4. studija

Kāpēc aizkavējusies pērn solīto individuālo siltuma skaitītāju uzstādīšana?

4. studija

(Zīmju valodā). 4. studija

Kā rīkoties, ja mājoklī ilgstoši traucē dažādi neizprotami trokšņi?

Kā rīkoties, ja mājoklī ilgstoši traucē neizprotami trokšņi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pilsētā bez ielas trokšņiem neiztikt. Tomēr laika gaitā cilvēki pierod gan pie automašīnām, gan tramvajiem un vilcieniem, taču ir trokšņi, kas traucē dzīvot. Par tādiem sociālajos tīklos pasūdzējušies Prūšu ielas iedzīvotāji Rīgā. Naktīs viņi jūtoties kā kosmosā, jo aiz loga kaut kas uzstājīgi dūc, traucējot naktsmieru. Kā rīkoties?

Sociālajos tīklos publicēts video, kurā dzirdams dīvains troksnis un kas traucē Ķengaraga iedzīvotājiem naktī gulēt.

"Mums pamostas mazais bērns. Kad naktī esi pamodies, diezgan labi dzirdams, kaut arī mums dzīvoklī ir laba skaņas izolācija. Traucē, bet var izturēt," skaidroja Prūšu ielas iedzīvotāja Nadežda.

Interneta komentāros cilvēki spriež, ka, visticamāk, dūcot elektrības kabeļi, kas nama piektā stāva iedzīvotājiem ir tik tuvu, ka aizsniedzami pat ar roku. Taču uzņēmumā "Sadales tīkls", izpētot video, to noliedz: "Prūšu ielā mums nav nekādas infrastruktūras, attiecīgi konkrētie vadi nav mūsu."

Tomēr dūkoņa turpina traucēt vietējo iedzīvotāju mieru. Viņi vēlas uzzināt, kāds ir iemesls šādam neērtam modinātājam visas nakts garumā?

Kā šādā situācijā pareizi rīkoties, nolēmām noskaidrot arī raidījums "4. studija" un sākumā zvanīja Rīgas pašvaldības policijai. Tā ieteica vērsties Valsts vides dienestā, savukārt Valsts vides dienests ieteica sazināties ar Veselības inspekciju.

"Ja jūs minat, ka trokšņa avots, iespējams, ir vadi, kas tur dūc, primāri ir jāvēršās pie mājas apsaimniekotāja, jo tikai ar mājas iedzīvotāju atļauju, apsaimniekotāja atļauju jebkurš operators var kaut kādus vadus izvietot, pievienot ēkai, piestiprināt, nezinu, antenas izvietot vai vēl kaut ko. Tas ir viss tikai ar apsaimniekotāja, īpašnieka atļauju. Līdz ar to jāsaprot, kam pieder," teica Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības kontroles nodaļas vadītāja  Ilona Drišļuka.

Turklāt iedzīvotājiem nevajadzētu vilcināties ar apsaimniekotāja uzrunāšanu, jo šādi trokšņi, it īpaši naktīs, ietekmē cilvēka veselību. Protams, var rakstīt iesniegumu arī Veselības inspekcijai.

"Tas ir diskomforts, tas ietekmē katra iedzīvotāja dzīves kvalitāti, var ietekmēt fizioloģisko miegu, jo mēs runājam šajā gadījumā par naktsmieru, kas ir būtiski svarīgs, un arī Pasaules Veselības organizācija savos pētījumos akcentē šo te naktsmieru. Līdz ar to šie pētījumi nosaka arī robežlielumus. Tātad dzīvojamās telpās pie aizvērtiem logiem tie ir 30 decibeli, kas ir jāievēro, un tas ir robežlielums, kam ir jābūt telpā," skaidroja Drišļuka.

Pērn Veselības inspekcijā saņemtas 60 sūdzības par dažāda veida troksni. Jāatceras, ka, piemēram, skaļas mūzikas trokšņa avota noskaidrošana būs pašvaldības policijas ziņā. Veselības inspekcijā var vērsties tādos gadījumos, ja jums traucē mehāniski, industriāli trokšņi, piemēram, kā Prūšu ielas gadījumā – iespējams, dūcoši kabeļi vai arī lielveikala skaļi rūcošā ventilācija. Ja uzņēmējs nenovērš trokšņa avotu, viņš tiek administratīvi sodīts. Pagaidām par dīvaino dūkoņu Prūšu ielā Veselības inspekcija sūdzības nav saņēmusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti