darba pasākumu, ceļojumā – it visur. Mazie un lielie mērķi vienmēr taps sasniedzamāki, ja pierakstīsi”. “Hanna Anna” plānotājs būs piemērots gan ēdienu, gan plānotāju gardēžiem.

 

Plānotājs “Piparmētra” 2021. gadam

Vēl viens plānotājs – grāmata, taču tā svaru labi izskaidro tas, ka te padomāts par visu. Ir krāsas, teksti, vieta pierakstiem, aploksnīte ar uzlīmēm un kartītēm, impulsi pārdomām un praktiski strukturēta plānošanas sadaļa, kurai pa vidu ievīta grāmatzīme.

“Piparmētras” izdevējas plānotāju izdod jau sesto gadu, man prieks redzēt, kā plānotājs mainās un attīstās. Līdz šim nebiju pamanījusi, ka tajā parādās Dieva vārds. Tas neuzkrītoši ievīts priekšvārdā un tekstos, kas atrodami plānotājā – neuzkrītoši atgādinājumi par maziem dzīves priekiem, paradoksiem un darbiņiem. Pieteikumā teikts: “Tādu Dievs cilvēku radījis. Mūsos dziļi mīt prieka lampiņa, kas dažkārt maza, mazītiņa, bet nenodziest pat vētrās un pērkonos”. Paredzu, ka kristiešiem ļoti patiktu šo plānotāju atrast zem eglītes. 

Šogad “Piparmētras” plānotāji pieejami trīs toņos: minimālistiski balts, mirdzoši košs un askētiski melns. Plānotājā var rakstīt ar tintes pildspalvu, jo ir biezs un kvalitatīvs papīrs. Nedēļu izkārtojums ir tradicionāls: kreisajā pusē datumi, vieta plāniem, vārda dienas, mēness fāzes, svinamās dienas, bet labajā – vieta pierakstiem. Tajā iekļauts lielais gada plāns – lai ērti atzīmēt mīļo cilvēku dzimšanas dienas, atvaļinājumu dienas un svarīgākos notikumus, krāsotas lappušu malas, mēnešu plānojums un divas grāmatzīmes ērtākai plānošanai. 

Katrs mēnesis sastāv no lielā mēneša citāta, mēneša plāna, kā arī uzskaitītiem nedēļas atvērumiem ar iedvesmojošiem atgādinājumiem. Nedēļas atvērumi izveidoti tā, lai ērti var sarakstīt savu dienas plānu vienā pusē un blakus brīvajā lapā radoši izpausties. Šogad plānotāja sauklis ir “Mirdzēt priekā!”, un abu izdevēju – Līgas un Rebekas – prieku par savu izdevumu var just pat mazās detaļās. Piemēram, dizainā piparmētrīgais tonis atrodams pat uz lappušu malām. Aizverot plānotāju, redzama gaiši zaļa atblāzma.

 

“Oh My Days” plānotājs 2021. gadam

Šis dizaina plānotājs paredzēts tiem, kuriem patīk vienkāršas un gaumīgas lietas.  Izdevēji cer, ka tas kalpos kā “skaists pieturpunkts ikdienas skrējienam, lietu kārtībai un iedvesmai”. Tas ir tiešām elegants, ar neitrālu dizainu, kas piemērots gan sievietēm, gan vīriešiem. Bez liekiem tekstiem, bet tomēr interesants. Nesen paziņa vaicāja, vai ir kāds moderns, skaists, bet vienlaicīgi “normāls” plānotājs, kurā pie datumiem būtu klāt arī pulksteņa laiki, lai nav jāšvīkājas uz atsevišķām lapiņām. Šis plānotājs noteikti tāds ir! 

Izpētot “Oh My Days” plānotāju, varu secināt – kvalitāte un cietie vāki neliks vilties tiem, kuri regulāri savu piezīmju grāmatu nēsā līdzi, nevērīgi iemet velosipēda groziņā un mēdz apliet ar kafiju. Galvoju, ka septembrī nebūs jāmeklē abpusējais skočs. Nemainīgi plānotājā katra mēneša sākumā iespēja atzīmēt to, kam teiksi "JĀ". Plānotājā atrodamas vārda dienas, mēness fāzes, vieta pierakstiem, pulksteņlaiki katrai dienai, neliela kabatiņa plānotāja beigās un auduma grāmatzīme. 

“Oh My Days” vāks ir patīkami matēts un dizainiski skaists. Īpašs kompliments par mazajiem rāmīšiem vāka stūros – tie neļaus nobružāt stūrus. Katrs mēnesis iesākas ar piemērotu fotogrāfiju, citātu un iespēju ierakstīt, kam šomēnes teikt “JĀ!”. Es teiktu, ka šis ir ļoti piemērots plānotājs arī tiem, kuri tur plānotāju atvērtu uz galda. Lapas neveras ciet, un pārskatāmie pulksteņlaiki ļaus ātri un viegli noorientēties plānos. 

 

Lielais un mazais “Letiņš” 2021. gadam

Vēl viens plānotājs, kas tapis kā sirdsdarbs, ir daudziem jau iemīļotais “Letiņš”. “Plānotājs ir mūsu ģimenes lolojums, ik gadu ar nepacietību ķeramies pie tā veidošanas. Plānotājs ir veidots pēc principa, "kādam būtu jābūt mūsu ideālajam plānotājam...", tāpēc tajā ik gadu iekļaujam informāciju par pasākumiem, kas varētu būt aktuāli lielai sabiedrības daļai. Bērnišķības devai iekļaujam 12 ilustratoru ilustrācijas. Katram iedalīts savs mēnesis – tas siltums un sirsnība, ko ilustratori ieliek mazajās, smieklīgajās bildēs, ir fantastisks,” tā raksta izdevēja Anna Kande. 

Šogad ir lielais (A5) un mazais (A6) plānotājs, katrs var izvēlēties sev piemērotāko izmēru. Man personīgi visvairāk patīk vāka dizains ar nosaukumu “Mežs”. Abi izmēri iesieti spirālē – ērtai atvēršanai un lietošanai. Plānotājā iekļautas 12 mākslinieku ilustrācijas, tās veidotas tā, lai vari "izvēdināt galvu", ilustrācijas krāsojot un papildinot.

Nedēļu izkārtojums tradicionāls – kreisajā pusē datumi un vārda dienas, labajā – vieta pierakstiem. Pirms katra mēneša ir dienu atvērums un vieta paradumu atzīmēšanai. Man šķita oriģināla plānotāja beigās aizpildāmā gada noskaņu tabula – "Tavs gads pikseļos". Iekrāsojot pikseļus var uzskatāmi novērtēt savu gadu. “Letiņā” atradīsiet daudz būtisku atgādinājumu, informāciju par notikumiem, kā arī vietas, kur atzīmēt sev svarīgo. Sākumlapās sniegtas idejas Latvijas apceļošanai. 

Novēlu nākamgad uzrunāt valodas un satura redaktoru – pamanīju dažas būtiskas nesakritības.

Tiem, kuriem patīk plānotāji, kas ērti atverami un atstājami uz kāda plauktiņa vai galda, šis noteikti būs labs sabiedrotais. Parocīgs arī līdznešanai (īpaši mazais izmērs) – ērts, viegls, parocīgs. Protams, nevar neminēt to, ka “Letiņa” iedvesma smelta sajūtās par Latviju. Arī grāmatzīme ir Latvijas karodziņa lentīte. Iespējams, ļoti vērtīga un mīļa dāvana mīļajiem, kuri dzīvo ārpus Latvijas.

 

“Cloudberry” plānotājs 2021. gadam

“Cloudberry design” šogad piedāvā plašu klāstu ar plānotājiem. Katrs pats var sev izvēlēties – dienas vai nedēļas atvērumu, cietā sējuma vai riņķu plānotāju, ar vai bez vākiem. Šogad uz pirmā vāka iespējams iestrādāt arī iniciāļus.

Izvēlējos aplūkot riņķu plānotāju, jo jau no pirmā acu uzmetiena sapratu, ka šis piemērots plānotājcilvēkam. Tie, kuri savus plānus un darbus uztver ārkārtīgi nopietni un strukturēti, var priecāties, jo radīta pamatīgi izstrādāta grāmata 2021. gadam.  Pieejami 10 dažādi vāku toņi! Vākus, starp citu, iespējams nomainīt arī nākamajā gadā, nomainot tikai iekšlapas. Man ir grūti iedomāties, kā vēl trūktu šim plānotājam. Te tiešām ir atrodams viss. Taisnības labad jāpiebilst, ka ne tik ļoti, lai es to nēsātu līdzi (izmēra dēļ), lai arī ļoti patīkami turēt rokās, šķirstīt un domāt, kā to strukturēt. No otras puses – mākslīgās ādas vāki ir ar neskaitāmām kabatiņām, viena pat aiztaisāma ar rāvējslēdzēju. To var izmantot arī kā maku, mini somu un plānotāju vienlaikus. Pirmais krājamais artefakts jūs jau sagaidīs kabatiņā – “Cloudberry” uzlīmes. 

Līdzekļi un izdoma vākam un iekšlapām nav taupīti. Paši veidotāji uzsver, ka vāks un kvalitāte nodrošina plānotāja izturību vismaz 12 mēnešus, kā arī vieglu kopšanu. Plānotājs ir izcils novietošanai uz darba galda, lai veiktu pierakstus. Pieejams nedēļas un dienu atvērums, mēnešu atzīmes un iespējas izņemt jau “izlietoto”, tādējādi mazinot plānotāja apjomu. 

Apgriežot plānotāju otrādi, atradīsiet dažādus koučinga instrumentus: gada lielie mērķi, mērķu kartes veidošana, labie rīta un vakara ieradumi, finanšu plānošana, lapas projektiem, ceļojumu plānošanai u.c. Tiem, kuriem patīk radīt sarakstus un plānus, šis plānotājs izraisīs neviltotu sajūsmu. Plānotāju iesaku tiem, kuriem patīk analizēt savus dzīves notikumus un no secinātā būvēt nākotnes plānus.

 

“BFit” plānotājs 

Pirmās pārdomas, saņemot plānotāju – kārtīgs ķieģelis, kuram no lapām spraucas skaista grāmatzīme. Taču, atverot “BFit” dienasgrāmatu, top skaidrs – tas nav tikai plānotājs, bet izvērsta veselības dienasgrāmata. “BFit” paredzēts vienam dzīves gadam, tomēr tajā nav sākuma un beigu datumu, veidotāja cenšas uzsvērt, ka nav jāgaida jauns gads, lai sāktu savu mērķu sasniegšanu – to vari darīt, kad esi tam gatava, piemēram – šodien! 

Plānotājs paredzēts sievietēm, par to jau norāda uzraksts uz vāka “21. gadsimta sievietei”. Sākumā esmu skeptiska par vēl vienu padomdevēju tā jau saspringtajā ikdienā, bet, izpētot saturu, atmaigstu. Saprotamā valodā izklāstīts būtiskākais par veselīgu uzturu, kustīgu dzīvesveidu, balansu, paradumiem. Uzsvars ir likts nevis uz notievēšanu, kā pirmajā acumirklī varētu šķist, bet uz padziļinātu savas veselības izziņu, neatstājot novārtā arī psihisko veselību. Izskaidroti paaugstināta holesterīna riski, kliedēti mīti par ātrajām notievēšanas kūrēm un galvenais akcents mērķēts uz veselīgu dzīvesveidu. 

"BFit" plānotājs

Ja esi nolēmusi uzlabot savu veselību un sakārtot ēdienkarti, “BFit” plānotājs var būt pirmais solis. Tā saturs veidots, lai izglītotu un iedvesmotu. Klāt pievienotas arī uzlīmes. Man personīgi plānotājs šķiet par masīvu, taču varbūt tā nēsāšana apkārt somā ir slēpts spēka treniņa uzaicinājums. Taču noliegt nevar, šis ir labs rīks, lai sekotu līdzi savam svaram, treniņu plānam, ūdens patēriņam un izvirzītu sev jaunus mērķus. Ne tikai no 1. janvāra, bet jau rīt.

Bez šaubām, ir vēl virkne tipveida plānotāju, korporatīviem logo nosētu piezīmju grāmatu un vienkārši tabula rasa bloknotu, kur fiksēt savus 2021. gada notikumus! Lai pierakstiem bagāts 2021. gads – ar plānotāju vai bez tā!

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt