Kā un kur iegūt Covid-19 testa tulkojumu svešvalodā

Lai arī joprojām ir spēkā ieteikums nedoties ne tuvos, ne tālākos ceļojumos, daudziem tomēr dažādu iemeslu dēļ ir jāizbrauc ārpus Latvijas robežām. Lai dotu zaļo gaismu ieceļotājiem, katra valsts pastiprina drošības noteikumus saistībā ar Covid-19 pandēmiju. Vairākās valstīs viena no prasībām – negatīvs Covid-19 tests, kam jābūt iztulkotam svešvalodā. Lai iegūtu tulkojumu, katrā no laboratorijām ir savas iespējas un noteikumi.

Raidījuma “4. studija” skatītājai Ingai gada sākumā bija jādodas uz Nīderlandi. Lai ieceļotu Nīderlandē, bija nepieciešams uzrādīt negatīvu Covid -19 testu. Ingai un viņas ceļabiedram testa rezultāti bijuši latviešu valodā, tādēļ lidmašīnā nav ielaisti.

Kā viss atrisinājies un kā jārīkojas, lai šādā situācijā nenonāktu, var noskatīties “4. studijas” sižetā.

Tā kā ar katru dienu arvien vairāk valstu ieceļotājiem prasa uzrādīt negatīvu Covid-19 testa rezultātu, to tulkošana kļūst arvien aktuālāka. Tādēļ “4. studija” piedāvā informācijas apkopojumu, kādas ir iespējas katrā no laboratorijām saņemt analīžu rezultātu tulkojumu.

Laboratorijas, kur var nodot Covid-19testu

Latvijā Covid-19 testu var nodot šādās laboratorijās: Centrālā laboratorija, E.Gulbja laboratorija, NMS laboratorija, MFD laboratorija, BIOR laboratorija, References laboratorija (RAKUS).

Centrālā laboratorija

Pirms testa nodošanas medicīnas darbinieks jāpabrīdina, ka būs nepieciešams tulkojums. Covid-19 testa rezultātus ir iespējams iztulkoti angļu un krievu valodā. Tulkošanu laboratorija veic bez maksas.

E.Gulbja laboratorija

Arī “E. Gulbja laboratorijā” pirms testa nodošanas ir jābrīdina, ka būs nepieciešama atbilde svešvalodā. Covid-19  analīžu rezultāti tiek tulkoti latviešu, angļu, krievu, franču, igauņu valodā.

Ir iespējams vienlaicīgi tos izsniegt vairākās valodās. Atbildes var saņemt gan e-pastā, gan jebkurā “E.Gulbja laboratorijas” pieņemšanas punktā. Tulkošanas pakalpojumus var saņemt bez maksas.

BIOR laboratorija

Pirms testa nodošanas medicīnas darbinieks jāpabrīdina, ka būs nepieciešams tulkojums. Tulkojums nodrošināts angļu un krievu valodā. Atbildi pacients var saņemt e-pastā. Tulkošanas pakalpojuma cena – 5,74 eiro.

References laboratorija (RAKUS).

Kā saņemt Covid-19 testa rezultātu tulkojumu References laboratorijā, skaties:

 

NMS laboratorija

Tāpat kā visās, arī NMS laboratorijā ir lūgums iepriekš medicīnisko personālu brīdināt, ka testa rezultāti būs vajadzīgi svešvalodā. Tulkojums nodrošināts angļu un krievu valodās. Tulkojumu var saņemt vietnē “Datamed”. Pakalpojums ir bez maksas.

MFD laboratorija

Pagaidām Covid-19  testa rezultātus netulko, bet tuvākajā laikā tiks atrasts veids, kā šo pakalpojumu nodrošināt. Taču, ja pacients, kas veic Covid-19  testu, izsaka vēlēšanos saņemt testa rezultātus svešvalodā, MFD Veselības grupa pacientiem nodrošina starptautiski atzītu sertifikātu drošai ceļošanai ārpus Latvijas, kas pieejams 5 valodās  angļu, krievu, spāņu, portugāļu, arābu. Sertifikāti tiek izsūtīti uz norādīto e-pasta adresi parauga nodošanas brīdī.

Par sertifikāta iegādes nepieciešamību pacients var informēt personālu Covid-19 parauga nodošanas brīdī vai pēc tam nosūtot pieprasījumu uz e-pastu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt