Kā labāk dzīvot

Gāzes apkures katlus vēlas aizliegt: kas būs labākā alternatīva

Kā labāk dzīvot

112 diena: kādos gadījumos jāzvana uz vienoto neatliekamās palīdzības tālruņa numuru

Virszemes digitālās televīzijas signāls mēdz būs slikts arī pilsētā. Kas pie vainas?

Kā rīkoties slikta televīzijas signāla gadījumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Sikta virszemes digitālā televīzijas signāla gadījumā ieteicams vispirms pārbaudīt iekārtu tehnisko stāvokli, vai antena ir pagriezta tuvākā raidošā torņa virzienā un tad „skaņot” kanālus, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” atklāja Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja Vineta Sprugaine.

Lai gan virszemes digitālā televīzija Latvijā darbojas vairāk nekā desmit gadus, joprojām no iedzīvotājiem tiek saņemtas sūdzības par signāla kvalitāti vai tā neesamību, atzina Sprugaine.

LVRTC mājaslapā ir iespējams iepazīties ar apraides karti, lai noskaidrotu, kur atrodas tuvākais televīzijas tornis, un kāds ir attālums līdz tam.

Tas, kādā leņķī vai uz kuru pusi jāpagriež antena, atkarīgs no konkrētās vietas.

Skaidroja LVRTC Apraides daļas vadītājs Gunārs Mikučāns: “Tas ir atkarīgs no konkrētās vietas, attāluma no raidītāja, bet, ja antena pagriezta par 180 grādiem, tā noteikti nerādīs, jo antena  ir veidota tā, ka no aizmugures neuztver. Es domāju, ka pārdesmit grādu robežās būtu ok, bet ideālā gadījumā tā jāorientē pēc maksimālā uztvertā signāla līmeņa, to uz televizora ekrāna var redzēt.”

Viņš stāstīja, ka palīdzēt uztvert signālu var arī antenas pastiprinātājs, taču jābūt drošiem, vai tas pareizi uzstādīts. “Antenas pastiprinātājs, protams, palīdz, tirgū ir pieejamas šādas antenas, bet ir jāņem vērā viens apstāklis – ja ir antenas pastiprinātājs, tas parasti izvietots pie antenas, kopā ar antenu, bet tam ir nepieciešama barošana,” Mikučāns skaidroja. 

“Ja antenas pastiprinātājam nepieciešama barošana, tam arī jābūt pieslēgtam pie barošanas, pretējā gadījumā pastiprinātājs nestrādās, un rezultāts būs vēl sliktāks nekā antenai bez pastiprinātāja. Ja dekoderi pārsvarā nodrošina to, ka antenai pa to pašu kabeli tiek padots arī barošanas spriegums un pastiprinātājs darbojas, tad televizors to nenodrošina. Ja ir antena ar pastiprinātāju, jāizvērtē, vai nav vajadzīgs ārējais barošanas bloks.”

Ja cilvēkiem ir kādas neskaidrības vai problēmas ar signāla uztveršanu, Sprugaine aicināja zvanīt uz tālruni 67108787,

taču atgādināja: “Nereti mums iedzīvotāji gan raksta, gan zvana arī par satura jautājumiem, dažiem nepatīk, ka ir reklāmas, dažiem nepatīk, ka ir kaut kas klusāk vai skaļāk, – šis nav mūsu lauciņš.”

“LVRTC tehniski nodrošina programmu pārraidi līdz iedzīvotāju uztverošajām iekārtām, nevar ietekmēt un neietekmē nekādā ziņā saturu vai programmu skaitu,” viņa uzsvēra. 

“Tradicionāli mēs pavasarī aicinām cilvēkus pēc ziemas sezonas pārbaudīt, kādā tehniskajā stāvoklī ir kabelis, vai tas nav salocījies, bojāts, iespiests jumta konstrukcijā, vai antena ir pagriezta pareizajā virzienā, jo stipra vēja gadījumā arī antenu var fiziski aizgriezt uz citu pusi, un tā vairs nespēs uztvert signālu no tuvākā raidošā torņa,” atgādināja Sprugaine.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti