Kā rīkoties, ja kāpņu telpā atstātas mantas traucē mājas iedzīvotājiem?

Daudzdzīvokļu namu kāpņu telpas ir kopīpašums. Ko darīt, ja šajās koplietošanas telpās uzrodas svešas mantas, kas traucē nama iedzīvotāju ikdienu?

Raidījumā “4. studija” vērsās kāda daudzdzīvokļu nama iedzīvotājs Viktors, kurš ir neizpratnē, kā rīkoties, ja kāpņu telpā atrodas velosipēdi, kuri, visticamāk, pieder bijušajiem mājas iemītniekiem, kas namā vairs nedzīvo. Velosipēdi aizņem vietu, kurā parasti tika novietoti bērnu ratiņi, kā arī traucē mājas iedzīvotāju ikdienu. Vienkārši mūķēt vaļā slēdzeni vai tos pārvietot nedrīkst, jo tas ir cita īpašums.  Viktors vērsies pašvaldības policijā, taču nesaņēmis skaidru atbildi, kā rīkoties.

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis Krists Leiškalns raidījumam “4. studija” paskaidroja, ka dzīvokļa īpašniekam šādā situācijā būtu jāvēršas pie pārvaldnieka ar lūgumu risināt jautājumu par atstātajām mantām koplietošanas telpās. Pārvaldniekam jāizvieto informācija kāpņu telpā pie mantām, kas traucē nama iedzīvotājiem, ar lūgumu savu īpašumu pārvietot uz citurieni.

Ja noteiktajā laika periodā tas netiks izdarīt, pārvaldnieks ir tiesīgs šo mantu pārvietot uz specializētu noliktavu, kur šīs mantas tiek glabātas.

No paziņojuma izvietošanas brīža šo mantu īpašniekiem mēneša laikā koplietošanas telpas ir jāatbrīvo. Vienalga, vai tie būtu velosipēdi, mēbeles vai kas cits. Ja šie priekšmeti traucē citiem nama iedzīvotājiem, tie nedrīkst ilgstoši atrasties koplietošanas telpās.

“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis atzīst, ka nav izstrādāta kārtība, kā utilizēt noliktavā nogādātās mantas gadījumos, kad īpašnieks tām neierodas pakaļ, jo parasti īpašnieki atrodas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt