Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar VADC direktori Egitu Poli

Nepērc zagtu velosipēdu, pārbaudi pirms iegādes

Kā pārbaudīt, vai pirkšanai nolūkotais velosipēds nav zagts?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lai vairotu izredzes zādzības gadījumā velosipēdu atrast, Valsts policija aicina reģistrēt to Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) reģistrā. Savukārt tiem, kuri braucamrīku vēl tikai plāno iegādāties un grib pirkt lietotu, pirms pirkšanas ieteicams pārbaudīt šajā reģistrā, vai velosipēds nav zagts.

Uzlabojoties infrastruktūrai pilsētās un domājot par veselīgāku dzīvesveidu, velosipēdi pēdējos gados kļūst par aizvien populārāku pārvietošanās līdzekli. Diemžēl tur, kur ir pieprasījums, uzdarbojas arī zagļi, kuri cer uz citu rēķina nopelnīt.

“Šī gada pirmajos astoņos mēnešos ir nozagti nedaudz vairāk kā 1000 velosipēdi, kas ir nedaudz mazāk kā iepriekšējā gadā, kad tika nozagts aptuveni par 500 velosipēdiem vairāk. Problēma nekur nav pazudusi un aktuāla tā ir joprojām,” skaidroja Valsts policijas (VP) pārstāve Sanda Gailāne.

Lai risinātu šo problēmu un apgrūtinātu garnadžu dzīvi, CSDD aicina iedzīvotājus savus divriteņus reģistrēt. Pēc reģistrācijas CSDD piešķir uzlīmes, ko izvietot uz sava divriteņa, lai jau laicīgi brīdinātu potenciālos zagļus, ka tālāk pārdošana var izrādīties sarežģīta, vismaz Latvijas tirgū.

“Šo reģistru ar katru dienu papildina. Līdz šim brīdim esam reģistrējuši 61 000 velosipēdu visā Latvijā. Ikviens var pārbaudīt vai attiecīgais velosipēds ir zagts vai tomēr likumīgi tiek pārdots,” stāstīja CSDD pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters.

Ja tiek iegādāts lietots velosipēds, policija pirms pirkuma aicina reģistrā ievadīt tā rāmja numuru, lai pārbaudītu, vai tas nav zagts.

CSDD mājaslapā vai mobilajā lietotnē sadaļā “Darbības ar transportlīdzekļiem” ir apakšsadaļa “Velosipēdu reģistrācija” . Tur ir iespējams ievadīt velosipēda rāmja numuru un pārbaudīt, vai šis velosipēds nav atzīmēts kā zagts, skaidroja VP pārstāve Gailāne.

Velosipēda zādzības faktu reģistrā var atzīmēt gan īpašnieks, gan policija. Šādā veidā tiek samazināta iespēja zagļiem pārdot savu guvumu. Policija aicina neiegādāties zagtus velosipēdus. Ja iegādes procesā izdodas konstatēt, ka tas tomēr ir zagts, tad par to vajadzētu informēt VP.

“Nopērkot zagtu velosipēdu, policijai ir iespēja to pēc tam atsavināt. Līdz ar to jūs būsiet palicis gan bez iztērētās naudas, gan bez velosipēda,” uzsvēra VP pārstāve Gailāne.

Visbiežāk zagtie velosipēdi tiek pārdoti dažādos interneta sludinājumu portālos. Pirms iegādes ir vērts iztērēt dažas minūtes sava laika, lai pārbaudītu, vai tiešām pirkums būs drošs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti