Kādas ir iespējas atstāt mantojumā pensiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lai arī kopš 2020. gada valsts ir paredzējusi iespēju arī 2. pensiju līmenī sakrāto naudu mantot, nepieciešamās atzīmes šāda soļa veikšanai ir izmantojuši tikai 14 % iedzīvotāju, norādīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) Apdrošināšanas un pensiju uzraudzības departamenta direktore Evija Dundure. Kādas ir iespējas mantot uzkrāto kapitālu?

“Saskaņā ar manā rīcībā esošo informāciju uz 1. janvāri to bija izdarījuši 14% no visiem ieguldījumu plānu dalībniekiem. Tas ir daudz vai maz? Gada laikā, iespējams, tas varētu būt okei,” vērtēja Dundure.

Vienlaikus eksperte norādīja, ka to ir paveikuši viszinošākie, tāpēc būtu nepieciešams cilvēkus vairāk informēt: “Ka ir tāda iespēja, pat zināmā mērā pienākums, izvēlēties, kādā veidā tiktu mantots šis uzkrātais kapitāls.”

Mantošanai izvēles ir trīs, skaidroja Dundure:

“Pirmā izvēle ir izvēlēties labuma guvēju vai mantinieku un izvēlēties nodot viņa fondētajai pensijai, ja šim cilvēkam ir fondētā pensija. Otrā izvēle ir nodot Civillikumā noteiktā kārtībā. Tādā gadījumā tā būs naudas izteiksmē saņemama summa jau pēc visām formalitātēm, kas pienākas. Un trešā izvēle ir nenodot mantojumā kādam konkrētam, bet nodot, ja tā var teikt, valstij – atstāt valsts speciālajā budžetā.”

Jaunām ģimenēm ar maziem bērniem vēl nav lielu pensijas uzkrājumu, tādā gadījumā ir pieņemami, ka izvēle par mantošanu vēl nav veikta. "Bet to vajadzētu izdarīt tad, kad ir patiešām uzkrājušies jau nopietnāki līdzekļi un patiešām ir, ko mantojumā atstāt," uzsvēra Dundure.

 

Pilna intervija ar FKTK eksperti ar Eviju Dunduri par pensijām:

Padoms bez maksas

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti