4. studija

Vai pasažieriem pierīgā jāsamierinās, ka sabiedriskais transports kavē pusstundu?

4. studija

Vai barikāžu aizstāvji saņem ne vien godu, bet arī materiālu atbalstu?

Kādas atlaides sabiedriskajā transportā pienākas represētām personām?

Kādas atlaides sabiedriskajā transportā pienākas represētām personām?

Šis gads sākās ar cenu izmaiņām ne tikai Rīgas sabiedriskajā transportā, bet arī citās pilsētās par braucienu nu ir jāmaksā dārgāk. Tas uztraucis politiski represētas personas. Vai tiešām represētām personām nav vienādas tiesības izmantot sabiedrisko transportu bez maksas visā valsts teritorijā, kāpēc Liepājas sabiedriskajā transportā represētajām personām netiek piemērota atlaide, skaidroja raidījumā "4. studija".

Skatītāja jautājums: "Kāpēc represēta persona visur var braukt bez biļetes, bet, iebraucot Liepājā, ja nav liepājnieks, prasa to pirkt?"

Liepājā izvēle, ar kādu sabiedrisko transportu pārvietoties, ir gana plaša – ir gan autobusi, gan tramvajs, taču no gada sākuma ir mainījusies cenu politika. Tagad viens brauciens izmaksā 90 centus, bet, iegādājoties biļeti pie transporta vadītāja, 1,50 eiro. Biļete būs jāiegādājas arī represētām personām, ja tās nav deklarētas pilsētā, skaidro uzņēmumā "Liepājas sabiedriskais transports".

Liepājas pašvaldības aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" direktora vietnieks Toms Malkevics skaidroja: "Liepājā saistībā ar Liepājas saistošajiem noteikumiem Nr.19 "Par braukšanas maksas atvieglojumiem Liepājas sabiedriskā transporta maršruta tīklā" – ar atvieglojumiem jeb 100% atvieglojumiem var braukt represētie, kuri ir deklarēti Liepājas pašvaldības teritorijā."

"Kā tad tā? Vai tad Latvijā šo cilvēku statuss nav vienāds visās pilsētās? Un – vai liepājnieki sabiedrisko transportu Rīgā var izmantot bez maksas, bet rīdziniekiem par braucienu Liepājā būs jāmaksā?" – vaicā Vitolds.

"Ir Ministru Kabineta noteikumi par braukšanas maksas atvieglojumiem, un tur ir noteikts, ka represētajiem bez maksas ir reģionālajā sabiedriskajā transportā. Tas nozīmē, ka par visiem reģionālajiem reisiem, bet ne pa pilsētām. Un tad katrā pilsētā, kur organizē sabiedrisko transportu, tad ir noteikti savi atvieglojumi. Un tā ātri uzmetot aci arī Rīgas, lai Rīgā represētais saņemtu atvieglojumu, arī tur jābūt deklarētam Rīgā. Tā ka mums Liepājā nav nekas unikāls, mēs prasām deklarāciju tāpat kā jebkura cita pilsēta," pauda Malkevics.

Tātad – Latvijas pašvaldībās tur nedeklarētām personām par braucienu vietējās nozīmes sabiedriskajā transportā tomēr būs jāmaksā. Savukārt, ja izmantosiet starppilsētu transporta pakalpojumus, šis brauciens ikvienai represētai personai būs bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti